В Івано-Франківську з каналізаційного мулу хочуть видобувати газ

Комунальне підприємство «Івано-Франківськводоекотехпром» готує документацію для оголошення міжнародного тендера на проведення другої черги реконструкції міських каналізаційних очисних споруд і будівництва лінії з обробки мулу.

Про це “Західному кур’єру” повідомив заступник генерального директора підприємства зі стратегічного розвитку Андрій Грималюк. За його словами, тендер планують оголосити через два-три місяці.

Друга черга реконструкції каналізаційних очисних споруд передбачатиме будівництво лінії з обробки мулу, з якого, за допомогою біогазової установки отримуватимуть газ. Він використовуватиметься для роботи когенераційної установки, яка вироблятиме електроенергію та тепло.

«Якщо нам вдасться реалізувати цей проект, він стане першим в Україні, бо таких біогазових установок на очисних спорудах ще нема ніде», – каже Грималюк.

Втім, він додав, що є і труднощі в реалізації такого проекту. Європейські інвестори не мають особливого бажання співпрацювати з Україною, бо не знають, скільки діятиме так званий «зелений тариф», за яким вони зможуть продавати вироблену когенераційною установкою електроенергію.

До теми: У Коломиї збираються побудувати сміттєпереробний завод

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!