В Івано-Франківську запрацював штаб блокади торгівлі з окупантами

  • Сьогодні, 28 лютого, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція членів новоствореного штабу блокади торгівлі з ОРДЛО (територіями, які проросійські бойовики називають “ДНР” та “ЛНР”).

    “Зараз в державі склалась така ситуація, що влада діє врозріз з думками громади. Більшість мешканців Івано-Франківщини, як показує наша соціологія, підтримує блокаду торгівлі на крові. Маємо 500% рентабельності торгівлі на вугіллі – звісно, замішані структури не хочуть зупиняти цей бізнес. Два тижні тому Володимир Олійник запропонував міському голові скликати позачергову сесію з приводу блокади, проте по сьогоднішній день активних дій немає. Втім, вчора він до нас вийшов і сказав, що наше звернення до нього не потрапило”, – розповів очільник Івано-Франківської міської організації “УКРОП”у Олег Головенський.

    Він також додав, що розпочато збір підписів депутатів за цю позачергову сесію, і наразі депутати “Самопомочі” та “УКРОП”у вже підписались.

    Керівник обласної організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Виноградник зазначив, що блокада вже триває більше місяця.

    “Фракція “Самопоміч” покинула сесійну залу і поїхала в зону блокади. Кажуть, що ми не матимемо робочих місць – але смішно, коли прем’єр-міністр каже, що блокада почалась в самий пік опалювального сезону, хоча він давно минув. Ми вважаємо, що блокада правильна, що це слід було зробити давно. До неї долучаються всі, хто має здоровий глузд. У нас є агресор – як ми можемо з ним торгувати? Там, на Сході, були депутати – і лише тому блокувальників не вдалось розігнати. Ми підтримуємо позицію “УКРОП”у по цьому питанню, і звертались до голови обласної ради – відповіді ще нема, але сподіваємось, що це включать у порядок денний. Втім, ми, як політичні сили, не намагаємося очолити цей процес – лише підтримати громаду, допомогти створити штаб і координувати дії з центральним штабом”, – пояснив Тарас Виноградник.

    В штабу вже є сторінка в соцмережі та офіс у Франківську – на вулиці Воїнів Інтернаціоналістів, 14, в приміщенні юридичної приймальні “Самопомочі”. В Україні, як додав депутат, є 603 підприємства, які торгують з окупованими територіями – і слід визначити, хто на цьому насправді збагачується.

    “Є проблема. З моменту початку війни йде торгівля з окупованими територіями, і вона завжди викликала нерозуміння людей. Але ж багато людей у владі заробляють на цій торгівлі. В мене є рішення одного з донецьких судів, в якій перелічено масовий фактаж того, що насправді відбувається в процесі торгівлі. Це було 2 грудня. А вже січні начальник СБУ робить заяву, що не можна припинити торгівлю з ОРДЛО. Де ж правда, коли керівництво держави заявляє, що не можна припинити торгівлю, бо будуть проблеми? Верховна Рада до сьогодні не прийняла рішення, а лише перекладає відповідальність на Кабмін чи на когось ще”, – сказав Тарас Парфан.

    Він додав, що чим більше буде рішень міських та обласних рад про блокаду, тим потужнішим стане цей інструмент тиску на ВРУ.

    Олег Рябко, громадський активіст та демобілізований боєць АТО 6-ї хвилі, висловив своє обурення фактом торгівлі з бойовиками та сказав, що не можна бути осторонь цієї ситуації.

    “Поки ми хоронимо хлопців, оплакуєм героїв, наша влада продовжує займатись торгівлею і забезпечувати окупантів. За що вони будуть з нами воювати, коли в них не буде грошей?”, – зазначив Олег Рябко.

    Активісти організовуватимуть виїзди небайдужих на місця блокади. За їх словами, бажаючих долучитися вже чимало.

    Нагадаємо, 28 січня ветерани війни та небайдужі активісти блокували залізничне сполучення з окупованими територіями, щоб не допустити переміщення вантажів і торгівлю з бойовиками. Лише за 28 діб торгової блокади Донбасу активісти затримали майже 70 тисяч вагонів з різними вантажами.

    Читайте також: На окупованій території зупиняється ще один металургійний завод

    DSC_8031

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!