В Івано-Франківську з’явився витвір мурального мистецтва від польського митця

  • Сьогодні, 22 липня, у Івано-Франківську відбулась презентація нового муралу, який створили на будинку по вулиці Мазепи, 100.

    Новий мурал створив художник молодої генерації з Польщі Славомір Чайковський, відомий під псевдонімом Zbiok, у рамках проекту «Мистецька резиденція».

    До слова, проект «Мистецька резиденція» створили в Івано-Франківську в 2014 році в рамках громадської платформи «Тепле місто».

    Щорічно він привозить митців до Івано-Франківська, які, творячи, залишають мистецький слід у місті.

    Організатори обрали художника не випадково, адже Zbiok – один із найцікавіших європейських художників. З його ім’ям пов’язують естетичну зміну польського муралу. Його творчі практики передбачають численні техніки, серед яких особливе місце посідає створення монументальних настінних малюнків.

    Мурал є прикладом концептуального мистецтва створеного у публічному просторі. Напередодні створення ескізу художник мандрував Україною та спостерігав за суспільно-політичними змінами всередині країни, тож робота стала результатом роздумів над трансформацією українського суспільства.

    На малюнку художник зображує процес переходу від старого радянського минулого до нового через певний процес ініціації. В Україні таким процесом автор називає фарбування предметів публічного простору у національні кольори. Фарбують мости і огорожі, нація намагається провести демаркаційну лінію, за котрою залишає своє важке і обтяжлива минуле, готова почати нову сторінку своєї історії, перетворитись і трансформуватися у нове суспільство.

    Ідея відображена у двох постатях і дзеркалі-порталі. Одна за постатей має порушену структуру анатомії, зображену людину деформовану режимами, тяжким спадком тоталітарної імперії.

    Другий образ це дзеркало, пройшовши крізь яке людина змінюється.

    З протилежного боку знаходиться Модуль – образ створений французьким архітектором Ле Корбюзье, символ прогресу і модернізації, символ відмови від старого задля нового.

    У цій роботі людина-колишня перевтілюється у людину-сучасну.

    Розмір муралу у Франківську складає 20 метрів на 13 метрів та має назву «Свіжа фарба», на створення якого митець використав 20 літрів білої та 10 літрів чорної фарб.

    У Франківську митець уже з 18 липня і окрім роботи над витвором йому вдалось побачити місто, адже художник у столиці Прикарпаття вперше, та навіть поспілкуватись з містянами.

    Нагадаємо, міська влада підтримала ініціативу митців, але попередньо ескіз мав побачити і погодити директору департаменту і архітектури міста. Організатори діляться, здивували мешканці будинку, які підтримали створення муралу. Обіцяли допомагати художнику і навіть його “підгодовувати”.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!