«В нас сьогодні спокій», – Роксолана Джура про ситуацію з надбавками педагогам

23 лютого на сесії Бурштинської міської ради внесли зміни до бюджету. Зокрема, мова йшла і про надбавки за престижність педагогічним працівникам.

Начальник фінансового відділу Ольга Петровська пояснила, що педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів з 1 січня відповідно постанови Кабміну підняли посадовий оклад на 10%. Також затверджена постанова щодо надбавки за престижність, мінімальний розмір якої – 5%.

«Щоб не зменшилася зарплата педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів ми запропонували встановити надбавку 5%. Всім іншим працівникам, оскільки постанова Кабміну передбачає підвищення зарплати тим працівникам, які фінансуються з міського бюджету з 1 вересня, надбавка буде до 10%. Якщо ми поставимо їм 5%, то їхня зарплата зменшиться, а це суперечить законодавству. Тому, щоб вирівняти це все, ми запропонували такий варіант», – зазначила Петровська.

Міський голова Роксолана Джура додала, що чула розмови про те, що Галицька профспілка вчителів відстояла надбавку за престижність у розмірі 20%. Однак, каже, ні до чого хорошого це не приведе.

«Ми зробили дуже правильно, коли під час формування бюджету заклали 5% надбавки, тому  не мали напруги в січні, бо вже виплачували її. В Галичі ця проблема постала дуже гостро в лютому, адже вони зрозуміли, що не мають чим платити вчителям, бо дали їм 20% надбавки в січні. Вони не можуть одразу перейти з 20% на 5%, бо мають пройти всю процедуру. Тому в квітні чи травні не будуть мати чим заплатити навіть 5% надбавки», – пояснила Роксолана Джура.

Натомість у Бурштині, запевняє міський голова, ситуація з педагогами спокійна і в них немає запитань до міської ради чи бюджету. Також вона пообіцяла, що якщо буде перевиконання бюджету, то вчителям платитимуть більше.

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що у Бурштині мешканці багатоквартирних будинків можуть замінити вікна та двері на умовах співфінансування. 

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!