В облраді прийняття програми охорони навколишнього природнього середовища викликало бурхливі дискусії

Сьогодні, 25 грудня, розпочалась друга сесія Івано-Франківської обласної ради.

Про обласну програму охорони навколишнього природного середовища до 2020 року мав доповідати начальник управління екології та природних ресурсів  Ріяфет Гасимов, однак замість нього її представив його заступник Андрій Пліхтяк.

Він розповів, що на її реалізацію треба 2 млрд 253 млн гривень. А основним завданням програми є спрямування дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій всіх форм власності на реалізацію пріоритетних напрямів діяльності у сфері ефективного природокористування, дотримання вимог екологічної безпеки та охорони навколишнього природного середовища.

Розробники програми: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Депутат Андрій Іващенко запитав, чому за статистикою 70% від усіх екологічних податків сплачує Бурштинська ТЕС.

“Ми не моємо можливості вплинути на стягнення екологічного податку”, – відповів йому Пліхтяк.

А Остап Дзеса зазначив, що з цією програмою стався конфуз і що це  безпрецедентний випадок. Мова йде про те, що у програмі передбачений пооб’єктний розподіл коштів на п’ять років.

“Там вже розподілені кошти на п’ять  років, на нашу думку, це не кваліфіковано і не правильно. Це треба припинити. Треба прийняти текстову частину цієї програми. А табличку з пооб’єктним розподілом коштів виключити. За дев’ять, п’ять років я такого не зустрічав ще. А щодо розподілу коштів – направити цю програму на доопрацювання з урахуванням всіх пропозицій”, – наголосив він.

Василь Попович також обурився, чому вже розподілені кошти на п’ять років.

“А якщо повінь буде якась зненацька? І треба буде провести ремонтні роботи. А вийде так, що на це немає коштів. Бо вже на п’ять років все розподілено”, – зазначив він.

В результаті депутати проголосували за виключення з програми пооб’єктного розподілу і прийняли програму.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!