В Україні декларація з ПДВ  зазнала змін

Івано-Франківський відділ податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС повідомляє, що наказом Міністерства фінансів від 23.03.2018 р. №381 змінено форму  декларації з ПДВ, а саме:

  1. Щодо додатка 1  уточнено, що у разі коригування податкових зобов’язань (далі ПЗ) у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 (Д1) (додаток 1). Відомості про коригування ПЗ у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1).
  2. Щодо додатка 5 зазначено, що у разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі ПН, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5). Відомості про ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих  в ЄРПН на дату подання декларації з ПДВ, включені до суми ПЗ за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5). Це не стосується податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5).
  3. Щодо додатка 9 уточнено, що у таблиці 1 (ДС9) (додаток 9) зазначається обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16-1.3 Закону „Про державну підтримку сільського господарства України”, розрахований за даними ПН за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН.

Наказом Мінфіну від 23.03.2018 №381 встановлено, що таблиця 1.2  Розрахунку коригування сум ПДВ (Д1) та таблиця 1.2  Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) заповнюються одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається декларація з ПДВ, з урахуванням змін, внесених цим наказом.

Цей наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, тобто з 1 червня 2018 року.  З урахуванням вимог  п. 46.6 ПКУ, уперше звітувати за оновленою формою потрібно за червень 2018 року.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!