В Україні на ще один банк стане менше

“Укрінбанк” визнаний неплатоспроможним.  Таке рішення ухвалило правління Національного банку України.

З метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів зазначеного банку, у зв’язку із допущенням ним протягом вересня зменшення більше ніж на 5% значення нормативу миттєвої ліквідності (Н4) більше п’яти разів, Національний банк України 1 жовтня 2015 року прийняв рішення про віднесення ПАТ “Укрінбанк” до категорії проблемних.  Повідомляє прес-служба НБУ.

банк-банкрот

У свою чергу “Укрінбанк” надав План фінансового оздоровлення, який передбачав залучення 500 млн грн  від інвестора для відновлення рівня ліквідності.

Для цього проблемний банк зареєстрував в Національному банку договір позики щодо залучення коштів від інвестора-нерезидента. Проте кошти від інвестора до банку так і не надійшли.

Незважаючи на активізацію роботи з повернення кредитної заборгованості, зокрема проблемної, пошук інвесторів, зупинити відплив коштів та стабілізувати ліквідність так і не вдалося.

Свідченням цього було надходження до Національного банку значної кількості скарг (з жовтня надійшло майже 300 скарг) від клієнтів про неповернення ПАТ “Укрінбанк” вкладів та невиконання розрахункових документів.

Станом на 21 грудня 2015 року на балансі банку обліковувались розрахункові документи клієнтів, що не виконані в строк з вини банку, на загальну суму 52 млн грн.

Таким чином, ПАТ “Укрінбанк” був неспроможний своєчасно та в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів, а його діяльність не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам Національного банку, – йдеться у повідомлені.

Нагадаємо, що НБУ ліквідував банк “Фінанси та Кредит”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!