В Україні працює понад 1000 брендів одягу, взуття та аксесуарів, – організатор ярмарок

  • Туристи з-за кордону купують український одяг через те, що його часто роблять вручну, до того ж дуже дешево, стверджує організатор щотижневих київських ярмарків “Всі.Свої” Ганна Луковкіна. Повідомляє Gazeta.ua.

    “Українське купує чимало іноземців, їм дуже дивно, що річ пошита руками, та ще й на очах покупців, як роблять хлопці-взуттєвики. Та це ще й дешево – чоботи ручної роботи можуть коштувати дві-три тисячі гривень, балетки – 900 гривень”, – розповіла організатор.

    Більшість виробників-початківців торгують тільки в інтернеті. Якщо й мають виставкову кімнату, або магазинчик, то вибір невеликий і треба їхати кудись на край міста. Це дуже незручно для покупця. Тому ярмарок у вихідні раз на місяць задовольняє і покупців, і продавців. Середній бренд за два дні має виторг 60-100 тис. грн.

    “В Україні працює понад 1000 брендів одягу, взуття та аксесуарів, щороку їх більшає на 10 відсотків. Моя база налічує близько 700 назв виробників, на наші заходи приходить 500 заявок, і половину з них я не знаю”, – поділилася Ганна Луковкіна.

    На думку організатора ярмарків, багато брендів сприймають своє заняття як хобі. Зароблять на торгах якусь суму – витратять її на відпочинок. Потім знову шукають кошти на виробництво.

    “Ще одна проблема легкої промисловості – у нас майже не виробляють тканини, фурнітуру. Можливо згодом, як розвиватиметься швейне виробництво, воно підштовхуватиме виробників матеріалів. Адже ґудзики робити можна”, – сказала Луковкіна.

    Нагадаємо, На Прикарпатті живе колекціонер старовинних гуцульських речей.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!