В Україні відбудеться конкурс на найкращий мурал

  • В останні роки тема муралів в українському суспільстві набула неабиякої популярності. Завдяки художникам зі світовим ім’ям все більше колись непримітних будинків перетворюються на витвори мистецтва. Тепер і у кожного українця з’явилась можливість не лише милуватись новими вуличними картинами, а й самому стати автором однієї з них.

    Так, у липні в Україні стартує освітня ініціатива «Герої Вулиць», ініціатором якої став бренд Pepsi. Головна мета – популяризувати культуру стріт-арту в усіх містах країни. Повідомляє platfor.ma.

    З липня по серпень  як початківці, так і професійні художники, що мріють створити мурал, зможуть представити свої макети для участі в національному конкурсі. Автор найкращого проекту втілить свою ідею на стіні одного зі спеціально обраних для цього будинків. В межах проекту йому також допомагатимуть відомі художники, культурологи, урбаністи та мистецтвознавці.

    Крім того, в рамках проекту з 8 по 10 липня у гостей київського музичного фестивалю Atlas Weekend, що цього разу пройде на ВДНГ, буде можливість на власні очі побачити, як відомий стріт-арт художник створює справжній мурал.

    Стріт-арт встиг стати дуже популярним трендом в Україні за останні роки. Вже зараз безліч подвір’їв Києва, Одеси, Харкова, Львова перетворились на вуличні галереї – завдяки стріт-арту колись непримітні будинки стали справжніми must see українських міст. При чому, авторами багатьох вуличних картин стали майстри зі світовим ім’ям. А в квітні цього року один зі столичних муралів навіть потрапив до Топ-10 найкращих стріт-арт об’єктів світу за версією видання StreetArtNews. Організатори проекту «Герої вулиць» переконані, що саме їм вдасться розкрити потенціал стріт-арту в українських регіонах, втілити мрію талановитого художника, а передусім – познайомити українців із величезним пластом сучасної культури.

    Нагадаємо, 22 червня, в Івано-Франківську відбулося засідання комісії, яка оцінила нещодавно створені мурали на фасадах будівель міста.  На засіданні директор Музею Мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега зауважив: «Я не розумію суті цього зібрання? Для чого це зараз, щоб замалювати стіни?.. Люди приїхали, зробили роботу і поїхали. Треба було спочатку думати, контролювати їх ще до початку виконання робіт. А так це буде неетично щодо самих митців».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!