Василь Диндин

Не маючи художньої освіти, цей 52-літній іванофранківець протягом свого життя власноруч розмалював уже не один десяток прикарпатських церков. Усіма його іконами, як запевняє сам Василь Диндин, можна вистелити величезний стадіон – так їх багато. А ще скільки їх у приватних колекціях і просто в домівках тих, кого зачарував талант цього обдарованого чоловіка! Ось уже третій рік поспіль Василь Диндин розмальовує Церкву Святого Апостола Юди-Тадея, що на вул. В. Стуса в Івано-Франківську.

vasyl-dyndyn

«Можна сказати, що я вже народився художником, малював мало не з самих пелюшок», – усміхається Василь Диндин.

20160908_142808

У школі постійно посідав перші місця в мистецьких конкурсах. Також займався різьбярством, що в нього теж вдавалося надзвичайно вправно. Навіть іконостаси робив. Які ж усі дорослі були шоковані, коли хлопчина, будучи тільки в шостому класі, зміг самотужки у вирізьбленому вигляді відтворити точну копію пам’ятника герою СРСР Олександру Корякову, що був у його рідному селі! Найдивніше, що і спеціальних різців для різьбярства на той час у хлопця не було, натомість він орудував наточеним скальпелем.

20160908_142847

Перший іконостас, вирізьблений золотими руками іванофранківця, знайшов своє місце у церкві в селі Боднарів. Настоятель того храму, коли одного разу прийшов до Василя, аби посвятити його оселю, і побачив там неймовірної краси ікони, одразу ж запропонував роботу художнику-аматору.

20160908_142731

Після армії юнак мріяв вступити у Львівську національну академію мистецтв, але на заваді стала складна недуга – менінгіт. Після одужання хлопець мусів уникати надмірних розумових навантажень, тому від омріяного навчання довелося відмовитися назавжди.

20160908_142942

Попри це Василь Диндин усе одно помандрував своїм шляхом, ставши одним із найзатребуваніших художників області. Малює здебільшого ікони. Каже, що малювання картин із християнською тематикою дарує йому надзвичайне умиротворення і внутрішню гармонію. Найпершим завжди починає малювати Ісуса.

Наталя МОСТОВА

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!