“Ведмеді” у справжньому трилері перестріляли “Харків”

• Один із найцікавіших матчів баскетбольного сезону відбувся в Івано-Франківську у неділю, 13 грудня.

Забезпечивши собі переконливу перевагу за підсумками першої половини та ледь не розгубивши її наприкінці гри, іванофранківська «Говерла» врешті-решт перемогла одного з головний конкурентів – БК «Харків» із рахунком 95:82.

У складі обох команд знайшлися свої герої, але не відзначити досягнення форварда «Говерли» Джейона Джеймса неможливо. Американець за 36 хвилин, проведених на паркеті, оформив тріпл-дабл, відзначившись 26 очками, 12 передачами та 10 підбираннями.

Ще за підсумками стартової десятихвилинки «Говерла», що провалила дебют поєдинку, відпустивши суперника на сім пунктів, окреслила власну перевагу (28-19). Гості більшу частину першого періоду лідирували, однак незадовго до перерви Джейон Джеймс організував ривок «ведмедів».

Не можна не відзначити й вдалі дії Андрія Калашникова, котрий, підібравши м’яч, за дві хвилини до кінця дебютної чверті вивів «Говерлу» вперед «фірмовим» кидком із-за дуги. Протягом наступних десяти хвилин Джеймс, який завершив першу половину з 20 очками, шістьма підбираннями та п’ятьма передачами в активі, й партнери американця збільшили розрив у рахунку до +19 на власну користь.

Тож другу половину команди розпочали за комфортної для «Говерли» різниці в рахунку (50-31). «Харкову» вдалося вирівняти гру, проте не переломити хід поєдинку на власну користь, навіть незважаючи на потужний ігровий відрізок у виконанні Владлена Бережного, котрий здобув 14 хвилин за десять хвилин. До заключної чверті суперники підійшли за все тієї ж дев’ятнадцятиочкової різниці в рахунку.

Аж тут про себе нагадав один із найкращих снайперів вітчизняного баскетболу Ростислав Кривич, у якого до цього в активі були тільки три очка. Ветеран за підтримки брата й решти партнерів «забомбардував» кошик суперника, скоротивши відставання до -2 за три хвилини до фінальної сирени.

• Але молоді Кадигроб з Калашниковим нагадали своєму візаві, що в складі «Говерли» теж є кому забивати з-за дуги, а крім того команда господарів нарешті «прокинулася» в захисті, і хоча четверту чверть програла, зуміла втримати переможний для себе рахунок.

Окрім Джеймса в складі «Говерли» варто відзначити Віктора Люльдюрая (22 очка + 11 підбирань), Ярослава Кадигроба (16 очок + 6 підбирань), Андрія Калашникова (10 очок + 10 передач) і Данте Вільямса (10 очок + 8 передач).