Велодоріжки, велосмуги та експерименти: як Франківськ роблять велосипедним містом

  • Сьогодні, 20 вересня, в Івано-Франківську відбулось засідання виконавчого комітету. Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповів про виконання Програми розвитку велосипедної інфраструктури та популяризації велосипедного руху в Івано-Франківську на 2015-2020 роки.

    Так, для розвитку та популяризації велоруху найважливішим є будівництво мереж велосмуг та велодоріжок. Тому у 2017 році продовжили будувати доріжку з реверсним рухом на Галицький. Станом на 31 грудня 2017 року повністю виконано роботи по непарній стороні вулиці, на ділянці від вул. Новгородської до набережної Василя Стефаника, а також на трьох ділянках від мосту через річку Бистриця Солотвинська до Калуського шосе. Роботи в районі перехрестя з вулицею Пасічною планується завершити в першій половині 2018 року. Другим вагомим об’єктом можна вважати велодоріжку на вул. Довженка.

    Третьою важливою локацією в галузі розвитку веломаршрутів є Північний Бульвар, на якому минулого року теж збудовано велодоріжки та реконструйовані тротуари. Четвертий об’єкт – вул. Бельведерська, де велоінфраструктура з’являється разом із капітальним ремонтом проїжджої частини і тротуарів, також за голландським зразком, як і на Галицькій. Окрім будівництва велодоріжок проводиться робота з влаштування велосмуг та велопереїздів.

    Зокрема контрсмуги для руху велосипедистів було нанесено холодним пластиком на вул. Франка, Тичини та Новгородській. Також встановлюють нові дорожні знаки. Слід зазначити, що окрім стандартних рішень в облаштуванні велоінфраструктури, в Івано-Франківську запроваджено кілька експериментів, як то спільні виділені смуги руху для велосипедистів та громадського транспорту на вул. Січових Стрільців, Новгородській та Дністровській, чи так звані велобокси на перехресті Сахарова та Коновальця.

    “Розпочинаючи цю програму, ми виділили значні кошти і нас запитували для чого таке велике фінансування, у місті ж немає велосипедистів? Але відповідно велосипедистів не було, тому що велосипедна інфраструктура була в поганому стані і як показав час кошти не пішли намарно”, – додає Михайло Смушак.

    За словами чиновника, облаштування велоінфраструктури має позитивний ефект в тому, що біля велодоріжок облаштовують тротуари та асфальт.

    “У нас немає грошей на мегапроекти, тому прошу вас сконцентруватися на завершенні того, що розпочали”, – прокоментував доповідь міський голова Руслан Марцінків.

    До теми: Велодоріжка за ніч: у Франківську на Бельведерській оновили розмітку

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!