Ветерани АТО просять українців відмовитись від феєрверків і салютів у новорічну ніч

Ветерани АТО просять українців, насамперед власників ресторанів і нічних клубів, утриматись від феєрверків і салютів у новорічну ніч. Ініціативу учасників воєнних дій з Києва та області підтримали їхні побратими по всій Україні.

Як повідомив координатор Спілки ветеранів АТО Київщини, колишній боєць полку спеціального призначення «Азов» Євген Тилко («Джек»), використання піротехніки у мирних українських містах негативно позначається на здоров’ї бійців, які повернулися з передової. За його словами, це аморально щодо учасників воєнних дій.

«Для тих бійців, хто вже вдома, звуки піротехніки сприймаються трохи легше. А для тих, хто щойно повернувся з зони бойових дій, вибухи і спалахи дуже неприємні і вони завадять бійцям нормально провести час у колі рідних і близьких», – заявил Тилко. Повідомляє Радіо Свобода.

Ініціативу військових заборонити новорічні феєрверки підтримали громади та органи місцевого самоврядування у багатьох містах України. Так, Київська міська рада минулоріч заборонила застосування піротехнічних засобів у столиці до завершення антитерористичної операції на сході країни, і визначила розміри штрафів за порушення.

Київські депутати тоді зазначили, що проведення у Києві «розважальних видовищ з використанням піротехнічних виробів одночасно з проведенням АТО на сході України суперечить нормам суспільної моралі і викликає суспільне напруження».

У Львові міська рада також ухвалила рішення заборонити використання піротехнічних засобів і попередила, що штрафуватиме тих, хто їх використовує.

Водночас, у Києві та інших містах України у розважальних закладах, нічних клубах і ресторанах досі використовують піротехніку.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!