Від першого робочого місця – до кар’єри у команді лідера

Відома мережа «АТБ» продовжує утримувати високі позиції в переліку найкращих роботодавців України

Сьогодні на вітчизняному ринку праці складається досить цікава ситуація. Глобалізація економіки та прийняття нашою країною європейських цінностей і у цьому сегменті серйозно вплинули на розвиток подій. Україна робить тільки перші кроки на шляху до забезпечення загальної зайнятості населення, виплати гідних заробітних плат, гарантування прав найманих працівників. Звісно, попереду ще дуже багато завдань, які треба виконати (в тому числі й у законодавчій сфері). Однак деякі вітчизняні компанії, випереджаючи весь ринок у цілому, вже змогли побудувати відносини  «роботодавець – працівник» відповідно до найкращих світових практик.

Серед таких прикладів – корпорація «АТБ», яка протягом своєї двадцятилітньої історії декларує винятково цивілізований європейський підхід до питань взаємодії з персоналом. Тут дійсно можна без зв’язків і потрібних знайомств пройти шлях від першого робочого місця – продавця чи вантажника – до керівника підрозділу або мережі магазинів цілого регіону. При цьому сам роботодавець зацікавлений у розвитку співробітників, тому особлива увага приділяється навчанню та професійному зростанню персоналу. Сьогодні на підприємствах корпорації працює більше 40 тис. осіб. Практично весь керівний склад – це вихованці самого «АТБ»: не запрошені фахівці, а люди, які пройшли в компанії весь шлях від найпростішої першої роботи до солідної посади. Звичайно, йдеться про увесь холдинг, адже, як відомо, «АТБ» – це об’єднання великих українських підприємств, що здійснюють свою діяльність у таких сферах бізнесу, як роздрібна торгівля, управління активами, виробництво та продаж продуктів харчування, надання послуг у сфері спорту і відпочинку. Але найбільш показовим є приклад торговельної мережі «АТБ-маркет», яку знає кожен українець.

У магазинах ми бачимо тільки тих працівників в охайній формі, яких зустрічаємо в торговельному залі. Проте тут працює кілька десятків осіб різних професій: касири, контролери якості, охоронці, логісти. Цікавий факт – 100% співробітників, які займають адміністративні посади в торговельній мережі «АТБ-маркет», отримали професійну освіту в навчальних центрах компанії. «Ми завжди акцентували увагу на тому, що кадрова політика корпорації спрямована на ефективне використання та розвиток людського капіталу підприємства. Це не просто слова, це кропітка робота над комплексною системою, яку ми будували, орієнтуючись на передові іноземні технології та власний двадцятирічний успішний досвід роботи на українському ринку», – зазначає Олена Федаш, директор департаменту управління персоналом корпорації «АТБ».

Варто підкреслити, що навчальні центри, про які ми говорили раніше, є своєрідним ноу-хау та гордістю як самої компанії, так і всієї української галузі торгівлі. Сьогодні вони забезпечують не тільки професійне навчання співробітників, але й розвиток управлінських якостей керівників і працівників внутрішнього кадрового резерву. «Щорічно в навчальних центрах проходять навчання та підвищують свою кваліфікацію більше 3000 осіб. Крім традиційних форм навчання (лекції, семінари, стажування тощо), активно розвивається напрямок корпоративних тренінгів, тематика яких спрямована на формування лідерських якостей, відпрацьовування управлінських, комунікаційних навичок, навичок презентації, уміння працювати в конфліктних ситуаціях і т.п.», – розповідає Олена Федаш.

Це основні переваги «АТБ» як роботодавця. Корпорація пропонує своїм співробітникам не тільки кар’єрне зростання, але й можливість безкоштовного навчання, та активно розвиває цей напрямок. Спочатку був тільки один навчальний центр – у Дніпрі. Але з 2011 року на його базі було організовано відділення, яке й зараз ефективно працює, в українській столиці. Також були відділення в Донецьку та Сімферополі, однак в 2014 році їх, із зрозумілих причин, довелося закрити. Зараз економіка країни виходить із кризи, що безпосередньо позначається і на галузі торгівлі. Мережа «АТБ-маркет» розвивається. Станом на кінець літа поточного року вона нараховувала 883 магазини у 225 населених пунктах України. У компанії з’явилася необхідність у збільшенні кількості навчальних центрів. У результаті в 2017 році були відкриті додаткові регіональні відділення – цього разу у Львові й Одесі.

Усе більше людей прагнуть не просто мати стабільну роботу з гідною зарплатою та гарним соціальним пакетом, але й трудитися в команді галузевого лідера – саме такий статус має зараз корпорація. І компанія надає їм таку можливість. Досить показова цифра: за 2016 рік корпорацією «АТБ» було створено 7 тисяч нових робочих місць, а це на 15% перевищує показник 2015 року. На поточний рік компанія ставить перед собою ще більш амбітні цілі. А це означає, що можливість для побудови кар’єри одержать ще більше українців.

 

Анна БОЙКО

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!