Відділ податкового супроводження: «Бізнес – це не благодійність, його мета – це отримання прибутків»

  • Постійний пошук резервів наповнення державного бюджету є основним напрямком роботи органів фіскальної служби. Про це повідомляє Івано-Франківський відділ податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС.

    Під «приціл» фахівців Львівського управління Офісу ВПП ДФС, в т.ч. Івано-Франківського відділу податкового супроводження підприємств попали підприємства, які декларують від’ємне значення по податку на прибуток, застосовують «нульову» ставку по податку на додану вартість (експортні операції) та систематично отримують бюджетне відшкодування ПДВ. Особлива увага приділяється платникам з іноземними інвестиціями, які здійснюють зовнішньо-економічну діяльність та для ведення своєї діяльності залучають позики в іноземній валюті від засновників або нерезидентів – пов’язаних осіб. В більшості інвестори-іноземці є резидентами  Кіпру та Великої Британії.

    Слід зазначити, що податкове планування є однією з найбільш важливих складових у діяльності будь-якого підприємства. А оптимізацію (мінімізацію) витрат за допомогою офшорів в тій чи іншій мірі здійснюють майже всі великі компанії, незалежно від країни, в якій вони працюють. Тому, на сьогодні, вкрай необхідним є посилення державного контролю за рухом капіталу, міждержавного співробітництва в сфері регулювання відносин з офшорними зонами.

    Тож, з’ясуємо в чому суть проблеми. Великі підприємства залучають  позикові кошти в основному для поповнення обігових коштів або розширення матеріальної бази підприємств, зокрема, будівництва нових виробничих потужностей. При цьому, залучені позики та нараховані на них відсотки в більшості випадків не повертаються вчасно. Тому, на підприємствах накопичуються курсові різниці та неповернуті відсотки, які впливають на визначення фінансового результату та податку на прибуток. При детальному аналізі діяльності підприємств з’ясовується, що ряд підприємств отримали позики під завищені відсотки – 11-12%. Слід зазначити, що максимальна ставка  у зазначених вище країнах становить 3 – 3,5%.

    Всім зрозуміло, що бізнес це не благодійність, його мета – цє отримання прибутків.

    Для комплексного аналізу обставин отримання позик, виплати відсотків нерезидентам та правомірності застосування норм законодавства при виплаті доходів нерезидентам, іноземним компетентним органам надіслано запити про отримання податкової інформації. Згідно з отриманими відповідями, фіскальною службою встановлено випадки неправомірного застосування пониженої ставки податку з доходів нерезидентів, оскільки нерезиденти не були фактичними (бенефіціарними) отримувачами доходів у вигляді процентів.

    Метою органів фіскальної служби є збільшення надходжень до бюджету, тому підприємствам пропонується звернутись до позикодавців, щодо перегляду відсоткової ставки за отриманими позиками в сторону зменшення.

  • Крім того, з метою зростання бюджетних надходжень, даній категорії підприємств пропонується, відповідно до бухгалтерського обліку, нараховані відсотки та курсову різницю відносити до складу «іншого додаткового капіталу» та відображати в «іншому сукупному доході». У випадку часткової виплати нерезиденту позики та відсотків, накопичені в «іншому капіталі” витрати відображати при визначенні фінансового результату. В іншому випадку, отримана від нерезидента – засновника позика може збільшити статутний капітал підприємства.

    Отже, враховуючи вищенаведене, таке приведення у відповідність фінансових результатів призведе до зменшення фінансових збитків та відповідно позитивних нарахувань по податку на прибуток.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!