Відроджують гончарську майстерність: на Прикарпатті сім’я виготовляє покутську кераміку (фото)

  • На Івано-Франківщині родина ентузіастів відроджує гончарську майстерність.

    У місті Городенка майже десять років працює майстерня “Покутська кераміка”. Аби привабити клієнтів, екологічний глиняний посуд осучаснюють: роблять його фактурним і яскравим, таким, що береш до рук і відразу відчуваєш – річ дизайнерська, пише “ШоТам”. 

    Бренд “Покутська кераміка”- у 2010 році започаткував Антон Микитюк, його ідею одразу підтримав брат Богдан та їхній батько Михайло. Згодом приєдналася уся родина: дружини та найближчі родичі. 

    Нині у сімейному бізнесі Антон керує виробничим процесом, а Богдан відповідає за організаційні моменти. На компанію працює 30 людей.

    Антон – гончар у першому поколінні“, – розповідає старший брат Богдан. – “Після школи вони з батьком поїхали обирати вуз для навчання. Приїхали до Косова, зайшли на кафедру гончарства, Антон вирішив, що там і навчатиметься. На потоці він був 33-м студентом, по завершенню навчання не вмів толком гончарити”

    Працювати над своєю майстерністю почав після того, як поїхав із виробами на ярмарок. Там Антон почувався трохи дилетантом серед майстрів, стало соромно, але це підштовхнуло до розвитку. А тепер на виробництві працюють його одногрупники, які були найсильнішими відмінниками.

    Розповідають, що з тисячею доларів складно почати гончарне виробництво. Звісно, усе залежить від того, на які об’єми розраховувати. Більш-менш професійний круг коштує $800. Можна зробити й самому за $100-200. А ще дуже дорогими виходять пічки, які за тисячу доларів не збудуєш. Щоб почати бізнес із нормально обладнаною майстернею треба $8-10 тисяч.

    Ми ж починали з того, що мали один круг. І побудували піч на 15 літрів. Тоді нам здавалося, що це вже великий об’єм. Першу майстерню обладнали біля батьківської хати.  У 2010 році ми всі вірили у спільну справу. Я тоді був на заробітках в Англії, передавав звідти гроші. Так потроху розвивалися“, – каже Богдан. 

  • Зараз майстерня обладнана пічками на 10 кубів. І їх стає замало.

    Більше у матеріалі “ШоТам”. 

    Читайте також: Кримська художниця відроджує килимарство на Гуцульщині

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!