Війна з “наливайками”: як депутат Івано-Франківської обласної ради 50 гр купував

Депутат Івано-Франківської обласної ради Ігор Дебенко на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» оприлюднив відео, яке свідчить про те, що в одному із МАФів обласного центру він придбав 50 гр. «горілки» за 6 грн. Ще 1,5 грн йому довелося заплатити за закуску у вигляді цукерки. Коли ж він запитав про ліцензію, то продавець йому відповіла, що треба питати «у шефа».

«Не знаю, яку війну з “наливайками” оголосили в Івано-Франківську й на Прикарпатті загалом, але в мікрорайоні Пасічна нашого рідного Івано-Франківська в Європу йдуть зі своєю брагою ще й без будь-яких ліцензій!!! Мало того, навіть цукеркою пропонують закусити – як це ж у Європу та й із запашком ;)», – написав Дебенко.

Як написав депутат, він не раз чув від мешканців Пасічної про те, що на зупинці “Влад і ко” є точка, де наливають «спиртяк» або «ще якусь бадягу». Начебто, наприкінці робочих буднів тут можна спостерігати аншлаги охочих пригубити дешевого пійла. Як наслідок, людей з проблемами алкогольної залежності в мікрорайоні та навколишніх селах лише додається…

Сьогодні ж, коли вирішив відвідати маму, яка мешкає якраз неподалік, його зустріли сусіди. Відтак він дружньо «почимчикував разом з ними куштувати це диво «з самісінької Європи! Простіше кажучи, на живця)».

Як виявилось, без будь-яких проблем усього за 6 грн можна скуштувати 50 грам, щоправда не європейської, а звичайнісінької нашої рідненької біленької. Ще за 1.50 грн. продавець запропонувала закусити цукеркою. «В Європу ж та й із запашком якось не личить…», – жартує депутат.

Ігор Дебенко акцентує, що не можна здійснювати продаж алкогольних, слабоалкогольних та тютюнових товарів без відповідних ліцензій. А у продавця їх не виявилось. За її словами, всі папери у власника, а він їй просто наказав продавати.

«Найцинічніше, що продаж маскується ще й благодійністю…, – додав депутат. – Все це зафіксовано на оприлюдненому відео, яке з радістю передам правоохоронним органам».

До речі, він одразу викликав правоохоронців, приїхала слідчо-оперативна група та слідчий, відповідальний за економічну злочинність. Депутат написав заяву. Відповідний факт зафіксовано, у продавця взято пояснення.

Дебенко сподівається, що це правопорушення не залишиться поза увагою й недобросовісного підприємця притягнуть до відповідальності. А продажу бадяги буде покладено край.

«Особисто стежитиму за цим, а також прошу долучатися небайдужих мешканців мікрорайону та громадськість, – обіцяє він. – Вочевидь, лише так можем покласти край наливайкам, а не всякими напоказ оголошеними війнами. В протилежному випадку й налалі прямуватимемо в Європу зі своїми самоварами».

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!