Війна за мандат у Ямницькій ОТГ: суд став на бік позивачки

На минулих вихідних у 201 об’єднаній територіальній громаді у 24 областях України відбувся виборчий процес. На Прикарпатті таких громад – вісім. Щоб висвітлити виборчий процес в об’єднаних територіальних громадах, «Галицький кореспондент» поїхав у кожну ОТГ.

Головою Ямницької об’єднаної територіальної громади став голова Тисменицької райради Роман Крутий.

А на 19 окрузі ДВК встановила рівний результат. У двох кандидатів учасника АТО Володимира Реги та пенсіонерки Мирослави Бялюк комісія підрахувала по 59 голосів. Бялюк з цим не погодилася, адже кілька разів при ній рахували Бюлетені і результат у неї був 60, проти 59 в опонента. Різний результат став тоді, коли вона пішла додому.

3 листопада Тисменицький районний суд розпочав розгляд адміністративного позову кандидата у депутати по 19 окрузі Ямницької ОТГ Мирослави Бялюк до дільничної виборчої комісії (ДВК) № 260783. Бялюк просила суд визнати протиправним рішення ДВК про результат виборів і перерахувати бюлетені.

Сьогодні, 6 листопада, суд заслухав свідків – членів ДВК: Анатолія Лесина, Христину Попадинець, Христину Іваночко та Оксану Королик. Усі розповіли одну і ту ж історію: Оксана Королик передаючи бюлетені Анатолію Лесину сказала йому бути уважним, бо у Бялюк є один недійсний бюлетень. Він сумнівний бюлетень побачив і забрав його. Але згодом Королик побачила, що він забрав не той бюлетень. Мовляв, є ще один. Відтак попросила ще раз перерахувати. Так, вони побачили ще один бюлетень із двома позначками, тому й порахували його, як недійсний.

«Недійсні бюлетені одразу відкладаються, а не рахуються з дійсними», – поправляла майже кожного свідка суддя Марія Хоминець.

Згодом суд з’ясував, що голова ДВК не ставила на порядок денний питання про повторний підрахунок бюлетенів. Не складали вони по цьому бюлетеню й окремий протокол…

Врешті суд задовольнив позов Мирослави Бялюк до ДВК, визнавши дії комісії неправомірними та зобов’язав ДВК провести повторний підрахунок.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!