Війна за мандат у Ямницькій ОТГ: суд заслухає свідків

Тисменицький районний суд розпочав розгляд адміністративного позову кандидата у депутати по 19 окрузі Ямницької ОТГ Мирослави Бялюк до дільничної виборчої комісії (ДВК) № 260783. Бялюк просить суд визнати протиправним рішення ДВК про результат виборів.

Нагадаємо, жінка заявляє про сфальсифіковані вибори на окрузі. Адже спершу у неї було 60 бюлетенів і вона перемагала на виборах, втім, коли вона покинула дільницю, на одному з бюлетенів знайшли другу позначку. Відтак його визнали недійсним. Так ДВК встановила рівний результат в обох кандидатів.

На суді позивачка заявила клопотання про допит свідків – членів ДВК: Анатолія Лесина, Христину Попадинець, Христину Іваночко та Оксану Королик. Всі вони, акцентувала суддя, будуть давати свідчення під присягою.

Голова ДВК Тетяна Боднар захотіла прочитати пояснюючу записку від членів ДВК, в якій вони пояснили, чому перераховували бюлетені. «Ніякі пояснюючі записки для мене не є належним доказом, – відповіла суддя. – Належним доказом є пояснення свідків, які вони дають в судовому засіданні під присягою. Якщо ви хочете, щоб члени ДВК підтвердили ваші слова, то заявляйте їх як свідків».

Далі суд заслухав пояснення Мирослави Бялюк. «Коли в мене вийшло 60 голосів, а за опонента проголосували 59, то вони закіпішилися, – розповіла позивач. – Голова комісії побігла радитися, певно, із Зелінським (Микола Зелінський, колишній голова Ямниці – Авт.), а Рега заявив, що незгідний із цим рішенням. Всі члени комісії стояли над столом і рахували – знову вийшло в мене 60, а в нього 59. Він мені поклав руку на плече і сказав: «Я вас вітаю», Микола Зелінський теж мене привітав, привітали мене і члени комісії».

Всі запевнили жінку, що вона переможець і вона поставила питання: «Фальсифікації не буде?». Їй відповіли: “Яка фальсифікація, про що ви говорите?”. Мовляв, хай йде спокійно додому. Тож вона збирається і йде додому. Жінка відійшла від школи, де знаходилася дільниця, і їй подзвонили, щоб поверталася, бо знайшли недійсний бюлетень…

Бялюк повернулася. Був чистий стіл, а на ньому – бюлетень. Жінка обурилася: звідки він взявся? Їй не могли пояснити…

Суддя перепитала у голови ДВК чи було так, як розповіла позивачка? Невже її дійсно привітали з перемогою? Тетяна Боднар відповіла ствердно. І додала, що одна із членів комісії засумнівалася, тож вирішили перерахувати.

«Чому вона засумнівалася не в присутності кандидата, а тоді, коли та пішла додому?» – здивувалася суддя. Далі суддя акцентувала, що не знає, як трактувати дії комісії. Мовляв, вона теж колись була головою ДВК, але до її дій не було жодних питань.

Суд пішов на перерву до понеділка, 6 листопада. На наступному засіданні заслухають свідків.

Ми уже писали про те, що у Ямницькій ОТГ по 19 окрузі мають бути повторні вибори.  Спершу жінка намагалася поскаржитися у ТВК. Проте їй відмовили.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!