«Віктор Франкенштейн»

  • Режисер: Пол Макгіган. У ролях: Деніел Редкліфф, Джеймс МакЕвой, Ендрю Скотт

    Деніел Редкліфф останнім часом себе не шкодує і з задоволенням кидається в хорор-авантюри, в яких його зовнішність старанного студента зазнає трансформації. Спочатку були психоделічні «Роги», а тепер настав час зовсім вже кабаретного за настроєм хорору «Віктор Франкенштейн». Для остаточної втрати серйозності артистам зі стрічки і їх режисерові Полу Макгігану не вистачало тільки включити в картину концертні номери.

    Наприклад, версію «Break On Through» «The Doors» від Джоша Моблі, яка звучала в трейлері «Віктора Франкенштейна». Ще в ролику було зрозуміло, що дует Редкліффа (події подані з точки зору горбаня-романтика) і МакЕвоя (Франкенштейн) має намір жорстко повеселитися. Можливо, загальний настрій картини залежав саме від героя Рекліффа – водевільного горбаня із золотим серцем, вихованого в цирку і ніжно закоханого в акробатку Лорелею. Причому зачарований він був дівчиною настільки, що вів ретельний підрахунок її травм і легко уявляв її в розрізі – як справжнісінький хірург.

    Паралельно намальованим на комп’ютері вікторіанським Лондоном нишпорить активний молодий чоловік Віктор Франкенштейн – невдаха студент-медик, мажор і колекціонер відірваних кінцівок тварин, які необхідні йому для створення штучного життя. Зустріч Ігоря і Віктора відбувається вже на самому початку, призводить до пожежі і кримінальної зав’язки, а потім продовжується в засміченому особняку Франкенштейна, заставленому склянками з віскі. Зрозуміло, там є і свої скелети в шафі. Потрібно тільки їх, як слід, почекати.

    Протистоїть цим фанатам науки релігійний інспектор Скотланд-Ярду Тарпін, який майже одноосібно компенсує у стрічці недолік інфернальності. Втім, режисер Пол Макгіган нікого лякати не збирався – його стрічка розповідає про те принизливе становище, в якому можуть опинитися інтелектуали, оточені нуворишами і бидлом. Зрозуміло, в таких обставинах потрібно спрямувати всі сили на те, щоб виростити ще одну розумну людину, нехай і штучним шляхом. Людину, вільну від релігійної скованості і відкриту до романтики авантюризму.

  • І хоча в результаті можна породити монстра, експерименти в цій галузі точно не варто обмежувати. «Віктор Франкенштейн» – це хвацько знятий і дуже життєрадісний комедійний трилер, де над зовнішнім виглядом героїв працювали трохи більше, ніж над діалогами, і який на цілий вечір здатний застрягти у пам’яті. Ну, а те, що кадри наповнені «інстаграмним» серпанком і нарочито героїчними обличчями акторів-харизматиків, – це прикмета часу. Навіть дуже хороші актори у наш час, нещадний до розумних людей, повинні мати право на щиру клоунаду. У цирковому амплуа теж можна блиснути – з рогами на голові або з неприємним горбом, перетворюючи юнака на мавпочку. Запитайте про це Деніела Редкліффа.

    ФЕЛІНСЬКИЙ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!