Візантійський чоловічий хор з Утрехту виступив з концертом у франківській філармонії

Вчора, 25 травня, в Івано-Франківській обласній філармонії відбувся концерт Візантійського чоловічого хору з Утрехту (Голландія).

Виступ приурочений до 100-річчя від дня народження доктора Мирослава Антоновича. У концерті взяв участь також відомий хор з Голландії “Хор імені М.Лисенка”.

Візантійський чоловічий хор з Утрехту заснований у 1951 році доктором Мирославом Антоновичем. Хор співає майже виключно українську музику, між хористами крім диригента немає жодного українця. У його складі 40 голландців різних професій. Єдине, що їх об’єднує – це чари української пісні.

Хор називається візантійським тому, що співає музику, що пов’язана з візантійським обрядом. Саме з Візантії християнство прийшло на Україну.

Від часу свого заснування хор майже без перерви пропагує українську пісню, даючи концерти в Амстердамі, Ротердамі, Люксембурзі, Парижі, Римі, Брюсселі, Кельні, Мюнхені. За час своєї діяльності хор записав багато платівок.

Д-р. Мирослав Антонович, засновник та керівник цього унікального хору, був доктором музикології в  Утрехтському університеті. У 1953-54 р. писав наукові праці в Гарвардському університеті.

Нагадаємо, В Івано-Франківську виступив нідерландський Хор імені М. Лисенка

IMG_0137

IMG_0084 IMG_0083 IMG_0076 IMG_0071

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!