Власники люксових авто масово кинулися повертати податок на розкіш

  • Українці через суд повертають податок на розкіш – ті самі 25 тисяч гривень, які вони повинні сплатити за дорогі авто. Експерти стверджують, що цей податок можна і не платити, оскільки закон був прийнятий з процедурними порушеннями.

    «Зміни до податкового законодавства мають вноситися за шість місяців до початку податкового року. Оскільки цей строк не був дотриманий щодо, наприклад, податку на автомобілі класу люкс (а це 25 тис. грн на рік), то його реально оскаржити в суді. У минулому році було достатньо випадків, коли суд ставав на сторону позивача», – повідомив гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

    При цьому він зазначив, що всі звернення до суду власників транспортних засобів завершувалися анулюванням податкових повідомлень, пише УБР.

    «Більше того, зараз йде вал звернень людей, які все-таки сплатили ці 25 тис. грн, але передумали і тепер вимагають повернення грошей. Чи поверне їм фіскальна служба стягнуте – не знаю, але рішення про повернення на руках у них є», – зазначив Назаренко. До речі, його слова підтверджують і дані реєстру судових рішень, де за минулий рік значаться десятки справ, що стосуються податку на легкові автомобілі з об’ємом двигуна понад 3 л. Велика частина податкових повідомлень анульована.

    Ідуть українці і від податку на розкіш для нерухомості – не вводять в експлуатацію побудовані садиби. Теоретично 25 тис. грн на рік повинні платити люди, у чиїй власності числяться квартири від 300 кв. м або будинку від 500 кв. м.

  • 80_fc

    Нагадаємо, на сайті електронних петицій до міської влади Івано-Франківська зареєстрували петицію з проханням “створити в місті “єдину службу таксі” замість п’ятнадцяти”.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!