Воскресіння Христове – це радість: Володимир Війтишин привітав людей з Великоднем (ФОТО, ВІДЕО)

  • Лічильники YouTube каналу та Facebook сторінки Архікатедрального собору зафіксували понад сто тисяч переглядів Пасхальної Архієрейської Літургії.

    Окрім цього, богослужіння транслювали телеканали «РАІ» та «Галичина», а також – «Радіо Дзвони». Співслужили високопреосвященному владиці протосинкел Івано-Франківської Архієпаріхії о. Степан Балагура, адміністратор парафії о. Юрій Новіцький та духовенство собору. Розпочалися моління з Надгробного, відтак молилися Пасхальну утреню, а кульмінацією святочних богослужінь стала Архієрейська Божественна Літургія.

    Доносячи до християн радість Воскресіння, під час проповіді Митрополит Володимир зазначив, що подія, яку сьогодні відзначають християни, незважаючи на те, що трапилася вона ще понад дві тисячі років тому, була вона такою, що й до сьогодні змінює світ, адже Спаситель, Якого було засуджено на смерть і розп’ято на хресті – воскрес із мертвих.

    «Чому шукаєте живого між мертвими? Його нема тут: він воскрес» (Лк. 24, 5-6), – питає ангел жінок-мироносиць. Словами «Христос Воскрес» звіщаємо правду про те, що через свої страждання і смерть Господь перейшов до нового Життя. І цей перехід Він вчинив заради нас. Здається, що все було проти Нього: і римська влада, яка не зносила жодних проявів свободи духу; власний народ, який Його зрікся; та й навіть учні виявили слабкість духу втечею чи навіть зрадою. Але перемога належала Йому. Через приниження, хресну дорогу, хрест і морок могили Христос прийшов до слави Воскресіння», – зазначив проповідник.

    За його словами, в той момент все зникло: сум, скорбота, сльози, а натомість прийшла радість Воскресіння.

    «Це і є головною правдою християнської віри: смерть і гріх переможені! Це означає, що ми всі, які поєдналися з Христом у святому таїнстві Хрещення, разом з Ним помираємо для гріха і воскресаємо до вічного життя. Чим більше ми пізнаємо особу нашого Спасителя та Його місію, тим виразніше ми приходимо до пізнання правди що народжуємося, живемо, працюємо, переносимо страждання та труднощі для Христа та разом із Ним», – вів далі Владика.

    На його думку, Воскресіння Христове – це перш за все радість.

    «Ця радість бере початок з віри в Пресвяту Трійцю і Воскресіння другої Особи Божої. І як зазначає апостол Павло – «вірне це слово й повного довір’я гідне, що Христос Ісус прийшов у світ, щоб спасти грішних, з яких я – перший» (І Тим. 1, 15). Ця радість Воскресіння лікує всі рани, яких ми мали досить цього Великого Посту», – зауважив Митрополит Володимир.

    Він також пригадав, що ми переживаємо сьогодні випробування хворобою, яка невпинно поширюється всім світом, змушує нас залишатися на відстані один від одного та, на жаль, забирає багатьох.

    «Ми, які пережили цьогоріч інколи відчуття покинутості, біль розчарування, страху, у Воскреслому Спасителеві повинні віднайти справжню радість, яка полягає не в тому, щоб щось отримувати чи фізично бути близько один до одного, але щоб належати Богові та служити ближньому. Допоможімо один одному віднайти саме таку радість», – закликав проповідник.

    Митрополит Володимир також заохотив єднатися й надалі навколо особи Христа розп’ятого і Воскреслого, як ми це робили у годину випробувань, творячи тим самим живу клітинку Христової Церкви.

    «Пам’ятаймо, – повчав Владика, – що кожне наше страждання можна перенести, якщо вповні оцінимо людське життя, відкуплене Ісусом Христом. І не затримуймося тільки над Його розп’яттям, а вірмо в Його Воскресіння, пригорнімся до воскреслого Спасителя, щоби пригорнутися до надії: ось сила віри що визволяє від страху та дає надію».

    За його словами, ми маємо передати тепер, як наші батьки колись, нашим дітям і внукам віру, надію та любов.

    «Саме таку любов, яку показують нам події страждань Ісуса Христа та Його Воскресіння. Любов, яку ми плекаємо в особистій та родинній молитві. Нехай прикладом такої твердої віри, любові та справжньої радості будуть ті, які жертвують своїм життям заради порятунку інших, а також приклад тисяч медиків, які тихо і сумлінно виконують свою роботу в найскладніших умовах заради порятунку хворих», – вів далі він.

    На завершення свого слова, Митрополит закликав згадати у своїй молитві усіх, хто помер від цього вірусного захворювання, хворих на цю недугу, а також тих, хто залишається з ними, – лікарів, медичних сестер, усіх працівників лікарень, волонтерів, їхніх рідних.

    «Пам’ятаймо також і за наших військових, полонених, військових медиків і капеланів. Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради», – наголосив він.

    Окрім того, Митрополит подякував усім, хто переживає цей Світлий Празник Воскресіння Христового у своїх домівках, молячись з усією Церквою через онлайн-трансляції по радіо, телебаченні та в мережі інтернет.

    На завершення Літургії, Митрополит Володимир привітав усіх вірних, владу, телеглядачів і радіослухачів з великим празником, і духовенство та парафіян Архікатедрального Собору, адже свято Христового Воскресіння є їхнім храмовим святом.

    «Бажаю усім міцного здоров’я та відчути істинну радість єдності з Воскреслим Христом, пережити повноту благодаті дітей Божих, якими ми стали через Христа, з Христом і у Христі. Нехай нас на цьому шляху супроводжує Пресвята Богородиця», – побажав Архієрей.

    Опісля Митрополит Володимир прочитав молитви-освячення великодніх страв та закликав голову кожної сім’ї, які дивилися та брали участь в молитві в режимі онлайн, окропити свої кошики свяченою водою.

    Нагадаємо, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму Великодньому привітанні звернувся до людей.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!