Вибачення мера: за і проти

4 жовтня під час оперативної наради міський голова Руслан Марцінків порпросив вибачення в учасників АТО. Він розповів, що 7 жовтня відбудеться чергове судове засідання за його участю. Мер каже, що був занадто емоційним і звертався тільки до голови спілки добровольців АТО Прикарпаття Василя Андріїва, а атовці сприйняли ті слова на свою адресу.

«Я хочу вибачитися перед учасниками бойових дій, які сприйняли мої слова до Василя Андріїва як образу. Я сказав їх на емоціях, коли ми говорили про продовження оренди з мешканцями і сталася перепалка з паном Василем, – заявив Марцінків. – Тому прошу вибачення в усіх учасників АТО, що сприйняли мої слова як образу честі та гідності. Щодо оренди землі, я вважаю, що ми зробили правильно і діяли згідно з законодавством. Але якщо є справді такі учасники бойових дій, наші герої, що сприйняли мої слова близько до серця і вважають їх образою, я прошу вибачення».

marts-3

Нагадаємо, ще в липні учасники АТО вимагали від міської влади скасувати скандальне рішення сесії про продовження договору оренди під житлову забудову для фірми «Передмістя 2000», правонаступниці ТОВ «Екстім». Учасники АТО пропонували розділити землю на дві частини і виділити одну для реалізації соціальної програми «Житло для учасників АТО». Крім того, вони вимагали скасування скандального рішення про детальний план території в районі вулиць Макогона-Крайківського-Промислової, яке передбачає зведення там 33 багатоповерхівок.

Однак Руслан Марцінків відмовився ветувати рішення сесії. Ба більше, учасників АТО він публічно назвав рейдерами та звинуватив у тому, що вони працюють на будівельну мафію. Ображені атовці у відповідь подали на мера до суду. Позови «Про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральних збитків» подали до міського голови та міської ради Івано-Франківська ГО «Обласна спілка учасників АТО» та «Спілка добровольців АТО Прикарпаття». Атовці вимагають публічних вибачень та по 100 тисяч гривень моральної шкоди, які використають для покращення житлових умов сімей загиблих та інвалідів АТО.

16 вересня уже відбулося перше слухання у цій справі. Міського голови на суді не було, його інтереси представляли адвокати. Обидві сторони наполягали на своєму, суперечки затягнулися, тому суд оголосив перерву до 7 жовтня.

«Галицький кореспондент» поцікавився в учасників АТО, чи прийняли вони вибачення від мера.

Василь АНДРІЇВ, голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття:

andriyiv

«Це доволі позитивний момент, коли людина вміє визнавати свої помилки. Я особисто на свою адресу не чув вибачення, але за те, що мер вибачається перед усіма учасниками АТО, йому плюс. Але оскільки він мене публічно образив, зачепив мою честь та гідність, то, думаю, йому слід особисто і на камеру попросити вибачення у мене та в атовців, які там були і яких це стосується».

Тарас ШПУК, голова Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО:

shpuk

«Я не прийняв це вибачення. Минуло стільки часу, і аж тепер Марцінків здогадався, що щось тут не те, коли вже суд триває?

Хай прийде на суд і вибачиться, навіщо це говорити при журналістах на оперативній нараді? Це він сказав суто для преси. Мер міг прийти на суд, де зібралося більшість хлопців, та вибачитись там, і питання би закрили. А він навіть на суд не з’явився, а сказав це на оперативці при пресі. Я такого жесту доброї волі від нашого міського голови не оцінив та не зрозумів».

Володимир ГЛИЗНЕР, боєць 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Закарпатської бригади Сухопутних військ ЗСУ, який відмовився від медалі міського голови: 

glyzner

 

«Це що в лісі здохло, що він таке сказав? Він обізвав нас перед камерами, і це всюди крутили по телевізору, тому якщо і вибачення покажуть по телевізору, то можна буде про щось говорити. Доки не покажуть, я не знаю, що ця людина казала, і свою думку не зміню. Тому не вибачаю, поки не почую з його уст цю солодку неправду. Може, він думає, якщо вибачиться, то ми дозволимо йому без проблем забудувати Макогона?»

Андрій ФАРМУГА, боєць 79-ї Миколаївської окремої аеромобільної бригади, ведучий програми про учасників АТО «Сектор»:

farmuga

«Я позитивно ставлюсь до того, що він попросив вибачення в учасників АТО. На мою думку, ця ситуація була спровокована його ще досить «юним» віком у політиці. Вияв емоцій для політика, тим паче публічно, є дуже недоречним і свідчить про відсутність політичного досвіду. Думаю, йому як молодому політику це можна пробачити. Я розумію, що слова були емоційними, а кожна людина під впливом емоцій може висловитись так, що потім про це шкодуватиме.

Я думаю, тут не так важливі ці слова, як подальша поведінка, вона покаже, чи були слова щирими, а чи просто необхідними в певний момент. Будемо дивитись на справи, бо слова є словами. Відсутність конфліктних ситуацій з бійцями, більш стримана поведінка, намагання знайти компроміс, а не однобока позиція – найкращий показник того, що вибачення були щирими».

Андрій ДОЛИК , голова правління громадської організації «Обласна спілка учасників АТО»:

dolyk

«Марцінківу треба було попросити вибачення давно і не затягувати цей конфлікт у суди. Куди ми подінемося? Звісно, що приймемо його вибачення. В усіх людей буває така «гарячка», і вони кажуть щось не так, як треба. Бог казав прощати. Якщо людина визнає свою помилку і просить вибачення, то треба діяти по-християнськи і вибачати».

Тарас КУЗЬ, заступник голови правління громадської організації «Обласна спілка учасників АТО»:

kuz

Нікого з наших хлопців не було тоді, коли мер просив вибачення, ми про це дізналися від ЗМІ. Хотілось би ці слова почути в очі на виконкомі чи на сесії міської ради. Будемо вимагати, якщо він справді хоче офіційно вибачитись, зробити це очі в очі, а не казати у своєму кабінеті «Хлопці, вибачте». Так не піде. До того ж, нехай компенсує нам затрати на позови. Якщо за стільки часу він усвідомив, що був неправий, то будемо сідати за стіл переговорів, але тільки виключно після того, як мер вибачиться в очі. Ми не маємо на меті його покарати, у нас вимога була, щоб він особисто вибачився. Якщо Марцінків виконає її, то будемо або відкликати позов, або його анулюють, оскільки мер зробив те, що ми вимагали. Судове засідання 7 жовтня, сьогодні 4 жовтня і він попросив вибачення. Можливо, до нього щось доходить, хоч і помалу.

Записала Наталя КОЗАК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!