Вивихи від Моха

Днями

ВЕДМІДЬ

Якось так склалось, що ми завели коротке знайомство з Петровичем-вбивцею. Цей 55-річний чоловік відсидів 15 років за вбивство своєї дружини, труп якої він забетонував у фундамент будівлі у місті. (Не буду конкретизувати, якої. У цій будівлі донині поважна установа розташована.) Петрович, вийшовши з місць позбавлення волі, зажив тайговим життям. Грибні-ягідні місця знав, на риболовлю-полювання ходив і т.д. Якось приходить до нас і каже: «Пора браконьєрити. В горах ведмідь хороший ходить. Приєднуйтесь, мужики!» Ну, ми прикидаємо, як з роботи відпроситися, що з собою взяти, а один із нас питає: «А кого ти ще з собою покликав, Петровичу?» – «Як кого? Михайлюка покликав!» А Михайлюк – це наш вахтер. Йому під сімдесят, і він насилу по асфальту ходить. «Як Михайлюка?! Ти що, жартуєш?!» – «Чому жартую? Ведмідь великий і злий. Всяке може статися. Раптом доведеться бігти! Михайлюк відстане, ведмідь його і роздере. А ми відірвемося…» Мені і досі здається, що Петрович не жартував…

Якось

ПІЛОТ

Те, як в італійському аеропорту стикаються літаки на рулінні або літаки з автобусами, відомо всім. Але є ще крутіша історія. Один швед зі Стокгольма, якого звати Томас Салма, любив літаки і грати на Microsoft Flight Simulаtor. Якось він виявив по сусідству навчальний центр SаS. Він зателефонував туди, сказав, що він безробітний пілот, і йому дали один раз політати на авіатренажері, щоб він не втрачав навички. Томас здружився з обслуговуючим інженером цього центру, і той дозволяв йому ночами, коли нікого немає, користуватися тренажером. В кабіні лежали мануали до декількох літаків, і він скопіював їх. Навчався він на цьому тренажері за мануалами і методом проб та помилок кілька місяців. Одного разу він дізнався, що в італійській авіакомпанії Аir Onе є вакансія пілота, і відправив туди заявку. Підробив собі шведську ліцензію пілота – без реєстрації, без печаток. Його запросили на пробні польоти у двох складних аеропортах в Лампедузі і Реджіо Клабріа, які він успішно пройшов. Це були його перші польоти. У Лампедузі він сідав з одним непрацюючим двигуном, в який залетів птах. Ліцензію перевірити в компанії не здогадалися. Його взяли другим пілотом на пасажирський літак. Томас переїхав до Мілана. Через три роки він став командиром літака. 13 років возив пасажирів. 2 березня 2014 року в Амстердамі перед вильотом його пов’язала голландська поліція. Їм настукали, що у Томаса прострочена ліцензія і вона без права на керування пасажирськими літаками. Коли у поліції виявили, що ліцензії у нього взагалі не було, його замкнули в камеру на два тижні і думали, що з цим робити. Йому загрожувало 6 років в’язниці. Випадків, коли він наражав би на небезпеку пасажирів, за всю історію його польотів не виявили. У результаті Томаса оштрафували на 2000 євро і на 1 рік заборонили йому керувати літаком. За 13 років він змінив три авіакомпанії, налітав близько 11 000 годин. Зараз термін заборони у нього чи то закінчився, чи вже от-от закінчиться. Начебто поки що він ще ніде не літає.

Колись

СКАРГИ

Адміністрація аеропорту Х’юстона отримувала безліч скарг від пасажирів, які занадто довго чекали на свій багаж. Аеропорт найняв більше вантажників, але скарг не меншало. Тоді шлях пасажирів від трапа до транспортерів із багажем був збільшений у шість разів. Час, який люди витрачали, чекаючи на багаж, вони стали витрачати на дорогу. І скарги припинилися.

Коли почалося масове будівництво хмарочосів, багато мешканців стали скаржитися на те, що ліфт доводиться чекати дуже довго. Тоді поруч з ліфтами встановили дзеркала, що дозволило людям зайнятися власною зовнішністю або крадькома розглядати в дзеркалі інших. І скарги припинилися.

Коли з’явилися супермаркети, багато покупців почали скаржитися на те, що їм з візком доводиться занадто довго стояти у черзі до каси. Тоді поруч із касами стали встановлювати лотки з усякими дрібницями – жувальною гумкою, шоколадками, презервативами. Це дозволило супермаркетам заробляти додатково понад 5 млрд. доларів на рік. І скарги припинилися.

У Діснейленді перші відвідувачі скаржилися на те, що їм доводиться занадто довго стояти в черзі до різних атракціонів. Тоді Дісней розпорядився повісити спеціальне табло, яке вказувало приблизний час очікування. Табло завжди показує більший час, ніж доводиться стояти в черзі. І тепер відвідувачі радіють, що пройшли набагато швидше. І скарги припинилися.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!