Вивихи від Моха

За «совка» через цензуру і відсутність відкритої інформації поширювалось дуже багато чуток і пліток.

Вирішив згадати деякі з них. Якщо у вас також виникнуть якісь цікаві спогади, пишіть в редакцію – згадаємо разом.

Які чутки поширювались в СРСР. Частина перша

 1. У ковбасу додають туалетний папір, а горілку (інший варіант: вершкове масло) роблять з нафти (або женуть з тирси). У солдатський чай додають бром – щоб у самоволку не бігали по дівках. У горілку додають димедрол – щоб пили менше, а відрубувалися швидше. В пиво ж додають пральний порошок – щоб утворювалось більше піни.
 2. Нестандартні знахідки в ковбасі (варіант: пиріжках): людські пальці, зуби, лапки щурів або мишачі хвостики.
 3. За часів “рибної справи” один мужик купив кілограмову банку оселедця. Вдома відкрив її, а там червона ікра. Він пішов і купив ще 10 банок, і у всіх була червона ікра. Відома історія за часів Андропова. “Голоси” її піарили – саме так почалася знаменита “рибна справа”.
 4. У кожній пачці цигарок “Космос” були маленькі квадратики з якимись цифрами. Якщо всі ці цифри зібрати за порядком і комусь там представити, то дадуть велосипед “Україна” (варіант: блок цигарок).
 5. Моряки, які ходили в закордонне плавання, та інші щасливчики, які опинилися на справжньому Заході, могли купити прості цигарки в звичних пачках («Мальборо», «Кемел» та ін.). Але там ще можна було купити в пачках, які практично не відрізняються (марковані трьома чорними зірками під назвою), сигарети з марихуаною! І дехто їх провозив через митницю і тут, в Україні, ними пригощав! Варіант: були і з чорними хрестами – і там уже був героїн!
 6. Бочка з квасом перекинулася (зазвичай при аварії), і на її дні були гігантські опариші (варіанти: стрічкові глисти; труп).
 7. Машини-локатори, які їздили вулицями міст і вираховували за випромінюванням відеомагнітофони, які крутять заборонені касети.
 8. А ось як нібито боролися з домашнім переглядом ідеологічно шкідливих “Рембо” і “Дев’ять з половиною тижнів”: відрубували електрику в будинку, а без електрики касети з відеомагнітофона не виймалися. Йшли у потрібну квартиру і оформляли протокол. До речі, в Києві говорили “відак”, в провінції – “відік”.
 9. Антени із ртуттю – приймають будь-який “голос”, але КДБ їх за ртуттю виявляє. Як варіант: радіоаматор збирав ртуть по краплях (треба було зібрати багато – мало не літр), зробив диво-антену і почав на неї ловити всі наявні теле- і радіоканали. Але така антена глушила переговори пілотів з диспетчерами, тому радіоаматора заарештували, а всю ртуть вилили…
 10. Китайські килими світяться в темряві силуетом лежачого в труні Мао Цзедуна, витканим спеціальною фосфорною ниткою, яка вдень невидима.
 11. Японці вставляють у свої магнітофони невеликі піропатрони, які спрацьовують, якщо спробувати зняти задню кришку. Мовляв, захист від reverse engineering. Інший варіант: в японській аудіотехніці стоять спеціальні фотомікросхеми, які засвічуються, якщо спробувати розібрати вироблений в Японії магнітофон, наприклад, зняти задню кришку.
 12. Розказують, що якось вдалося дівчині через знайомих за великі гроші купити імпортний купальник (або, може, навіть їй подарував його знайомий іноземець – це ще хитріша версія). Одягла вона його, і всі відпочивальники провели її заздрісним поглядом, коли вона, така красива і чарівна, заходила в море. А коли виходила, купальник несподівано для неї став прозорим і всі її принади було видно… Вона ледь не згоріла від сорому. Мораль: нема чого замірятися на імпортні ганчірки, носи те, що всі радянські дівчата носять!

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!