Змова навколо ідей

  • Ділитися ідеями з іншими – це не лише світовий тренд, але й реальність навіть для Прикарпаття.
    Діяльність мешканців міста, спрямовану на створення спільного блага, нам варто сприймати як подарунок, як дар. До нього можна ставитися по-різному, але якщо він відданий щиро – його треба приймати.
    Подарунок Франківську вирішили зробити активні підприємці, літератори та журналісти, замовивши розробку візуальної концепції для міста у відомої київської компанії. Це, до речі, один з небагатьох прикладів в Україні, коли людей із різних середовищ об’єднала ідея створити візуальний образ міста, який має показувати, чим і як воно відрізняється від інших. Замовники готові презентувати конкретний продукт.
    Робота над проектами, якими можуть користуватись всі міщани, – це нагадування кожному з нас, що маємо не лише потребу брати відповідальність на себе, але й можливість. Адже вже через декілька місяців одна із статусних дизайнерських агенцій презентує для жителів візуальну концепцію міста. Хоча ідеї стратегування для міста та розробки логотипу давно «висіли» у повітрі. Але цієї знайшлися люди, які готові в них «інвестувати» свою репутацію, вміння, гроші та надію.
    Створення чогось чи початок втілення ідеї, яка має амбіцію вплинути на життя цілого міста, в Україні завжди стикається з недовірою. Це давні відголоски авторитарної комуністичної системи, яка придушувала ініціативу. Адже впливати на життя середовища мала монопольне право лише політична влада десь там далеко в столиці чи у сусідній країні. Тому така «змова» громадян для спільного втілення проекту – це можливість показати, що довіра будується деколи на безмежній вірі в ідею. А ще її «згущення» потребує часу.
    Важливо, що реалізовували ідею будуть меценати. На це не підуть гроші міського бюджету. Хоча розробка логотипу, міської навігації, інформаційних стендів та особливого шрифту – це створення спільного блага, яким можуть користуватись всі охочі. Такі дії показують, що відкрита та щира ініціатива активних громадян дозволяє створити якісний продукт. І головне – інвестувати в нього, а значить, дбати про якість готові різні люди.
    Розробка стратегії і бренду міста, справді, давно на часі. І, на моє переконання, наше місто пішло правильним шляхом, коли за цю справу взялася саме громада, а не влада. Тому що влада змінюється, а жителі міста кожного дня бачать вивіски, купують подарунки для друзів, користуються міськими вказівниками… Все, що створюють жителі міста самі для себе і вважають вартісним, існуватиме довше, ніж спущене владою згори.
    Варті поширення ті ідеї, які будують коло довіри, та ті, що можуть змінити не лише життя їхніх ініціаторів, але й змінювати життя інших людей. Проект, який акцентує на амбіціях міста, – це і відповідальність за своє місто. А ідеї, які передбачають через відповідальність не лише за себе, але й за інших, дарують нам справжнє натхнення.


    Тарас СЛУЧИК, політолог

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!