Греко-католицька боротьба

Через двадцять років після виходу із підпілля Українська греко-католицька церква опинилася на межі розколу.
Цього року четверо колишніх ченців василіанського монастиря у селі Підгірці (Львівська область) звернулися з листом до Державного комітету України у справах національностей та релігій з проханням зареєструвати всередині УГКЦ “паралельну структуру”, на чолі якої стоятиме “правовірний Синод єпископів”.

Необхідність реєстрації нової УГКЦ так звані “підгорецькі отці” пояснюють “кризовою ситуацією”, яка виникла внаслідок того, що чинні греко-католицькі ієрархи, зокрема патріарх Любомир (Гузар), “проповідують єресі”, і тому на них “лягла анафема”. Щоправда, таке звернення від колишніх монахів, які тепер називають себе єпископами, з’явилося уже після того, як їх усіх чотирьох було виключено з василіанського чину та відлучено від Церкви.
Цей внутрішньоцерковний конфлікт міг би так і залишитися непоміченим для громадськості. Але за короткий час своєї праці в монастирі отці-василіяни Маркіян (Гітюк), Ілля (Догнал) і  Методій (Шпіржік) здобули сотні прихильників на Галичині. Люди, які перебували в Підгірцях на реколекціях (духовних навчаннях), отримували чудесне зцілення від недуг та незвичайну розраду в молитвах.

Серед парафіян, зокрема й на Івано-Франківщині, впродовж кількох останніх років поширюються листівки та брошури, в яких “підгорецькі отці” відкрито пишуть про церковну корупцію, моральний розлад та надмірно ліберальну позицію ієрархів УГКЦ, про відхід більшості священиків від істинної віри заради власного збагачення. Не дивно, що прихильники колишніх ченців Підгорецького монастиря бачать тепер у своїх духовних наставниках, які й тепер продовжують свою душпастирську діяльність, поборників єресі та правдивих реформаторів і навіть готові разом з ними терпіти гоніння.
Офіційна Українська греко-католицька церква називає дії “підгорецьких отців” бунтом. Минулого року їх звинуватили в самовільному висвяченні у єпископи, і за це церковний суд УГКЦ оголосив їм велику екскомуніку, тобто відлучення від Церкви. Однак, такого присуду отці-василіяни Ілля, Маркіян та Методій не визнають, оскільки, за їхніми словами, вони, згідно зі своїм церковним чином, підлягають виключно суду Апостольської столиці. Тобто приймати рішення про їх відлучення від Церкви має право тільки папа Римський. Саме до Бенедикта XVI апелюють “підгорецькі отці”, благаючи в нього захисту.
“Нас почали гонити за те, що ми проповідуємо живого Ісуса, за те, що ми хочемо, щоб Церква була оживлена, щоб священики, єпископи, вірні стали живими членами Церкви, були виведені із закостеніння, – говорить Маркіян Гітюк. – Ми виступаємо проти формальної церкви, в якій священики та єпископи служать лише за гроші, за свої кишені”.

Оновлення матеріальне і духовне

…Свідчення тих іванофранківців, які перебували на реколекціях в Підгорецькому монастирі, вражають. Вони розповідають про те, як зцілилися від тілесних недуг вони самі та члени їхніх родин, говорять, що тільки тут зрозуміли, як потрібно вірити в Бога, і навчилися правильно промовляти молитви. Паломники кажуть, що були очевидцями того, як в закинутому римо-католицькому костелі, де тепер, після вигнання з монастиря, проповідують “підгорецькі отці”, чудесним чином оновилося скульптурне зображення немовляти Ісуса. Вони вважають це Божим знаком на оновлення Церкви.
Але не тільки чудеса та зцілення приваблюють віруючих людей до Підгірців. Християни, яким недостатньо самих лише формальних релігійних обрядів та показної побожності, знаходять тут поради для кращого розуміння Євангелії. Принаймні, так вони самі говорять. Водночас “підгорецькі отці” розповідають мирянам про хиби та згіршеня, які допускають найвищі ієрархи УГКЦ. Найбільше перепадає главі УГКЦ кардиналу Любомиру (Гузару). В його публічних виступах невизнані єпископи вбачають протихристиянські єресі, зокрема, вказують на його толерантне ставлення до гомосексуалізму, який однозначно є содомським гріхом, та на ворожіння на маятнику, яке глава УГКЦ, за його зізнанням, сам практикує. Перелік усіх звинувачень на адресу Любомира Гузара не вмістити в одній газетній публікації.  Всі вони зводяться до одного — своїми вчинками та висловлюваннями глава УГКЦ проповідує “інше євангеліє”, а тому підлягає анафемі і він сам, і ті греко-католицькі єпископи та священики, які його підтримують. Нещодавно до переліку відступників потрапив і єпарх Коломийсько-Чернівецький, добре відомий іванофранківцям владика Микола (Сімкайло).
У відкритому листі “підгорецькі отці” називають цього єпископа УГКЦ аморальною людиною, бізнесменом та єретиком.
Треба зауважити, що гострий виступ проти владики Миколи (Сімкайла) пролунав одразу після подій в селі Пнів Надвірнянського району, де тамтешній парох о.Михайло (Багрій) прийняв “підгорецьких отців” і дозволив їм відправити богослужіння в церкві, чим викликав негайну реакцію правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії. До Пньова прибули більше ста священиків та тридцять три студенти-семінаристи, які мали гостру дискусію з представниками громади та парохом. Зрештою, в єпархіальному управлінні пнівський священик, як стверджує офіційний інтернет-сайт єпархії, “покаявся за свої проступки та склав присягу на Святій Євангелії, що надалі буде гідно виконувати священичий уряд зі всіма його наслідками”. Владика Микола (Сімкайло) особисто побував у селі і пересвятив церкву Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, вважаючи, що її було осквернено.

Розкол чи реформа?

“Нам не йдеться про те, щоб усунути Гузара чи когось очорнити, ми хочемо тільки одного – щоб усі могли відновити свою віру в Ісуса і осягнули спасіння”, – переконує невизнаний єпископ Методій Шпіржік. У своїх листах до папи Бенедикта XVI “підгорецькі отці” справді  вимагають глибокої внутрішньої реформи Церкви загалом. Насамперед йдеться про формування нової генерації католицьких священиків, які були б не науковцями з ліберальними релігійними поглядами, а мужами молитви та оборонцями віри.
“Підгорецькі отці”, зокрема, вимагають відмовитися від історико-критичної теології, яку вивчають нині у католицьких семінаріях, оскільки через таку науку до Церкви проникає дух атеїзму та синкретизму. За їхніми словами, християнство змішується з сукупністю поганських міфів та філософій і стає “пустим дзвоном”. На думку “підгорецьких отців”, вишкіл майбутніх душпастирів має відбуватися через учнівство, місію та внутрішню молитву. Як видається, фактично вони проповідують християнський фундаменталізм.
Тим часом з уст опонентів лунають звинувачення “підгорецьких отців” у навмисному розколі УГКЦ на замовлення… іноземних спецслужб. Колишній правозахисник і дисидент Іван Гель в прямому ефірі на одному з львівських телеканалів прямо звинуватив їх у тому, що вони керовані “рукою Москви”. Більше того, Іллю Догнала він назвав агентом органів держбезпеки.
“У комуністичні часи кожен католицькій священик у Чехії був внесений до списку осіб, з якими активно працювали органи державної безпеки, інакше він не мав би дозволу на проведення богослужінь, – пояснив Методій Шпіржік. – Після проведеної люстрації ім’я Іллі Догнала з цього переліку було виключене, бо ніякої співпраці з його боку не було”.
До речі, такої люстрації, яку було проведено в Чехії, за всі роки незалежності в Україні досі не було. Хоча відомо, що недремне око КДБ не просто стежило за легальними та підпільними священиками різних конфесій, але й користувалося їхніми послугами таємних агентів, “сексотів”. Можливо, коли будуть розкриті архіви органів держбезпеки, стане зрозумілим, хто послужився до того, що з 2400 священиків, які були служителями УГКЦ в 1939 році, через 50 років, у час виходу Церкви з підпілля, лишилося лише 300…

Богдан СКАВРОН
 
Довідка
За інформацією Релігійно-інформаційної служби, Ілля Догнал, Методій Шпіржік та Самуїл Обергаусер належали до ліквідованої у 2004 році Чеської делегатури отців-василіян. 2003 року вони виступили проти призначення Ватиканом словака о. Ладислава Гучку на посаду екзарха Рутенської греко-католицької церкви в Чехії. Щоб зменшити напругу, весь провід Чеської делегатури отців-василіян відіслали до України, а одного – до Англії. Переїхавши в Україну, отці організували реколекції у Свято-Благовіщенському василіанському монастирі у Підгірцях. На початку 2005 року монахів вилучено з василіянського чину. В березні 2008 року підгорецькі екс-монахи оприлюднили заяву про те, що їх таємно висвятили на єпископів УГКЦ. В серпні 2008 року “підгорецькі отці” оголосили про проведення “правовірного Синоду” і відпад від Церкви чинних ієрархів УГКЦ.  

Коментар

Ректор Українського католицького університету о. Борис Ґудзяк:
“Історія з так званими “підгорецькими отцями” триває вже приблизно десять років. Вони є прихильниками харизматичного підходу, твердять, що Господь Бог спілкується з ними в особливий спосіб, що вони мають особливе об’явлення від Бога, і на підставі цього вважають себе спосібними наставляти навіть своїх наставників. Провини “підгорецьких отців” насамперед в тому, що вони не визнають належної Церковної влади і творять конфронтаційні ситуації через поширення різних наклепів на керівництво та членів Церкви. Вони добачають в проводі Католицької Церкви великі недомагання, єресь і своїм їдким негативізмом виходять із канонічних рамок. Так було у Васильянському чині, з якого вони були виключені Римською Апостольською столицею, так було у Чехії, звідки їх випросив архиєпископ Праги, Кардинал Вилк, і так зараз є в Україні, де їхні поступки допровадили до великої екскомуніки, тобто виключення з Христової Церкви.
Популярність “підгорецьких отців” серед кількасот їхніх прихильників можна пояснити тим, що вони вміють промовити до людей. Але носії негативної харизми, яких так добре знало ХХ століття, також були популярними. Популярність – це ще не критерій. Основний християнський критерій – плоди Святого Духа. Чи є вони життєдайними? Чи навкруг них є мир? Чи є радість, смирення, злагода, покаяння? На жаль, основний плід їхньої діяльності – це критика, лайка, поділ і схизма. Це гіркий плід.
Нормальних добросовісних католиків, добрих християн вони називають єретиками. Провідний імпульс риторики “підгорецьких отців” спрямований проти Блаженнійшого патріарха Любомира (Гузара), який сьогодні в Україні втішається великою любов’ю, авторитетом, бо має врівноважену, мудру, духовну поставу, чого в нашому суспільстві дуже бракує. Те, що Блаженніший плекає міжконфесійну злагоду, зокрема з нашими Православними братами і сестрами, отці вважають за релятивізм, тобто, що Блаженніший недостатньо католик.
Риторика “підгорецьких отців” чимраз більше розвивається в напрямі істерії. Вони, на превеликий жаль, дослужилися до великої екскомуніки, тобто вони є виключені з Католицької Церкви за те, що  у самозванський спосіб називають себе єпископами. Сьогодні жертвою їхніх нападок стає владика Сімкайло, який в складний для церкви час перебування в підпіллі жертвенно віддавав себе богослужінню і зазнавав переслідувань, вчора був хтось інший, завтра будуть чергові “негідники” серед церковного проводу. Це є сумне явище. Шкода самих “отців”, а ще більше – їхніх прихильників, бо прийде момент (так буває зі всіма схизматиськими, сектанськими тенденціями, які самі себе вивищують і визначають як єдиний критерій істини), коли наступить велике розчарування. Можливо, їхні послідовники, згіршені фанатичним досвідом, взагалі можуть потім відпасти від віри або зазнати глибокої психічної травми.  
“Підгорецькі отці” в своєму підході й ідеології виступають проти історико-критичного методу — академічного підходу до богословських питань, який підключає розум до осмислення Святого Письма та інших текстів Церковної традиції. За тим криється бажання, щоб люди не думали. Духовний провідник, який схиляє до того, починає посягати на свобідну волю людини, яка є одним з найбільших Божих дарів. Коли хтось старається нами маніпулювати, страхом заганяти в послух, в підчинення собі, можна бути певним, що тут не діє Божа благодать. Тут є дуже небезпечний момент не лише духовного, але й психічного порядку. Можна сумніватися, чи це суто моральна проблема “підгорецьких отців”, чи вони самі мають глибоко травмовану психіку.
Не раз в останні роки в ключових політичних моментах були дуже видимі акції, спрямовані на те, щоб дестабілізувати УГКЦ, яка є найстабільнішим соціальним організмом в Західній Україні. Ми переживаємо дуже непростий процес виходу із жахливої драми ХХ століття, коли на нашій землі руками зовнішніх ворогів, які керувалися людиноненависницькими ідеологіями, нищилися мільйони людей. І це кровопролиття, пониження людської гідності, які мають свої рецидиви навіть в пострадянський час, є моральною недугою, яку треба лікувати з великою любов’ю і терпеливістю. Можливо, не диво, що травмоване населення може звертатися до самовисвячених осіб, які пропонують себе як ті, хто виведе людей з такого стану. Але тут нема легкої, короткої дороги. Все населення мусить відкриватися на Божу благодать, морально себе піднімати, щоб зцілити душу після духовної кривди, заподіяної протягом довгих десятиліть”.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

30 thoughts on “Греко-католицька боротьба

 1. Слава Ісусу Христу!

  Чесно кажучи слава Богу, що в Україні є такі монахи а тепер вже владики, і щиро надіємося на те, що прийде воскресіння. Знаєте, я закінчила багато релігійних курсів в різних країнах світу, теологічний факультет і так дальше…а Ісуса пізнала в Підгірцях. Раніше просто стидно було казати Ісус. Я знала все про Бога, тобто багато чого, всі філософії і теології.

  А хватить лише молитви і вашої поведінки, чи любите ви молитись?

  Це – найважче, ніби сидиш, і нічого не робиш…Скільки хвилин ви молитесь в день? Це і є ваша віра. Чи вірити ви в реальність Бога? Якщо так, то скільки ви молитесь? І не просто скільки, а наприклад порівняйте, скільки часу віддаєте Богові, Його прославі, не тільки просьбам? І особливо больить за наше греко-католицьку церкву. Ну без критики давайте… Просто згадайте останню Службу, останню посмішку і лагідне слово священика, якому ви дійсно довіряєте, і вірите, що він син Божий, що він щодня спілкується з Богом. І все. Якщо це так, то все добре. Той пафос і все те мудрування – це лишнє в нашому житті. 

  Ту радість і ласку, яка є там, варто відчути, своїм досвідом підтверджую. Хоча, може у вас інша думка, і своє пережиття з Богом, і свої спокуси від Злого. Це добре, просто прислухайтесь до свого серця.

  У мене дві вищі освіти, особисто знаю Гузара і дальших єпископів, багато священиків, викладачів Католицького університету у Львові, завжди прагнула Бога, добре розуміюся на законах церкви, і добре, не лише серцем, але і розумом, розумію, що говорю. Віднова в церкві мусить бути. І всі святі і побожні люди були особливо гонимі, хоча може ви знаєте інші приклади.

  І будьмо раді і підтримуймо цю віднову в Україні.

 2. владики із чиєї руки? яким способом передана непереривність від Петра? і які це добрі люди когось знеславлюють, а себе вважають єдинонепомильними і святими,-чи це такий стиль віднови:ми білі і чистенькі-а вас обільємо брудом…

 3. коментарі типу “обільємо брудом” може залишати людина, яка або зовсім не свідома того що відбувається в УГКЦ або яка і не хоче бути свідомою.  

  за кого нас взагалі мають? як може таке продовжуватись в церкві? Тому що сказати, що багато священників, мяко кажучи, живуть не згідно того, що проповідують – це нічого не сказати. люди відпадають від церкви і за це несе повну відповідальність пан Л.Гузар.причому церковна влада намагається демагогічно втовкти нам всім в голову, що все добре, все прекрасно… той хто має очі нехай бачить де правда, а де брехня!

  а підгорецьким монахам цілим серцем дякую і дякую Богові, який направив мене чудесним способом до них. людина, яка говорить правду була і, напевне завжди буде переслідувана і цьго вже не змінити…

 4. Я згідна з коментарем by Гість, тому,що теж була присутня на реколекціях.Мені 50 років.Я знаю історію нашої церкви, мала дуже релігійних батьків,до церкви ходила  у всі часи радянської влади,маю вищу освіту, проживала в різних населених пунктах, дуже багато читала про віру,релігію і т.д. і т.п.Всі пишуть ,лиш про процес розколу.Я їх усіх читала.ОДНЕ ПРО ЩО НЕ ПИШУТЬ- ЦЕ ДЖЕРЕЛО І ПОХОДЖЕННЯ НЕПОРОЗУМІНЬ.А ЯЇХ БАЧУ,БО ПИЛЬНУЮ ЦЕ ВІД САМОГО ПОЧАТКУ.ВИ ПРЕКРАСНО ЗНАЄТЕ,ЩО ПРИ ВИХОДІ З ПІДПІЛЛЯ НАША  УГКЦ  НАШВИДКОРУЧ  “СКЛЕПАЛА”  БАГАТО ВИСВЯЧЕНЬ ЗА 3 МІСЯЦІ. ЦЕ БУЛИ ЛЮДИ РІЗНОГО ГАТУНКУ І МОРАЛІ.ПОТІМ ,МИ ,МИРЯНИ ЇХ ПІДНЯЛИ НА ВИСОКИЙ ЩАБЕЛЬ,ДАЛИ ГРОШІ,СЛАВУ І Т.Д….ПІШЛА ДОГОРИ ПИХА. ЗАНЕДБАЛИ МОЛИТОВНЕ ЖИТТЯ(ЯКОГО І НЕ МАЛИ) ВІРУ І ІНШІ ЧЕСНОТИ.А люди хочуть святих,чогось більшого як лиш недільної Сл.Божої. І ось прийшли підгорецькі монахи ,люди -туди хлинули,і побачили різницю між своїми парохами і ними. Є ТАКИЙ ГРІХ  –  ЗАВИДУВАННЯ БЛИЖНЬОМУ БОЖОЇ БЛАГОДАТІ,що і привело примітивних парохів заздрити їм і вести з ними боротьбу,в яку втягнули всю церковну ієрархію.Я дуже добре памятаю ці напади і мені вже тоді було соромно за тих священників.Але  злий дух свою роботу робить.Вже дійшло до виключення і т.д. і всі забули про той ПОЧАТОК  і все списують на них. А вони лиш бороняться,бо і Ісус боронився.Тай зрештою всі знають,що Христос не “заіскував” перед фарисеями,коли їх викривав.Це був час становлення Нової Христової церкви,тепер -часи занепаду такі ж .Ісус був сумирний,лагідний,але правдивий і на брехню ніколи не погоджувався ( ви знаєте як виганяв міняйлів з храму) За  сребролюбство  жонатих отців я мовчу,за їх підпільну бізнесову працю теж.

   

   

 5. Якщо Ви так багато вчилися, то, напевно, знаєте, що плід Духа Святого є Церква: Господь на хресті “видихнув Духа”, тобто дарував людству Святого Духа, який супроводжував Його протягом його земного життя. Цей же дар був переданий апостолам у форму “вогненних язиків”. Апостоли, як бачимо з Діянь Апостолів, вибирають на місце Юди Матея і просять, щоб на нього зійшов Дух Святий.

  З цього ми можемо вивести певні висновки:

  Св. Дух – дар для Церкви, який веде лише до Церкви, яка є містичним тілом Христа (Венедикт XVI, SACRAMENTUM CARITATIS). Тому можемо сказати чи релігійні рухи, чи певні особи, конфесії є керовані Св. Духом якщо вони прагнуть Церковної єдності з Папою та єпископами. Якщо навпаки проповідується розбрат, непослух, наклепи – можемо з певністю сказати, що ці люди не від Бога!!!

  Приклад послуху – сам Ісус Христос, який у всьому був послушним Отцю. Те саме стосується Марії, апостолів – навіть якщо не розуміли до кінця навчань Господа. Апостоли зрадили Христа, але саме Він їх вибрав і підтвердив їхню місію після свого Воскресіння: “ідіть і навчайте всі народи”. Саме Церква є законним і Богом поставленим інтерпретатором харизм, т.зв. “видінь”, ідей і в цьому є керована Св. Духом.

  Кожна людина є грішна і помиляється – це є наслідком гріха. Тому треба стерегтися радше тих “пастирів” чи “отців”, які осуджують гріхи інших, а себе вважають праведними – прикладом є митар і фарисей.

  Грішність певних єпископів є очевидною, але це не дає підстав нікому відходити від Церковної єдності, яка гарантує спасіння. Священик у своєму проводі чи у служінні Церкві діє “в особі Христа” і його священнодіяння є дійсними в силу благодаті Божої, а не в залежності від своїх якихось даних, чистоти серця і т.п.

  Тому важайте за ким ідете, бо посмішку і розуміння (підхід, яки мають мати усі, звичайно, особливо священики!!) Вам подарують також і Свідки Єгови, і сатаністи, і… Шукайте Правди, єдності Церкви, а не задоволень своїх афективних потреб.

 6. Жили-були на білому світі Ілля А. Догнал, Методій Р. Шпіржік, Роберт Обергаусер і Маркіян В. Гітюк… Ще від дитинства всім здавалося, що вони особливі, не такі як усі інші. Весь час утікали від «духа світу», так що вирішили кожен по-своєму вступити до монастиря. Вивчилися на священиків, бо любили бути завжди і всюди в центрі уваги. Проте цей «дух світу» прихопили частково зі собою, сховавши нишком до спідніх кишень.
  У монастирі здружилися тісно з чотирма подружками з не зовсім доброю репутацією: ілюзією, неправдою, анархією та гордістю. Скрізь вони почали за ними бродити, де б подвижники не навідувалися. Коли «духовенство» – Ілля, Методій і Роберт після бурного життя в Чехії завітали до нашої Неньки-України у славне с. Підгірці і пов’язали долю з однодумцем Маркіяном, який шукав не знаючи чого, у всіх почала визрівати в голові (не в серці) одна велика ідея: втнути щось таке, щоб аж увесь світ здивувався від цього. І ще в них була манія величності, тому що вважали себе найкращими, наймудрішими, найсвятішими, най-най… Хоч не кожен так міркував про підозрілих подвижників, що не викликали повної довіри.
  На українській землі знайшли до повного щастя ще одну товаришку для життя, а сама – немудру славу, котра вже раніше мала на них око… Вона їм допомогла відкрити в собі (найбільше Маркіянові) нечуваний досі талант письменника. І от вони почали багато-багато писати. Але не духовні твори малювали, а… різну фальш, осудження, про окультизм у власному розумінні. Теж (щоб це не виглядало дуже страшно) прикрилися овечими шкурами, хоч насправді були в душі вовками, твердячи, що працюють легально санітарами великого «лісу» – Церкви Спасителя, на котру дивилися тільки через темні окуляри, незалежно від часу доби, бо інших просто не мали. Дехто з передбачливих зауважував, що в однієї «овечки» стирчить з-під шкіри кусень вовчого хвоста, а в другої – кінчик не свого вуха. Гадав, що це йому здалося, та згодом зрозумів, що не помилився. Бо перевдягнулися в благих овець хижі і люті вовки, які себе несправедливо декларували «Божими дітками». То зі св. Духом загравали, то зі злим, як виходило.
  Приснилося комусь із них, що «харизматична спільнота» в Підгірцях є одночасно «окремим Божим царством», що всі вони найправдивіші пророки сучасності за всю історію людства. Це нове «Боже царство» вирішив уже тут очолити старший за віком Ілля Догнал, який теж відносився до вибраних з-поміж народу. Лиш уся біда в тому, що вибрали для драматичної місії вони себе самі… Гадаючи, що прийшов наказ згори у вигляді грому з блискавкою серед літнього дня.
  Якщо хтось їм не подобався, особливо у «занечищеному лісі», того мастили з ніг до голови болотом, не шкодуючи газетного паперу, щоб і там залишити про надуманих ворогів слід. Хоч грішили теж як смертні люди.
  На досягнутому не зупинялися. В одну чарівну ніч кожен подвижник, як ніколи, мав сон, що є, отже, в єпископських ризах, а вірні їм (!!) люди викрикують по околиці «Наші єпископи, наші отці…». Тому й заманулося відчути себе також у мітрі єпископа, з жезлом у руці в колі невтомних подруг – ілюзії, неправди, анархії, гордості та слави (нерозумної). Уявили, що сон віщий. Але що їм те сновидіння, коли мрія про владу ходила за ними повсякчас, мов тінь. Не згасала як на зло.
  Заявили цілому світові, що є вже владиками, не зважаючи на те, що це виглядало неабияк комедійно (крутіше ніж у цирку!), бо теж залишалося у глибокій-преглибокій таємниці. Навіть підгорецькі бабці, які часто дізнавалися та передавали одна одній найсекретнішу інформацію, насамперед пов’язану з життям-буттям села, не могли ніяк довідатися хто, як, де і коли вділив їм ті дивовижні єпископські свячення. Так бажали знати, так крутились, але все намарно – таємниця і крапка. На щастя, єпископи не проголосили себе водночас «наполеонами», а то б було досить рідкісне поєднання: єпископи-наполеони…
  Писали, розсилали, закликали… Давно вже конфліктували з послухом, а потім узагалі перестали з ним балакати. Був до вподоби розбрат. Знаходили довкола якісь проблеми. Їх роздували ще більше наче резинові кулі, що аж деякі потріскали від надмірного тиску. Нікого не боялися, навіть Бога, ба, говорили, що чинять те задля Нього, щоб Його Слово збереглось під сонцем. Хто думав трохи інакше від них – важко помилявся і перебував, за ними, на шляхові поза синьо-голубим небом. В Україні їх не визнано. Рим теж не подав «духарям» очікуваної руки… Суцільні нещастя впали на премудрі голови, висячи вперто Дамоклевим мечем.
  Одного разу коли подвижники відмовляли під обід свої незвичні молитви з піднятими при тому вверх руками, намастивши чорною глиною лице, що символізувало грішність невідомо чию, почули спільно з неба дивовижний шум. На очах у всіх постав сяючий ангел надзвичайної краси. Як же отці зі села зраділи, що удостоїлися такого дива. Застрибав поважний віком Ілля від радості. Друзі по духу почали розмахувати в придорожній хаті руками, кричачи істерично: «З нами Бог, Марія, всі святі…». «Нас нарешті зауважено небом», – вигукував удоволено писар-єпископ Маркіян.
  Ангел (як учитель на уроці) почекав поки владики втихомиряться, а потім сказав таке: «Завтра зранку повинна спуститися з неба невелика хмара, на яку ви мусите сісти та піднятися разом до небесних просторів – вас там вельми хоче бачити Господь». І враз, повідомивши новинку, зник…
  Подвижники на мить задумалися, переговорили і взялися швидко за діло. Найперше прийшлося дістати нашвидкуруч по знайомству три нові єпископські вбрання з мітрами, адже було досі одне на чотирьох. Допоміг у цьому також і шикарний джип, бо в часі тоді досить розходилося.
  Одягнені по-єпископськи, причепурені, підгорецькі чекали надворі на обіцяну хмару. Посходилися жіночки-фанати, які були без єпископів, як рибка без води. Частини ридала, бо думали, що їхніх місцевих єпископів, мучеників за життя, забирають до небес на завжди. А вони й самі були не проти поселитися відразу й назавжди поруч ангелів зі святими. Тільки не признавалися своїм палким шанувальницям.
  Сіра хмара спустилася в оточенні різноманітних небесних сил, Божих посланців. Не забули взяти крадькома зі собою лицемірство з лукавством, котрі, як виявляється, часто вчащали до підгорецьких подвижників у гості, які їх радо приймали.
  Піднялися враз угору. Єпископів завели до прекрасної палати небесного палацу, де був розташований трон Господа Бога. Тішились, як ніколи до цього. Мов маленькі.
  Всевишній піднявся зі свого трону та й мовив до прибульців у ризах:
  – Нарешті Я з вами зустрівся, бо віддавна думав про цю зустріч, і майже всі небожителі зі Мною!
  – І ми мріяли про неї, наш Владико! – виголосив Кир Ілля Догнал з формальної «Підгорецької єпархії».
  – Святий Петре, принеси-но сюди зараз те, що ти мав принести, – попрохав Творець.
  Петро хутко виконав прохання свого відвічного Царя, принісши з канцелярії високий стос однорідних брошурок, добре знайомих для подвижників з підгорецького краю.
  – Що це таке? – спитав Господь, взявши до рук одну із численних брошурок.
  – Як що, наш дорогий Боже, це ж наші вистраждані листи-послання. Трудились ми всі над ними як день, так ніч, захищаючи Твоє святе ім’я та честь, не досипаючи не раз! – заявив на небесах схвильовано владика Маркіян Гітюк.
  А тим часом Архангел Михаїл забіг упору на горезвісний http://www.сommunity.оrg.ua і якраз перечитував те, де єпископи закликали християнський люд проклинати Главу УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара, всю офіційну церковну ієрархію, звинувачуючи їх необдумано незаконним шляхом у єресях, духовній смерті…
  – Чи знаєте, шановні, що за таку не то що нехристиянську, але й нелюдську політику на вас чекає пекельна пропасть, бо ж у Біблії написано чорним по білому, щоби благословляти, а не прокликати, любити своїх ворогів, якщо вони насправді є? – звернувся голосно Михаїл.
  –Та, та, та зна…
  Опустили дружньо голови. Не мали що сказати. Мовчали…
  – Великий силою Архангеле Михаїле, вірний небесний воїне з диявольським злом. Скинь їх по швидше з неба додолу, в чому вже маєш потрібний досвід… Тому що ці єпископи Мені незнані. Вони писали всяку брехню з домішками правди, спотворюючи церковну дійсність, часами посилалися не цілком до теми на Моє Господнє Слово – св. Писання. Гадали собі, що виконують місію нашого апостола Павла; що коли мовчатимуть, то заговорять каменюки в Підгірцях. І Мені бажали служити, і Моєму нерозкаяному недругові-дияволові. «Мудрішим і святішим» від Мене Самого в небесному Царстві місця не було, нема й не буде!..
  Михаїл виконав наказ свого всемогутнього та справедливого Пана, скинувши одним махом псевдоєпископів на низ. Він них мало що після того лишилося. Хіба що неприємний запах…

 7. Я чекала відповіді по суті,але Ви відхилилися від теми.Те,що ви написали в казці те стосується теперішнього стану нашої УГК церкви,я з Вами згідна.Це добре розуміють багато християн,але Ви стараєтесь  просто поміняти позиції.Колись так робили атеїсти.Вони уміли із правди зробити брехню,і так показати стан справ,що в час рад.влади не одну людину оскаржили і вислали в Сибір,тому що диявол завжди був батьком брехні.В наш час мас-медіа і є тим,хто баламутить людей.Я думаю,що Ви (той хто пише) в Підгірцях не були ані разу.Бо наш парафіяльний священник також страшно обливав їх брудом ,ні разу не бачивши їх в очі,лиш з “вказівок” вищих.Питання: то хто дає подібні настанови???Не насичені любов”ю до ближнього…Це власне мене турбує,бо я люблю свою церкву,яка тільки “опірилась”.А уявляєте,якби ми мали Патріархат, то б була повна узурпація як за часів Сталіна (але на церковному рівні)Тому Боже провидіння і не дозволило нам такого щастя.Прочитайте Заповіт Йосипа Сліпого,

  Брак почуття і розуміння єдности в основних питаннях життя Церкви і Народу, це наше нещастя, це наш споконвічний гріх! 

  спори, погоню за наживою, пастирську недбалість, у висліді чого взиває (ще Веніамін Рутський) всіх владик до духовної згоди і ревної праці, благаючи їх: “Про єдину тільки річ прошу моїх Високопреосвященних Отців, руських Єпископів, то єсть щоби любов’ю Христа лучилися зі собою Якщо знаєте про Шептицького,то Він дуже часто перевіряв своїх парохів без попередження на місцях, скликав їх постійно до сповідальниці.А тепер-всі безгрішні?  Це є наш з вами біль.Зрозуміймо,ми українці…Сядьте з любов”ю один до одного за стіл,визнайте один перед одним свої помилки,і спільно працюйте для добра душ,але не для власних амбіцій і кишень.І не показуйте програм, де відсутня любов до ближнього,бо мені встидно,як християни показують свою їдь в ефірі, і тим самим дають згіршення багатьом душам,які ще й не встигли як слід навернутися до Бога

 8. Улюблені мої українськи лохи і льошки в цей спосіб виражаю свою всещиросердечну божеську подяку і благословення усім Вам які так ревно боретеся за встановлення моєї божеської влади у світі! Всім Вам, а особливо дрогобицькому бандуристові, старому пердунові Кириличу загарантоване тепленьке місце у моєму приватному раї! Найдорожчі мої українськи лохи і льошки, не забувайте підтримувати нашу гордість за Вас щедрими дарами у вигляді грошей. Можете приносити гривні, єври, доляри, рублі – все беремо! Бо для нашого божеського апетиту уже замало того шо нам посилають щедрі наші господарі з Кремля! Наша Всесвятісь хоче мати і ще більше! Предорогоцінні мої найдорожчі мої, українські лохи і льошки! Ілля акбар! Улюблені мої, дорогі мої українські лохи і льошки, я люблю Вас найжаркішою любов”ю – люблю Вас як зимне пиво! люблю Вас як з сиром пироги! Тому не дайтеся тому баламандному апостатови Гузарові! Я ж бо є Вашим богом і паном ваших душ і недалеких умів!!! Дорогі мої українські лохи і льошки! Ілля акбар! Помахавши вервицею і погадавши на ній та тицьнувши пальцем у біблію, покакавши та побекавши, помекавши і помукавши Я у своїй божественості, знаходячись у совершенній і вседовершенішій єдності з великою Богинею Матір”ю, зі своїми синами богами Мєфодієм та Меркієном та зі своїм вседіяльним духом – Самуїлом, мир Вам і привіт дорогі мої українські лохи і льошки!Щиро дякую Вам за гідну оборону моєї божеської непомильності. І благословляю Вас місцем у моєму приватному раї, в який не попаде ні один гузарівець ні гузарівка. Погадавши, як це годиться на вервичці і тицьнувши пальцем у біблію, та закликавши на поміч велику богиню матір за допомогою священого кабалістичного екання, бекання, мекання, акання, какання, проголошую Вам свою божественну волю. Від нині, Ви мої вірні чада, українські лохи і льошки маєте святий обов”язок що дня п”ять разів, а саме о 9 годині, о 12 годині, о годині 15, 18 і 21 п”ять хвилин екати, бекати, какати і мекати після чого маєте шість раз проголосити святе визнання нашої віри “Ілля акбар! Велика богиня матір його жінка, Мєфодій і Маркіян його сини, а Самуїл – дух!” Це проголошення маєте маєте проголосити на чотири сторони світу, проклинаючи, тобто проголошуючи “Анатема!” на всіх і кожного одного хто не приймає мене як Бога і велику богиню матір до своєї особистості! Кожен з Вас, дорогі мої чада, дорогі мої лохи і льошки, хто наважиться не дотримуватись цієї постанови підпаде під анатему нашу і нашого всеправосранішого синоду, так як це вже сталося з так званим нунцієм Юрковичем так званого Папи Римського, апостата і єретика Рацінгера. Ілля акбар!Дорогі мої українські лохи і льошки! Ми відкрили і ще одну підступну змову, яка зруйнувала католицьку церкву. Апостат Гузар, виявився багато хитрішим ніж ми сподівалися. Він підасовками і фальсифікаціями привів на папський престол, апостата прихильника ІКТ Йозефа Рацінґера, який не тільки апостатував від правди, але також жодного разу недослухався до наших святих упімнень. Що більше він нас повністтю іґнорував. Цей страшний і болючий стан в церкві причинений Гузаром і його бандою, яка захопила усю католицьку церкву у свої руки. Отож дорогі мої, звіщаємо Вам що настали останні часи. В цій непростій ситуації, ми, Ілля Догнал, беремо на себе місію і відповідальність за долю церкви. І порадившись зі своїм всеплазуючим синодом єпіськопів проголошуємо: 1. Оскільки апостат Рацінгер не може бути папою, а всі кардинали є апостатами, відступниками, єретиками, корупціонерами, гомосексуалістами, масонами і весь цей конклав був звичайнісіньким монстр-процесом, залишились тілько ми, дорогес-с-с-с-сенький з нашим правосраним синодом, то ми Ілля Догнал проголошуємо себе Папою, але не Римським, бо Рим відпав від віри, а Папою Підгорецьким Іллєю І. 2. Кожен хто хоче спасти свою душу мусить виректися 1264 єресей відступника Рацінгера, прийняти Велику Богиню Матір до своєї особистості, і прийняти нас-с-с-с своїм богом і господом, а правосраний синод наш, єдиними автентичними нашими пророками. 3. Всі єпископи і священики так званої католицької церкви втратили свої уряди і тому не є більше правдивими. 4. Визнання правдивої віри складається в той спосіб що кандидат на прийняття до правдивої церкви мусить стати на коліна відректися згаданих єресей, прокляти всю католицьку церкву і її провід, і поцілувати в дупу заступників наших, правосраних єпіськопів, Самуїла, Маркіяна та Методія. 5. Кожен хто вірний нам мусить притягнути до нас хоча одну душу в місяць інакше впаде на нього анатема наша. 6. Кожен наш вірний мусить на чолі, або на правій руці написати нашу всесвяте ім”я Ілля, але зашифроване від гузарівців, щоб вони Вас, моїх дорогеньких лохів і льошок не почали переслідувати, тому шифр нехай буде 666. Возлюблені мої українські лохи і льошки! Не піддавайтеся на провокації і глум безбожних апостатів, які говорять про вірність Папі Римському. Рим відпав в єресь! Порадившись зі своїм всеправосранішим синодом, ми своєю всесвятішою, ніколинепомильною волею, Ваш пан і господь, проголошуємо, як непомильну і вічну правду, що спастися можете тільки через послух мені, Папі Підгорецькому і мому всеправосрайнішому синоду моїх пророків. Бо нема бога крім мене і Самуїл, Методій і Маркіян мої пророки. Ілля акбар! Возлюблені мої українські лохи і льошки, мої вірні послідовники, Ілля акбар! Повідомляю Вам, щоб Ви не боялися слухам, які є частиною підступної змови Рацінгера, Гузара і Содано. Ці слухи розпускають богопротивні елементи, які ще відважуються противитися нашій всесвятій волі. Ці недолюдки відважуються кидати тінь на мою Всесвятість проголошуєчи не розумні речі про мою екскомуніку, а також екскомуніку тих хто йде моїми божественими стопами: всесвятиї моїх пророків і єпіськопів: Самуїла, Маркіяна і Методія. Я Вам заявляю, що ніякий Рим чи якийсь там Римський Папа не могли нас екскомунікувати, бо вони не мають жодної влади над святими пророками божими. Вони є апостатами і відступниками, які твердошийно противляться моїй всесвятій волі.Ви самі можете бачити і розуміти, що повною правдою являється те, що ми непідвласні ніякому папі, ніякому Богові, крім моєї власної божественності. Тому не вірти цим підлим слухам про якусь там екскомунікацію. Ілля акбар! Дорогі мої возлюблені українські лохи і льошки, Ілля акбар! Бачу що моїм оборонцям, оборонцям моєї божественності і непомильності забракло аргументі. Тому моя Вам пастирська і божеська рекомендація: не звертайте уваги на тих апостатів гузарівців, які не перестають багном поливати нашу божественну четвірцю і твердоголово відкидають почитання великої богині матері. Вони ніколи не увійдуть у мій приватний рай. Я вже Вам наголосив, що Рим цілком і повністю впав в єресь і втратив всяку владу і авторитет. Отож погадавши на вервиці та тикнувши пальцем у біблію, ми вирішили і постановили – якщо арогантні і безбожні відступники від святої догналівської віри не навернуться до Чесного хреста то ми з усім своїм всеправосранішим синодом накладемо анатему на усю безбожну структуру, яка називає себе католицькою церквою, але такою вже не є, бо відкинула наші спасенні упімнення і зробила нам копен дупен екскомунікувавши нас на свою голову. Ми вже разом з цілим нашим всеправосранішим синодом викляли і анатемували очі і вуха безбожного апостата Рацінгера, який богохульно не перестає називати себе Папою, безперестанку відмовляючись визнати нашу пророчу і божеську владу над своєю убогою персоною. Ми одностайно у своїй божественій четвірці постановили викляти цього богохульного супостата Юрковича і звернулися до Всегарантуючого, щоб вигнав цю заразу з України і не наважувався більше нікому з ватиканських агентів потикатися у нашу канонічну територію. тому нехай лякаються і трясуться усі гузарівці відступники, бо вже недалекий той час коли ми з ними вчинемо так як свого часу вже єдиновірна і правильна Москва чинила – ми їх скасуємо, як Сталін у 1946 році. Тому радійте і веселіться мої дорого ураїнські лохи і льошки. Ілля акбар! Скоро настане наш час і на нашій вулиці буде свято! Ілля акбар! Не бійтеся, дорогі мої Українські лохи і льошки, рано чи пізно ми зреформуємо усі церкви так щоб вони прийняли усю істину кабали і Нас-с-с-с, Вашого лохівського єдиного і неповторного бога! Ілля акбар! Також нагадою Вам про ваш святий обов”язок намалювати на стінах та дверях Ваших осель п”ятикутну зірку – пентаграму перевернену догори ногами, тобто щоб на горі було два її кінці.Ці два кінці символізіють совершенну єдність між моїм божеством та божеством великої богині матері у сексуально-ефірному з”єднанні. НАступні два промені символізують повну єдність і сексуальне єднання між моїми синами- Мєфодієм і Маркияном, нижні же промінь символізує моє активне божественне начало мого духа – Самуїла. Наша божественна четвірця оперта на чоловічому началі Самуїлі і жіночому божественному началі великій богині матері, цілком і повністю з”єднаній зі мною є тим захистом, який дозволить Вам бути повністю захищеними від апостатських переслідувань гузарівців і запевнить повну перемогу над ними. Ілля акбар!

 9. Пані не перекручуйте суті “сучасних народних казок”. У Підгірцях був я не раз. У справах цих орієнтуюся, бо вчора з неба не впав. Самосвятм самі наразилися на таку “казку”. :)))

 10. Слава Ісусу Христу.

  Дуже гарно написали ви про занепад УГКЦ. Усі негарні, корумповані, от тільки маленький “острівець правди” у Підгірцях. Чи не здається Вам, що Ви надзвичайно гіперболізуєте? Ну подивіться. Ваша відданість “отцям” не виключає критичного роздумування про них. Чи не так? Так ось, подумайте. Чи буде людина картати, а часом і просто обріхувати іншу людину, яку вона любить? Не знаю як Вас вчать у Підгірцях, але мене мій священик навчив, що коли є щось таке що тобі не подобаєтьсяу цій людині, прийди і напімни її, поговори з нею. Якщо послухає, добре, якщо ні, молися за її навернення. Ось підхід до ерформи Церкви, яуий би зрозуміли багато. Що роблять ваші наставники. На недосконалостях інших, будують свої кар”єри. Адже ж зрозуміло кожному, що навіть якщо б Гузар мав подібні погляди, він, як людина розумна, ніколи б не сказав про них привселюдно, тому що розуміє нгаслідки. У вашій критиці на адресу УГКЦ лунають закиди, що Вас, а себто нас хочуть зробити недумаючими істотами. Так у мене запитання, а ви думаєте про те, що робиться з цими людьми.

  Декілька інших роздумів. Якщо знайдете розумне пояснення, тоді можемо далі розмовляти.

  Ваші наставники говорять про занепад, про “підпілля” в сучасній УГКЦ, тим самим оправдують себе, чому не можуть назвати ім”я єпископа, який їх висвятив. Вони ствержєують, що готові за Христа умерти. Тому мені незрозуміло, а єпископ, який їх святив, також правовірний, також готовий за Христа померти? Якщо так, тоді нема сенсу боятись. Якщо ні, то за усім цим криється якась інша причина.

  Якщо в УГКЦ так все погано, то чому вони не перейдуть до іншої Церкви, там де будуть прийняті, або заснують якусь свою, де уже буде рай на землі? Можливо тому, що тут йдеться не про реформу, а про розкол. Бо реформувати можна тільки тоді, коли людина знаходиться в середині Церкви, коли має можливість жити життям Церкви, коли бачить проблеми і їх розв”язки. Коли намагається поширити те що є добре, а те що є погане викорінити. В усіх литсах ваших наставників, крім Валдик, я не знайшов а ні одного конкретного імені священика. Все ідеться про “одного” священика. Людина, яка стоїть за правду, не боїться. А ви боїтесь.

  Є іще більше запитань, але зупинимось перше на цих.

 11. Наша церква заслужила бути чистою і правдивою. За це страждали в тюрмах і в підпіллі її ревні захисники віри. В церкві є багато негативних проблем,які треба виправляти, але вони завжди були і з Божою допомогою їх вдасється полагодити.Думаю цьому посприяє і робота підгорецьких отців,бо вони діють очищаюче на церковні процеси і, думаю, з благословення зверху. Але це не порушить основ церкви-страдальниці, а лише її укріпить. В річці де живе щука, риба завше здоровша. Хай мир і злагода завжди будуть між нами. Амінь.

 12. Слава Ісусу Христу!

  А як ви думаєте, Ісус би ухвалив вчинки Любомира Гузара???

  Що це взагалі твориться???На проповідях священики говорять ТІЛЬКИ про ГРОШІ!!!А молодь…що раз більше і більше з”являються всякі неформали,в музиці йдеться ТІЛЬКИ про нечистоту між хлопцем і дівчиною!!!

  Здебільшого,молодь не знає про що говориться,коли йдеться про ЧИСТЕ СЕРЦЕ ДО ШЛЮБУ!!! І для них це є новиною,коли сказати про гріх нечистоти!!!Гомосексуалісти-це ж тепер також нормально,ну голова церкви то ухвалив, немає ж нічого проти…!!!!!!!

  І СКАЖІТЬ,КУДИ ДИВИТЬСЯ ЦЕРКВА?! ТА ДЯКУЙТЕ БОГУ ЗА ПІДГОРЕЦЬКИХ,ЩО ВОНИ НЕ МОВЧАТЬ!!Бо здебільшого священики знають, бояться,або в світі не бачать гріха!!

 13. Слава Ісусу Христу!

  А як ви думаєте, Ісус би ухвалив вчинки Любомира Гузара???

  Що це взагалі твориться???На проповідях священики говорять ТІЛЬКИ про ГРОШІ!!!А молодь…що раз більше і більше з”являються всякі неформали,в музиці йдеться ТІЛЬКИ про нечистоту між хлопцем і дівчиною!!!

  Здебільшого,молодь не знає про що говориться,коли йдеться про ЧИСТЕ СЕРЦЕ ДО ШЛЮБУ!!! І для них це є новиною,коли сказати про гріх нечистоти!!!Гомосексуалісти-це ж тепер також нормально,ну голова церкви то ухвалив, немає ж нічого проти…!!!!!!!

  І СКАЖІТЬ,КУДИ ДИВИТЬСЯ ЦЕРКВА?! ТА ДЯКУЙТЕ БОГУ ЗА ПІДГОРЕЦЬКИХ,ЩО ВОНИ НЕ МОВЧАТЬ!!Бо здебільшого священики знають, бояться,або в світі не бачать гріха!!

 14. http://gaycredo.nsknet.ru/service/glava-ukransko-greko-katolicko-cerkvi

  На сайті гей-спільнот геї офіційно посилаються на слова Гузара про те, що вони можуть жити разом. Ось вам і нове Євангеліє. Ось вам і новий патріарх Гузар. Думаю і ви недалеко втікли зі своїми началами.

 15. Люди добрі!!! Схаменіться!!!!!!Ви,що не бачите,що підгорецькі “єпископи”-це ХВОРІ ЛЮДИ!!!!Поверніться до ІСТИННОЇ ЦЕРКВИ!!!

  Нехай Вам в цьому поможе Господь!!!

 16. Ого, а геї дійсно посилаються на слова кадинала Гузара, ну той дає. Я в шоці. А звідки він, отой кардинал взявся? Вроді що перед ним ним був Сліпий, то мученики з підпілля. А звідки отой Гузар взявся?

 17. Потому пізнають , що ви християни , коли любов буде між вами .Чи підгорецькі забули ці слова Христа ? Страшно читати їхні брошурки , які переповнені злобою і ненавистю до всіх . Хто фінансує їхні мільйонні тиражі цих пасквілів. Наш священик , не читаючи ,  дає мені розпалювати ними піч.

 18. Мені 67 .  я бачив багато в житті .Але при перегляді відіо про наступ підгорецьких на Чортків мене охопив жах .Агресія псевдоепископів породила неофашистське угрупування молодих фанатів.Це набагато страшніше від  ” білого братства “. Це треба зупинити !

 19. “Що це взагалі твориться???На проповідях священики говорять ТІЛЬКИ про ГРОШІ!”

  Гість, запевняю вас, що не всі і не всюди. Чому ви сектанти берете весь час всіх під один гребінь? Яким правом судити інших та призначаєте не раз за життя до пекла? Ви погани, а не християни.

  А щодо Чорткова, то ще раз проявилися діла нечистого: секта почала у ЗМІ греко-католиків, які стали на захист рідного храму перед, рейдерами, крішнаїтами. До до такого тільки треба додуматися! Наклепники. Всі  листи лідерів секти, “свідченння” – суцільна брехня, диявольський соус.

 20. А де Торквемада і чому мовчить Папа? На вогонь! 🙂

 21. Христос Воскрес!….думаю ще не довго осталось,коли підгорецькі ще свого папу будуть мати,в їхніх послання і діях видно це..

 22. Все правильно Ви говорите, що церква повинна служити для обєднання людей, для утворення спільнот. Але коли я був парафіянином УГКЦ я не бачив і зараз не бачу обєднання людей. Люди, максимум, в неділю прийшли до церкви, кинули пару гривень на тацю і вважають, що виконали свій обовязок перед Богом. А це обман. Після цього в нас такий високий рівень корупції, ненависті один до одного, непорозуміння і протистояння в суспільстві. Чому так? Бо Ви показуєте такий приклад: в Ваших церквах поширена корупція, священники не живуль моральним і духовним життям, не показують приклад наслідування Христа. Покайтеся, прийміть ласку Навернення і Прощення гріхів від Ісуса Христа і тоді Ви зможите вести діалог з правдивою церквою – УПГКЦ.

 23. страшноподумати стільки людей Українців життя віддаи за УГКЦ а якісь зайди все це очорнили, всі погані,прокляті лише вони святі,абсурд,і вина єпископів УГКЦ 9

 24. А Ви знаєте, що твориться в родинах, в яких є прибічники “підгорецьких”? Описати важко. Моліться люди добрі, за навернення цих  зболілих душ, які шукають Бога, а попадають в жахливі тенета!!!!! Боже, допомагай всім молитись, просити в Тебе вирішення цього надзвичайно складного питання, яке постало в нашій церкві і в багатьох наших родинах. Дай Господи всім миру, терпеливості і любові один до одного, і не забувати нікому, що ТИ, Господи- Суддя, Ти – судиш, ТИ – всім керуєш і на Твоєму імені робити війну вигідно лише одній силі.

 25.  

  Проблема звичайно дійсно дуже серйозна: УГКЦ зрадила Господа, відійшла від чистоти католицької віри, прийняла, завдяки Гузару, гомосексуалізм, окультизм, не вірить у вічність пекла, у Божество Ісуса Христа, у чистоту Богородиці та інше. Але ще гірше, що УГКЦ грішить проти Святого Духа тим, що на святу правду кажуть диявольську брехню і тим собі, і людям стелють дорогу до пекла.

           Ісус каже: “Ви думаєте, що Я прийшов, щоб принести мир на землю? Ні! Кажу вам, Я прийшов, щоб розділити людей. Кажу так, бо відтепер п’ятеро членів однієї родини повстануть один проти одного: троє повстануть проти двох, а двоє — проти трьох. Вони будуть розділені: батько проти сина, а син проти батька; мати проти дочки, а дочка проти матері; свекруха проти невістки, а невістка проти свекрухи” (Вiд Луки 12)

              Так Господь каже і так воно дійсно є. Хто прийняв Ісуса Христа за свого Господа, той стає в опозиції до цього світу. Бо цей світ не прийняв Того, хто помер на хресті за наші гріхи, щоб ми мали життя вічне. Цей світ прийняв гріх, тому переслідує того, хто противиться гріху і цьому перелюбному світові.

              УПГКЦ – правдива католицька церква, яка не відійшла від чистоти католицької віри, яка є вірна Ісусові, яка є під проводом Святого Духа, яка воює проти гріха і яка не мовчить на гріх. Хай Господь благословить правовірних християнин і дасть силу витримати всі переслідування до кінця!

   

 26. Добру працю Ви робите підгорецькі отці. Якби ви знали скільки зла є в бродівських церквах.Добре, що хоча ви про це говорите людям і владі. ДЯКУЮ від себе і родини за лист який ми отримали в Бродах про зло яке творить Михайло Колтун. Це дійсно світло про яке люди повинні знати і чути. Ще окрема тема є про славного Царика і ми віримо ви теж маєте цю тему підняти, адже, скілька зла і вже скільки років.Ці обдурені діти і батьки, парафіяни різних церков.Царик цей який хвалиться по телебаченню і радіо хай скаже як він вкрав 3 автобуси на “церкву” з-за кордону і їх продав, як купив 8 гаражів за людські пожертви біля маслозаводу.Скільки махінацій під словом “карітас” він робить. Обдурює людей, але Бога не обдурить.Скільки гуманітарної допомоги яку з Німеччини висилали організації продавав по базарах, навіть памперси для старших з гуманітарної допомоги продавав по аптеках, а скільки розпусти і гулянь в піст.Царик це не священик, хай розкаже як він запрошував жінок з парафії у сауни,а вони про це розказують і кажуть ви що “отче” як жив розпустою з іншими.Царик це зло для Бродів, обдурені люди не знають, що він воював за “церкву” щоб йому мітру і хрест дали, а сам ненавидить і провокує людей проти Вас.Це його листи в міліцію і прокуратуру в Бродах, він підписи хоче збирати в неділю 12 березня на 12.00 год.в церкві Воздвиження Чесного Хреста проти вірних УПГКЦ і храму на Великих Фільварках.Не дозвольте йому обманювати людей і так вже забріханих і нещасних.Коли пастир сліпий то і вірних в яму заведе. НЕ ДОПУСТІТЬ ЦЬОГО І ДАЙТЕ ВІДПОВІДЬ ВСІЙ ЗЛОБІ ЦАРИКА!         

 27. бла..бла..бла……….кругом пидарасы…..священники только про бабки думают….на мерсах ездят…а вы тут про “послух”….

  хороша ЄДНІСТЬ……народ стригут как баранов ,что власть,что церковь..

   

  еще и рот закрывают ..холопам

 28. сказали же- Папе покажем документы,чтобы людей не подставлять,которые высвячивали.

 29. а підараси з Ватікану…..висвячують підарасів з України…..і течуть гроші знедолених українців до Риму…та й вкишенях священиків багато осідає……

 30. не понял…чого це мені підарів та сріблолюбців у сані любити?

  вони не ближні мені!!

Comments are closed.