«Транскомсервіс плюс»: забудовник в плюсах, покупці – в трансі

  •  

    Дорогі квадратні метри нерідко спокушають забудовників ущільнювати забудову, збільшувати поверховість, порушувати генплан, виходячи за межі так званих «червоних ліній»…

    Чудесним чином будівельним компаніям вдається ці порушення узаконювати. Але продавати одну квартиру одночасно різним покупцям – вершина цинізму. Та у Франківську є компанії, які й цю «вершину» подолали…

     

    Будівельна афера

    Жертвою будівельної афери стала клієнтка підприємства «Транскомсервіс плюс», яка придбала дві квартири у будинку по вулиці Гаркуші, 23. Попередній договір купівлі-продажу нерухомого майна жінка уклала з фірмою ще у 2007 році. Будинок мав бути зданий в експлуатацію до 1 січня 2010 року, та не завершений і досі. Так само фірма не здала в експлуатацію сусідній будинок №19,  зате поруч досить інтенсивно споруджує будинок №27.

    Підприємство, яке одночасно зводить кілька будинків, начебто важко запідозрити у махінаціях… Минулого тижня пані Галина прийшла на новобудову і виявила, що одна з двох  придбаних нею квартир закрита на ключ, а в іншій… хтось робить ремонт. Найгірші очікування відразу підтвердилися: представники «Трансомсервіс плюс» продали квартиру ще раз. Другий «щасливий» власник квартири пояснив жінці, що не підозрював, що квартира продана. Жінка відразу викликала правоохоронців, написала заяву у міліцію, надала договори купівлі-продажу квартир та квитанції про оплату за свою нерухомість.

    Як розповідає пані Галина, забудовник кілька разів обманював людей. «По-перше, під час будівництва будинку кілька разів міняли проект. Спочатку я уклала договір на купівлю однієї трикімнатної квартири, коли почали будувати, мою квартиру поділили на дві, – розповідає клієнтка «Трансомсервіс плюс». – По-друге, людям обіцяли прямий заїзд до будинку з боку вулиці Гаркуші. Адже приміщення на першому поверсі люди купували під ведення бізнесу». На місці обіцяного заїзду фірма споруджує будинок №27, пройти до №23-го можна через невелику арку у будинку №21. Відразу перед аркою встановлений великий паркан, яким обгороджена прибудинкова територія будинку №19А. Тому карета швидкої допомоги чи пожежна машина навряд чи до будинку доберуться. Площа для озеленення чи облаштування дитячих майданчиків перед будинком практично відсутня.

     

    До слова, Галина Паньків колись працювала бухгалтером на підприємстві «Транскомсервіс плюс». Звільнилася з підприємства, коли там помінялося керівництво. Однак від своїх колишніх співробітників не очікувала такої підстави. «Хоча вони обманювали постійно. Обіцяли здати будинок то навесні, то восени. Нові будинки будують, а старі не здають», – обурюється жінка.

     

    З приставкою «плюс»

    Ще на початку 90-их років вулиця Гаркуші являла собою комплекс одноповерхових будиночків. У 1993 році тодішній головний архітектор міста Тимофій Жук проінформував мешканців одноповерхівок про те, що на вулиці запроектована група житлових будинків на 156 квартир. Питання відселення сімей, які потрапляють під знос, вирішує забудовник. У містобудівному обґрунтуванні на розташування об’єктів будівництва від 2004 року йдеться, що згідно з генеральним планом, на Гаркуші будуть споруджуватися будинки висотою 4-6 поверхів із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення.

    У 2002 році виконком Івано-Франківської міської ради дав дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт співзабудовникам ТзОВ «ГалТрансПрикарпаття» та УМВС України в Івано-Франківській області для будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Гаркуші 23-27 та дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки. До початку будівництва співзабудовники мали вирішити питання знесення будинків №№23, 27, 27А. Тобто на місці трьох одноповерхових будинків мав стояти один – багатоповерховий. Через рік виконком передав функції замовника колективному підприємству «ТрансКомСервіс», правонаступником  якого  стало ТзОВ «Транскомсервіс». У 2006 році виконком Івано-Франківської міської ради скасовує свої попередні дозволи і затверджує дозволи на проведення проектно-пошукових робіт ТзОВ «Транскомсервіс» для будівництва будинку №23. Жодне з рішень виконкому не було підтверджене сесією міської ради. Втім, на основі рішень виконкому Господарський суд Івано-Франківської області зобов’язав міського голову Віктора Анушкевичуса укласти договір оренди з підприємством з «Транскомсервіс» з приставкою «плюс».

    Справа дійшла до Вищого господарського суду, який повернув її на розгляд першої інстанції. Наприкінці грудня 2009 року Господарський суд Івано-Франківської обласної ради визнав недійсним договір оренди земельної ділянки по вул. Гаркуші, 23, 27, укладеного між ТзОВ «Транскомсервіс плюс» та Івано-Франківською міською радою. Рішення суду першої інстанції підтвердив Львівський апеляційний та Вищий господарський суди. Третьою стороною у справі виступало ОСББ «Гражда» по вул. Гаркуші, 19А.

  • Попри судову тяганину, на Гаркуші будівництво успішно завершувалось. При цьому поверховість об’єкта не відповідала проектній документації, якою передбачено п’ятиповерховий будинок з цокольною мансардою. Як розповідає голова ОСББ «Гражда» Христина Дувірак, мешканці будинку двічі встановлювали залізний хрест з нагоди 1020-ліття хрещення Русі-України, який згодом був зрізаний автогеном та привселюдно вивезений вантажівкою.

    Мешканці будинку №19А обурюються, що забудовник перевищив поверховість будинку №23, який повністю закриває світло у квартирах на нижніх поверхах.  «Маємо рішення про те, що будинок незаконний, але для того, щоб його розвалити, потрібно подавати нові позови. А ми організація небагата, щоб подавати до суду, аби знести цей будинок, – каже пані Христина. – Забудовники кажуть: ми потратили гроші. Володимир Орленко (співзасновник «Транскомсервіс плюс» – ред.) нам напряму сказав: я відніс у архітектуру чемодан грошей».

     

    Втім, мешканцям будинку тішитися рано. В управлінні земельних відносин запевняють, що міська рада після програних судів таки уклала договір з підприємством «Транскомсервіс плюс». Підприємство нібито привело документацію до норм, а поверховість об’єкта відповідає проектній документації.

    Хто будує?!

    Днями Христина Дувіряк отримала повістку з міліції. «Керівництво «Трансомсервіс плюс» підбурило людей 19-го будинку написати заяви у міліцію, нібито я порушила планування забудови. То хто порушив? Я будувала будинки чи вони?!» – обурюється жінка. Голова ОСББ розповідає, що мешканці будинку №19А у свій час обгородили свою прибудинкову територію та облаштували спортивний майданчик. «Зараз мешканцям розказують, що ми забрали всю територію і через це ні 19-ий, ні 23-ій будинок не можуть здати в експлуатацію», – каже пані Христина.

    Нагадаємо, що вже декілька тижнів триває конфлікт фірми «Транскомсервіс плюс» із мешканцями будинку по Гаркуші №29, до якого підприємство хоче приєднати сусідню новобудову, завершуючи лінію скандальної забудови по вул. Гаркуші. Архітектор Вадим Куліш, який проектував будинок, визнав, що план будинку не зовсім відповідає Державним будівельним нормам. А в головному управлінні ДНС України в Івано-Франківській області підтвердили, що будинок по вул. Гаркуші, 27 зводиться з порушенням вимог пожежної безпеки.

    Та чомусь ні міліція, ні прокуратура, ні контролюючі органи не реагують на свавілля горезвісного забудовника. «Він всіх купив, у нього кругова порука», – стверджують люди, які стикнулися з діяльністю «Транскомсервіс плюс». Втім, виникає питання: за що купив? Адже статутний фонд підприємства становить всього 37,5 тис. гривень. Для порівняння, статутний фонд деяких франківських будівельних компанії сягає 10 млн. гривень.

     

    Марія ГАВРИЛЮК

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!