Як журналісти Маланку водили

«Гляньте, яка наша Маланія Андрюсівна файна та пишна!» – закликав ряджений з симпатичною усмішкою. І був би це просто собі дідо, персонаж улюбленої прикарпатцями перебирії Маланки, якби не мегафон в одній його руці і надувний молоток в іншій. Та чи не добродія це Марцінківа показували журналісти, що напередодні старого Нового року, 13 січня, маланкували Франківськом? Його, і не тільки… З кого сміялася і кого тішила журналістська Маланка, бачив “ГК”.

 

Три дні – і Маланка від журналістів готова до виконання. Спільний сценарій, вигадки та імпровізації на репетиціях, творчий підхід і підрив. Сміялися всі. Журналісти, що маланкували, гостро – як та коса у блондинки-Смерті – підсміювалися над тим, що дістало і що пече. Глядачі трималися за животи, коли впізнавали у стилізованих персонажах відомих політиків і місцевих депутатів, тішилися деталям костюмів, підхоплювали саркастичні репліки дійових осіб. Хіба би зовсім нетямущий не відреагував на те, що наше місто завдяки прекрасній Маланії Андрюсівні знову отримало першість у рейтингу найкомфортнішого для життя. І як ото тепер її ніженьки біленькі та по наших євродорогах ходитимуть? З тим о восьмій ранку журналістська Маланка розбудила – в прямому і переносному сенсі цього слова – обласне управління лісового господарства. «Нова радість стала» з журналістами на прощання відколядував увесь колектив.

 

Ранковий візит до міського голови Франківська Віктора Анушкевичуса теж удався. Андрюсович навіть пустив за свій стіл Андрюсівну і дозволив їй подивитися папери – певно, ті самі, з рейтингу. Худа і, як належало, збідована на вигляд коза, названа на честь відомого комунального підприємства ЄРЦапом, з усіх своїх сил беканням і меканням підтверджувала, що ні їсти, ні пити, бідолаха, не має – мало грошей їй на утримання бюджет виділяє. На що міський голова усміхався і кивав.

 

Колоритний Жид природно обіцяв меру порішати всі питання бізнесові – і не за просто так, а за 30 штук баксів. І вони так само ефектно, як колись на одній з вулиць міста під час затримання міського архітектора, розлетілися по підлозі кабінету голови. Для СБУ і МВС: купюри з кольорового принтера, підробку не шити. Та міліція і есбеу у Маланці були свої, перевірені – перезирнулися і миттю скрутили Жида. «Хабарника за ґрати, буде там він ночувати!» Яка презумпція невинуватості?.. 

Доки силовики вовтузилися, купюри підгребли чи то Три Царі, чи то «триголова опозиція». «Гроші дають!» – кинулася визбирувати доляри трійця, схожа на трьох головних опозиційних лідерів країни. Сірий мілітарі-тренч та маска кролика на голові одного. Червоний атласний халат та боксерські рукавиці на шиї другого. Спортивна чорна куртка і національна символіка на чолі третього. Ну, а ще як замість того, щоби реанімувати бідолашного здохлого цапка, вони  взялися між собою тягатися та сваритися, то й паралелі провести стало геть нескладно. Ще й насамкінець почепили один одному три медалі «За складну роботу і сумлінне виконання обов’язків».

Апофеоз дійства – поява нечисті. І не кого-небудь, а Ірода-Януковича та чорта Азірова. Головний – ставний та дорідний, у костюмі з краваткою, та ще з бітою під пахвою. «Не спішіть ви йти в Європу, втратять тут раби роботу. Ми ж не просто так ходили – грошей в Путіна просили. Віддавайте нам прибуток, а не то вам буде смуток!» – проголосив він, характерно заусміхався і ніжно махнув символом влади з-під пахви. «Абірежно – бімба!» – заголосив його молодший прихвостень над загальною “тусовкою” царів, чортів, діда, баби, міліцянта, есбеушника, лікаря, що оживляв козу, живої вже кози й Маланки. І хтозна, що би врешті-решт з того вийшло – політичні аналогії залишимо глядачам і читачам, якби не ангел нарешті. У Маланці світлом Божим вичистили хату, пардон, кабінет міського голови. І в чистому – «Нова радість стала». «Ще такої Маланки я не мав, – не знаходив слів Віктор Анушкевичус. – Щоби от так. І щоби об’єдналися журналісти області…»

 

П’ятнадцять найбільш важливих, на думку журналістів, комунальних та приватних підприємств обласного центру потішила цього дня журналістська Маланка. “Водоекотехпром”, “Івано-Франківськгаз”, “ЄРЦ”, “Ю-Тім”, “Благо”, “Ярковиця”, “Люм’єр” та інші. Прикро лише, що обласна рада не оцінила. Її голова Василь Скрипничук Маланку ні сам не прийняв, ні підлеглим не передоручив. Поколядували перед зачиненими дверима. Секретарка відстрілялася: шеф, мовляв, у столиці – на сесію Верховної Ради поїхав. Ой, буде, певно, наступного року Маланка ще з іншими впізнаваними персонажами.

 

Важливо, що журналістський карнавал, окрім показати, вказати та посміятися, мав велику серйозну мету – зібрати гроші для хворої дитини. Гроші, які замаланкували, – 14035 гривень, – віддали на лікування чотирирічному Денису Леонову з Косова. Хлопчик зараз перебуває в лікарні ОХМАТДИТ після тяжкої хіміотерапії. «Щойно повернувся з маланкування… і хоч я втомлений та дико болить нога, але дуже і дуже щасливий. Дяка всім, хто чинив сьогодні це добро – рятував невинне життя», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Руслан Коцаба, він же Ірод-Янукович у Маланці.

Журналістська Маланка: Дід-Марцінків – Оксана Островська, “Бліц-інфо”; Маланія Андрюсівна – Андрій Філіппський, Смерть – Таня Соболик, “Репортер”; Баба – Іван Харук, Міліціонер – Мар’яна Мазур, Лікар – Юля Юзьків, ОТБ “Галичина”; Коза – Анастасія Романюк, вільний журналіст; Жид – Ігор Ткач, “Вікна”; Есбеушник – Олена Бас, ОДТРК; Ірод – Руслан Коцаба, “ОКО”; Чорт – Женя Безусов, “Бліц-інфо”; Ангел – Оксана Говера, “Бріз”, Три царі – опозиція – Ростислав Ковтун, Василь Карп’юк, Андрій Коваль, баян – Роман Стецюк.

Наталія КУШНІРЕНКО, фото Олександра РАНЮКА

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!