Фізики Прикарпатського національного університету працюють на НАТО

Науковці Прикарпатського національного університету спільно з турецькими колегами з університету Гезі (Анкара) працюють над проектом “Термоелектричні матеріали та пристрої для енергозаощадження та підвищення безпеки”, який фінансується НАТО в рамках програми “Наука заради миру та безпеки”. Завтра о 14 год в ПНУ відбудеться презентація проекту.

Науковим керівником проекту від Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника є кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики і хімії твердого тіла, заступник директора Центру НАТО Любомир Никируй, а зі сторони Університету Гезі – доктор наук, професор Рашид Ахиска, повідомляє сайт ПНУ.
Програма НАТО фінансує реалізацію проекту протягом 2014-2015 років на загальну суму 239 тис. євро. Для Прикарпатського національного університету виділено суму в розмірі 159 тис. євро. Під час реалізації проекту заплановано закупівлю сучасного наукового обладнання та необхідних матеріалів, передбачено стажування дослідників у провідних наукових центрах світу, безпосередня участь у найбільш відомих наукових конференція за тематикою проекту, публікація результатів досліджень у рейтингових наукових виданнях, окремі кошти виділено на патентування отриманих технічних результатів, звертається особлива увага до залучення у число дослідників молодих вчених – студентів та аспірантів.
Виробництво розроблених внаслідок реалізації проекту термоелектричних матеріалів планується на виробничій базі партнера проекту – ВО “Карпати”(Івано-Франківськ). Кінцеві генератори будуть промислово виготовляти у компанії “TES Thermoelectric Systems Ltd.” (м. Анкара, Туреччина). Інші партнери проекту сприятимуть створенню ефективної рекламної компанії (Інститут інноваційних досліджень, м. Івано-Франківськ) та просуванню продукції на світовий ринок (компанія “Датасистемз”, Москва, Російська Федерація).

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!