Яким має бути меморіал Небесної сотні?

Думаю, що він повинен бути таким.

Відлиті з бронзи люди, десятки людей, які пробиваються по схилах Інститутської вгору. В повний зріст, зі справжніми обличчями, у тих же позах. Ці фігури слід розставити на тих місцях, де вони боролися і загинули. Можна все відновити по відео. Від Майдану до Жовтневого палацу і готелю «Україна».

З того боку повинні стояти фігури снайперів і бійців «Беркута». Це необхідно, щоб розуміти, що в цій бійні є дві сторони – зі своїми правдами, мотиваціями і т. д.

Скляний «Глобус» треба перетворити в музей, для чого він, до речі, і створювався, де будуть інсталяції, відео, аудіо. Туди водити дітей, туристів, делегації.

Меморіал повинен виконувати символічну роль. Тому що це історична подія світового масштабу. І вона повинна мати світовий масштаб. Позиціонувати країну. Штовхати її в світовому культурно-історичному просторі. Зшивати різні культурні регіони нашої великої країни.  

Це дуже складний проект, і його завдання в тому, щоб не допустити повторення подібного в майбутньому. А всі шанси на таке в близькому майбутньому вже є. Алде, якщо все піде так, як зараз іде в Раді, то у нас будуть ще тисячі таких небесних сотень.

Юрій РОМАНЕНКО, політолог, шеф-редактор сайту Хвиля

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!