У Івано-Франківську презентували книгу «Польське консульство у Львові»

8 червня у Івано-франківську презентували книгу «Польське консульство у Львові 1987-2012». Книга є спогадами консулів Польщі у Львові.
У 2012 році, з нагоди 25-річчя свого існування, за ініціативою теперішнього Генерального консула, посла Ярослава Дрозда, консульство видало книжку „Polski konsulat we Lwowie 1987-2012”. Книжка містила спогади всіх керівників нашої установи від початку її роботи в 1987 році. Своїми спогадами з читачами поділилися зокрема: Влодзімеж Восковський, Януш Лукашевський, Анджей Крентовський, Генрик Литвін, Пйотр Коновроцький, Вінцент Дембицький, Кшиштоф Савицький, Януш Яблонський, Веслав Осуховський, Ґжеґож Опалінський, Анджей Дрозд та Ярослав Дрозд. Друзі та співробітники написали також спогади про двох покійних консулів, а саме Томаша-Марека Леонюка та Марека Краєвського.
Вступне слово до книжки, крім Генерального консула, написав зокрема Керівник Представництва МЗС України у Львові Вячеслав Войнаровський.
Редактор видання Бернард Новак розповідає: «Збирання матеріалу – дуже довгий процес. Воно зайняло півтори року роботи. Книга була видана на польській мові. Вона стала чимось новим не тільки для поляків, які проживають у Польщі, але і для поляків, які живуть в Україні. З ініціативи Ярослава Дрозда книгу було перекладено на українську мову. Українськомовне видання об’ємніше за польськомовне. З перекладом виникали труднощі. Ми намагалися уникнути русизмів і сподіваємося, що нам вдалося».
Ознайомитись з книгою можна в бібліотеці Центру польської культури та Європеського діалогу, що знаходиться по вул. Січових стрільців, 56.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!