У Коломию повертається військова авіація

Днями на коломийський військовий аеродром приземлився великий транспортний літак, викликавши справжній переполох серед місцевих мешканців. Коломийчани встигли забути про існування аеродрому: останній літак тут бачили років шість тому. Відтепер, запевняють військові, їхні літаки часто порушуватимуть тишу неба над Коломиєю.

«Переліт і посадка літака на аеродромі в Коломиї свідчать про те, що ми фактично повернули до бойового складу цей аеродром, – наголосив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України, генерал-полковник Іван Руснак. – В найближчі місяці ми внесемо зміни в систему бойової підготовки льотного складу з використанням цього аеродрому в повному обсязі».

«Ми провели великий обсяг робіт з відновлення всього комплексу, – розповів начальник 108 авіаційної комендатури, підполковник Микола Козачук. – Повністю відремонтували злітну смугу. Тепер на неї можуть сідати будь-які типи літаків, що є на озброєнні в наших Повітряних Силах».

На реконструкцію аеродрому військовим виділили лише 20 тис. грн. Тож, як завжди, працювати довелося не за гроші, а на ентузіазмі. Найважчим було знайти необхідну кількість плит для ремонту злітної смуги. Як розповідають військові, сьогодні взяти їх просто ніде. Свого часу, коли бездумно були продані такі потужні військові аеродроми, як, скажімо, в Черлянах, про збереження майна ніхто не потурбувався. І тепер в Україні плитами зі злітних смуг вмощено чимало базарів та приватних паркінгів. Крім того, усі роки, поки коломийський аеродром не експлуатувався, його утримували й охороняли всього десяток військовослужбовців. Які й врятували комплекс від розкрадання й руйнування. А тепер дали йому друге життя.

Підполковник Тарас ГРЕНЬ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

One thought on “У Коломию повертається військова авіація

  1. Ми відчули повернення військових на аеродром під Коломиєю. Слухаючи ревіння літаків і спостерігаючи їх польоти чомусь на думку спадає Скнилів. На якій висоті над містом дозволено проводити тренувальні польоти? Сьогодні хвилин 20 двоє винищувачів на невеликій висоті робили круги прямо над головою.

Comments are closed.