Піввіковий футбольний марафон

  • Четвертого серпня своє 50-річчя відсвяткував один з кращих футболістів Івано-Франківщини всіх часів Ярослав Думанський. За своїми титулами та нагородами, здобутими як на клубному рівні, так і в збірних СРСР, зрівнятися з легендарним гравцем по сьогодні не може ніхто. Пропонуємо вам пригадати разом з „ГК” деякі найвизначніші моменти у кар’єрі ювіляра…

    Дебют у «Спартаку». До місцевої команди майстрів 17-річний Ярослав Думанський потрапив у час, коли «спартаківці» змагалися у Першій всесоюзній лізі. Щоправда, у сезоні-1976 він тільки раз вийшов на поле під час домашньої гри проти казанського «Рубіна» (2:0). Згодом прикарпатський футбольний талант незмінно викликався до збірних СРСР різних вікових груп. Відтак вже у 1977-му він став бронзовим призером юніорського чемпіонату Європи, а вже за рік одержав разом з цією збірною і золоті нагороди континенту.

    Двобій проти Марадони. Найбільш пам’ятним у складі збірної СРСР Ярослав Думанський небезпідставно вважає юніорський чемпіонат світу-1979 у Японії. Саме там Ярослав у капітанській футболці виводив радянську команду на фінальний двобій світової першості проти збірної Аргентини, лідером якої був славнозвісний Дієго Марадона. Незважаючи на поразку у тому матчі (1:3), принципові суперники на полі Думанський та Марадона після гри потоваришували. Разом із тим, вже за рік (1980) Ярослав у складі молодіжної збірної СРСР став континентальним чемпіоном.

    «Динамо» і Лобановський. Після дебютного сезону у місцевому „Спартаку” Ярослав Думанський п’ять років віддав львівським „Карпатам”. Проте найбільшого успіху на клубному рівні прикарпатський футболіст досяг у складі столичного „Динамо” зразка початку 80-х років. Під керівництвом легендарного Валерія Лобановського зірковий склад „динамівців” став чемпіоном СРСР-1981 та володарем Кубка СРСР-1982. Долучився до цих перемог і Ярослав Думанський.

    Повернення додому. Другу половину своєї кар’єри наш земляк провів у декількох клубах, серед яких були московське „Динамо”, львівські СКА-„Карпати”, харківський „Металіст” та місцеве „Прикарпаття” (1987-1990 рр.). Найвизначнішим вийшов перший з чотирьох сезонів, коли франківський клуб здобув бронзу Першої союзної ліги. Завершив кар’єру Ярослав Думанський після декількох сезонів у тисменицькому „Хутровику”, встигнувши вивести колектив до аматорського чемпіонату України.

    Підготував Андрій МЕНІВ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!