Із забудівниками генделика іванофранківці борються саджанцями (ФОТО)

 

Сьогодні, 30 жовтня, мешканці прилеглого двору на Хоткевича 75,а-67а  взялися за лопати. Вони вирішили засадити саджанцями частину двору, де планується будівництво кафе. Історія з облаштування скверу на цьому місці довга, спершу люди зверталися до місцевої влади розібрати стару сміттярку та перенести сміттєві баки подалі від прохідної частини, забрати загорожу, що охороняє незаконну забудову та дозволити на цьому місці облаштувати невеличкий сквер. Загородили клаптик території незаконно, адже жодних дозволів забудівник не мав. Журналісти “Галицького кореспондента”  у статті “Чужі тут не ходять” писали про благання людей очистити двір від щурів, хворих голубів та систематичного смороду. Через два місяці чиновники почули вимоги іванофранківців.

30 червня на  зустріч із громадою прийшов секретар міської ради Микола Вітенко, він приніс людям дозвіл міської ради на облагородження прилеглої території на сквер, запевнив, що жодного будівництва тут не буде. Тоді ж старі смітники перенесли, а цегляну огорожу зруйнували. Знищити сімейство щурів, що жило біля баків, обіцяли силами санепідстанції, жодного разу санітарна служба у двір не приїжджала, а щурі колишнє місце покинули та переселилися до сусіднього будинку. «У мене через каналізацію проліз щур до квартири, ми мусили його знищити, а дірку заробили», – розповідає мешканка першого поверху буд. на вул. Г.Хоткевича, 75а Надя Гордієнко.

Нині місцеві знову воюють проти незаконної забудови в дворі. Розповідають: із квартири в квартиру приходять представники забудовника, обіцяють встановити гойдалки, дитячий майданчик, утеплити будинок, взамін хочуть отримати дозвіл на облаштування кафе.

«До нас приходять представники власників ділянки, хоча нас запевнили, що ділянка не має власника, і кажуть, що хочуть будувати тут дитяче літнє кафе. Ми розуміємо, що це за «кафе» буде, тому дозвіл не даємо. Нам обіцяють, що зроблять благоустрій, поставлять бруківку, заасфальтують та розширять дорогу, зроблять качелі. Одним словом, золоті гори і долини, тільки щоб ми дали дозвіл», – говорить мати двох дітей та мешканка будинку Анастасія Дяченко.

Нині люди своїм коштом закупили саджанці, хтось плодові деревця викопав із дачі і за лопати взялися навіть діти. На дорікання представників невідомих забудовників, мовляв, чому до цього часу саджанці на садили, люди кажуть: влітку деревця не прижилися б, а ще вони чекали, поки ЄРЦ обіцяні лавочки встановить та доріжки бруківкою застелить. Жінки пригадують: майстри вже приходили, вимірювали площу та обіцяли бруківку на пішохідній частині з понеділка постелити, два місяці минуло, а доріжок немає.

«Ми не хочемо бачити тут кафе, лавочки ми самі собі зробимо і не хочемо, аби тут лунала музика, було сміття та п’яні чоловіки ходили. Хочеться, аби був спокій та вільно гуляли наші діти», – додає Надія Гордієнко.

 

30.10.2014


Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!