Громадськість Прикарпаття тисне на місцеве самоврядування

Громадськість Прикарпаття тисне на місцеве самоврядування
Усі нові кадрові призначення в місцевих органах влади стають предметом пильної уваги з боку громадськості. Процедура призначення на посади нових можновладців ускладнюється – громадські активісти висувають власні вимоги до кандидатур, призначення відбуваються не одноосібно, а з урахування побажань десятків громадян.
Про це повідомив голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скипничук сьогодні, 27 січня, на прес-конференції. Прикладом такого втручання стала ситуації навколо призначення директорів Делятинського та одного зі Снятинських інтернатів. «Є навіть лобіювання та спроби чинення тиску на окремих депутатів», – каже голова облради.
Спілкуючись із журналістами, Василь Скрипничук звернув увагу на інші важливі питання, зокрема проблеми децентралізації. Він зазначив, що в процесі децентралізації «все, що можна зробити – не зроблено». Голова облради підкреслив, що децентралізація може відбутися тільки за умови конституційних змін, але нинішній склад Верховної Ради не демонструє політичну волю в цьому питанні. Також він відзначив важливість створення територіальних громад – добровільних об’єднань громадян, яким буде привласнений статус юридичної особи – це реальний інструмент посилення ролі громадян в управлінні, що успішно реалізовується в багатьох країнах Європи.

Перегляд та уточнення обласного бюджету на 2015 рік може відбутися, якщо Верховна Рада внесе зміни до Держбюджету на 2015 рік. За словами Скрипничука, учора на нараді у Києві заступник Міністра фінансів України занив готовність Верховної Ради готова переглянути проект Держбюджету до 15 лютого. Як повідомлялось раніше, 5 січня Івано-Франківська обласна рада прийняла бюджет на 2015 рік, в якому дохідна частина бюджету становить 3,616 3795 млрд. гривень, видатки встановлені в розмірі – 3,615 1382 млрд. гривень.
Щодо нової хвилі мобілізації (почалась 20 січня 2015 року), то він зазначив, що зараз відсутня ефективна система державних гарантій мобілізованим – військові мають бути впевнені та їх сім’ї повинні мати гідну підтримку з боку держави, але, на жаль, такої впевненості зараз немає.
Також Скрипничук підкреслив проблему процесу мобілізації офіцерів запасу (що закінчили військову кафедру у вищих) – вони не є досвідченими військовими та вимагають справжньої військової підготовки перед відправленням у зону бойових дій.

Читайте також:

Василь Скрипничук: «Плітки про мою відставку не відповідають дійсності»

Зі мною не консультувалися щодо кандидатур на посади голів РДА, – Скрипничук

27.01.2015

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!