Цей день в історії Прикарпаття. 7 квітня

  • 7 квітня ми відзначаємо Благовіщення Пресвятої Богородиці, в основі якого – повідомлення Архангела Гавриїла Діві Марії «благої вісті» про народження у неї Спасителя роду людського.

    Кажуть, що 7 квітня «Бог благословляє землю і всі рослини», а тому братися за будь-яку роботу великий гріх. Навіть птахи на Благовіщення гнізд не в’ють, бо зозуля спробувала, то Бог їй пам’ять відібрав. І тепер вона не має свого кубла.

    З Благовіщенням у народі пов’язано багато різних повір’їв. Наприклад, вважається, що від Введення (4 грудня) до Благовіщення «земля відпочиває і набирається сили», і лише після того, як 7 квітня Господь благословить землю, можна починати працювати коло неї.

    Також вважалося, що цього дня господарям треба обов’язково випустити на вулицю всю худобу, бджіл і навіть пса, щоб чули весну і починали самі про себе дбати. Окрім цього, дівчатам радили на Благовіщення шукати проліски – символ надії, щастя і молодої краси.

    Звичайно, спостерігали і за погодою. Казали: який день 7 квітня, таким буде кінець місяця, Великдень, а також Юрія – 6 травня. А ще на Благовіщення зими не лай, і саней не ховай.

     сьогодні Всесвітній день здоров’я

    7 квітня 1948 р. – набув чинності устав Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

    ПОДІЇ:

    – 7 квітня 1922 р. – Шевченківський вечір відбувся в Тлумачі. Вступне слово виголосив д-р І.Макух. Виступав хор під керівництвом В.Яцева. Реферат «Шевченко як мученик і пророк поневолених рабів» виголосив С.Романюк. На закінчення місцевий аматорський гурток відіграв драму Кобилецької «Чудовий перстень». Вірш Шевченка «І мертвим, і живим…» декламував Г. Луцик, згодом активний діяч «Сельробу».

    – 7 квітня 1945 р. Станіславська область – Оунівська боївка в с. Колокольники Букачівського району вчинила напад на опергрупу. Вбито старшого слідчого відділу боротьби з бандитизмом УНКВС Моїсеєва, двох червоноармійців, трьох бійців винищувального батальйону, важко поранено представника НКВС УРСР майора Пастельняка, оперуповноважених РВ НКВС Коміссарова й Авер’янова, шістьох червоноармійців та одного «яструбка».

    – 7 квітня 1945 р. – в Карпатах розпочалася широкомасштабна військово-чекістська операція «прочісування». У облавах на учасників націоналістичного підпілля й повстанського руху було задіяно 40 тис. військовослужбовців.

    – 7 квітня 1990 р. – на Благовіщення вивісили український національний прапор над приміщенням міської ради (вул. Грюнвальдська).

    – 7-8 квітня 1992 р. – на Івано-Франківщині відбувся фестиваль духовної хорової музики «Від коляди до Великодня».

    ІМЕНИНИ: Марія, Йосип, Тихон, Сава

    НАРОДИЛИСЯ:

    7 квітня 1859 р. –  в с. Коршів Коломийського району народився Лев Дольницький –  професор Коломийської гімназії, громадський і культурно-освітній діяч.

    – 7 квітня 1892 р. – народився Роман Рубінгер (7 квітня 1893, Снятин – 19 травня 1964, Коломия) – український скрипаль і педагог, засновник і директор Коломийської музичної школи. У Коломиї на честь Романа Рубінгера в 2014 році відкрили меморіальну дошку на фасаді музичної школи № 1.

  • ЮВІЛЕЇ:

    – 105 років від дня народження Віктора Брезицького (1910-1977) – українського письменника, публіциста, члена Спілки письменників України.

    – 60 років від дня народження Мирона Мицана (1955-2011) – краєзнавця та історика, лауреата міської премії ім. І.Франка, уродженця м. Надвірна.

    ПАМЯТАЄМО:

    – 7 квітня 1340 р. – помер Юрій II Болеслав Тройденович, галицько-волинський князь у 1325-1340 рр. Син мазовецького князя Тройдена II і Марії, дочки Юрія I Львовича. Будучи католиком, прийняв православну віру та ім’я Юрій. Намагаючись протистояти експансії Польщі та Угорщини, підтримував союзні відносини з Тевтонським орденом і Литвою. Робив спробу повернути Люблінщину, яку 1303 р. захопила Польща. Був одружений з донькою великого князя литовського Гедиміна.

    ЦІКАВО:

    – 7 квітня 1919 р. – померла Блаженна Йосафата (Михайлина Гордашевська) – черниця Української греко-католицької церкви, яка передбачила свою смерть. Її тіло після смерті віднайшли нетлінним та як мощі святого Йосафата перенесли з Відня до Риму. Сестра Йосафата була першою монахинею першого в Україні активного греко-католицького монашого чину, що опирається на богослов’я убогого Христа і провадить харизматичну працю поміж найбільш упосліджених.

     

     

     

    Читайте також:

    Цей день в історії Прикарпаття: 1 квітня2 квітня3 квітня4 квітня5 квітня, 6 квітня

    Цей день в історії Прикарпаття. СіченьЛютийБерезень

    7.04.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!