З головою – у TEDx

Юлія ДУБ, ужгородська журналістка, громадська активістка

Моє знайомство з міжнародним рухом TED відбулося в Ужгороді. І саме там я дізналася, що ця конференція пропанує ідеї і теми, які перевертають світогляд і розширюють його.
Після TEDx в Ужгороді у мене з’явилася жага до отримання саме такої революційної, концентрованої і надихаючої інформації. Адже то був певний простір свободи, де дійсно можна ввімкнути мозок  і розвиватися.
 Почались пошуки відео з лекціями (TED-Talk) про комунікацію між людьми, досягнення успіху й усе, що так чи інакше стосується журналістики, потім саморозвиток та інновації у бізнесі, далі надзвичайно захопив проект TEDx-Kiev – City2.0 (2012 рік). А вже згодом пішли і технічні новинки, і дизайнерські рішення, освіта, кар’єра, підприємництво, формування цілей, просування ідей і неймовірна кількість інших мотивуючих та надихаючих лекцій.
Люди, які доповідають на конференціях ТED, – успішні, прогресивні, мислять нестандартно, шукають нові підходи, ризикують і  не бояться втілювати шалені ідеї, варті поширення. Це такий собі інтелектуальний шабаш, зліт людей, що змінюють світ.
Особливо зараз, у постреволюційній Україні, коли триває війна,  пропагування прогресивних, високоінтелектуальних, творчих і корисних ідей є вкрай необхідним. Повсюдно говорять про потребу у формуванні стійкої і сильної інтелектуальної генерації, яка буде двигуном прогресу в державі, яка виведе країну на світові ринки ідей, технічних новинок, прогресивних рішень. Така еліта у нас уже є, є в кожному місті, але їй ще треба нарощувати м’язи і об’єднувати навколо себе тих, які готові творити позитивні зміни.
Вважаю, що формат TED’у одним із найвдаліших для формування та поширення необхідної для здорового розвитку людства інформації.
Від франківського TEDx теж очікую чогось  по-справжньому великого. Адже тут є що показати і про що розповісти. Тут цікаві підходи до урбаністики, до формування громадського простору в місті, простору для творчості, ідей і розвитку. Впевнена, цікаво і натхненно розказали би  про брендування міста, про любов до туристів. Станіславів може похвалитися і своєю інтелектуальною творчою елітою, прогресивною молоддю, активною громадою.
 І не маю жодних сумнівів, що учасники залишаться не просто задоволеними, а теж відкриють у собі здатність змінювати світ і творити нові ідеї, варті поширення.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!