Подарунок на півмільйона доларів

У дитячого будинку «Теплий дім», який знаходиться в місті Долина Івано-Франківської області, з’явився щедрий опікун – Міжнародний благодійний фонд Василя Даниліва «Світломрій». На кошти філантропа дитячий будинок менше, ніж за рік повністю реконструювали. А минулого тижня відбулося освячення каплички, побудованої для вихованців «Теплого дому».

У розпорядженні долинської дітвори тепер – відремонтована музична зала, затишні спальні, світлі кухні із вбудованою технікою, акваріуми, плазмові телевізори і живі куточки – з кроликами, хом’ячками, папужками, черепашками, морськими свинками і шиншилами. Дорога до «Теплого дому» викладена фігурною бруківкою, а територія озеленена й облаштована дитячими майданчиками та альпінаріями. Капітальний ремонт дитячого будинку коштував 500 тисяч доларів.

 

В особливому захваті 71 вихованець дитячого будинку від каплички. Кажуть, вже давно про неї мріяли. На її освячення приїхав і засновник та голова правління фонду «Світломрій» Василь Данилів. Він сам родом з Долинського району, проте переконаний: не важливо, в якому регіоні народилася дитина, важливо лише одне – відчуває вона себе щасливою, чи ні. Допомога Долинському дитячому будинку – один із перших кроків фонду «Світломрій». На черзі – повна реконструкція школи-інтернату для дітей з вадами розвитку в місті Миколаївка Донецької області. «Я навмисно обрав дитячі будинки на двох полюсах України, щоб показати усім, що діти всюди однакові і ми мусимо відповідати за цих дітей і мусимо їм допомагати. Вони не винні у тому, що наше суспільство не змогло їх забезпечити повноцінними сім’ями. Маму й тата, як і Батьківщину, не обирають», – зазначив Василь Данилів на відкритті оновленого «Теплого дому». Він переконаний: допомагати – це внутрішня потреба кожної людини.

Долинським вихованцям Василь Данилів привіз солодощі та книжки. Та найбільше захопили дітей м’ячі з автографами Андрія Шевченка: форвард «Динамо» не зміг завітати в «Теплий дім» особисто, натомість записав дітям відеозвернення. Привітавши їх зі святом, футболіст висловив жаль, що не зміг особисто приїхати через щільний графік тренувань. Але переконаний, що «Світломрій» завжди буде поруч, зробить все, щоб діти були захищеними і відчували впевненість у завтрашньому дні.

Народний артист України Богдан Ступка і засновник, голова правління Міжнародного благодійного фонду 'Світломрій' Василь Данилів на концерті вихованців Долинського дитячого будинку

Привітав дітвору і народний артист України Богдан Ступка – член правління фонду «Світломрій». Його дуже вразили вихованці Долинського дитячого будинку. «Вони завжди усміхнені! Я буваю в сирітських домах і часто бачу дітей закомплексованих, а тут я бачу відкриті обличчя, очі – усміхнені», – зазначив народний артист. Він певний, що благодійність в Україні нині – лише в зародку. Каже, у нас поки що не прийнято ділитися і віддавати, благодійних фондів на зразок «Світломрій» ще замало. «Дуже багаті люди говорять, що дуже люблять Україну, але це все – на словах. А потрібно не говорити, а робити. Адже при бажанні можна диво зробити… Данилів для мене просто фігура №1 в меценатстві, у фонді мрій, а мрії повинні здійснюватися рано чи пізно, але мрію потрібно довго, як долю, чекати. І ми разом штовхатимемо цю «біду» вперед і разом з Василем Миколайовичем зробимо все, щоб добродійність в Україні стала нормою», – поділився планами Богдан Ступка.

Наступного року на благодійність фонд «Світломрій» витратить ще три мільйони доларів. На них в першу чергу повністю відремонтують школу-інтернат в Миколаївці. «В усьому світі благодійність – це норма. Ви знаєте, скільки німці жертвують на благодійність щороку? Від 3 до 6 мільярдів євро! Тільки уявіть собі цю суму! На реконструкцію Долинського дитячого будинку ми витратили 500 тисяч доларів. За найменший обсяг пожертв німців можна було б капітально реконструювати 10 000 подібних будинків. До того ж, більшу частину цієї суми в Німеччині надають комерційні структури. І це правильно, тому що «від того, кому дано більше, більше і вимагатиметься, і кому більше довірено, з того більше спитають», – відзначив Василь Данилів після святкового концерту, який вихованці Долинського дитячого будинку підготували для гостей.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!