ANNO DOMINI(O) в світлинах: у Франківську відкрилася виставка Володимира Гарматюка (ФОТО)

Anno Domini(o)” – так називається виставка фотографій відомого журналіста, поета, перекладача та фотографа Володимира Гарматюка, яка відкрилася сьогодні, 11 червня, в Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

В експозицію ввійшло близько 60 знимків, зроблених в різні пори року, в різних місцях різних міст і навіть країн. Фотографії поєднані «невипадковою випадковістю»: важливе не місце і не час, а, власне, знакова картина, що потрапляє в пильне око фотографа – те, що передає понадчасовий  і позагеографічний зміст.

Світлини цієї виставки Володимир Гарматюк навмисне не називав – “щоб кожен глядач міг знайти свої образи, відповіді й пояснення”. А назва “ANNO DOMINI(O)” виникла у творчому діалозі з відомою письменницею Марією Микицей, яка запропонувала кілька варіантів назв. Увагу Володимира Гарматюка привернуло слово “доміно”, яке тягло за собою багато смилових асоціацій і з ефектом доміно, і з Anno Domini (рік Божий), і з нашою ерою.

“Коли мандруєш, ти як гравець доміно: не знаєш, яку кістку витягнеш, які цифри на ній будуть, як вона ляже і як піде гра, – розповідає Володимир. – Так і не знаєш, де й що побачиш і що вдасться сфотографувати”. 

 

Читайте також:

Франківський журналіст презентував книгу польської письменниці (ФОТО)
Станиславівські фотоательє та фотографи
ЮРІЙ БАКАЙ: «У мене, як і у всіх, свої демони й ангели всередині»
Олексій ЗАЇКА: «Гарна фотографія – це вдатність зачепити нерв»

11.06.2015

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!