Цей день в історії Прикарпаття. 18 липня

– Сьогодні – Міжнародний День Нельсона Мандели – відомого борця за права людини і першого чорношкірого президента Південно-Африканської Республіки.

Міжнародний день Мандели, який 27 років провів у в’язниці за боротьбу з режимом апартеїду в ПАР, був проголошений Генасамблеєю ООН 11 листопада 2009 р.

ПОДІЇ

– 18 липня 1785 р. – указом австрійського імператора Заболотів було віднесено до категорії міст. Але вже наступного року указ скасували і Заболотів знову став селом, підпорядкованим поміщицькій юрисдикції. Власті заборонили влаштовувати тут річні ярмарки. Дозволялися лише тижневі базари.

– 18 липня 1920 р. – з’явилася листівка КП(б)У, в якій трудящих Східної Галичини закликали до збройного повстання проти польських панів.

– 18 липня 1937 р. – згідно із афішею, у станиславівськосу кінотеатрі «Тон» (теперішній «Люм’єр») демонструвався фільм «Королева танцю».

Більше про станиславівські кінотеатри читайте тут


– 18 липня 1944 р. – війська Першого Українського фронту перейшли в наступ і просунулися в глибину на 50 км, розширивши прорив по фронту до 200 км. Німецький 13-й корпус потрапив в оточення. Українська дивізія «Галичина» («14-а гренадерська дивізія СС») була кинута на різні відтинки для ліквідації небезпечного становища. Жорстокі бої дивізійників із радянською армією тривали до 22 липня. У бою під Бродами дивізія СС «Галичина» зазнала поразки.

На залізничному вокзалі у Львові 18 липня 1943 р. Добровольці від’їджають на військовий вишкіл до Брна у Моравії.

– 18 липня 1954 р. – запроваджено сумісне (дівчата й хлопці) навчання у школах.

– 16-18 липня 1993 р. – калушани здійснили масове сходження на Сивулю та Ґрофу. Воно було присвячене третій річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України.

– 18 липня 1995 р., Київ – на Софійському майдані зіткнулися підрозділи охорони правопорядку з похоронною процесією віруючих, яка супроводжувала труну з тілом Патріарха Київського і всія Руси-України, Глави Української Православної Церкви (Київського Патріархату ) Володимира (Романюка) (уродженця с. Химчин на Косівщині). Віруючі мали намір поховати Патріарха на території державного архітектурно-історичного Софійського заповідника без дозволу офіційних властей.

– 18 липня 2009 р. – учні школи Бойового Гопака імені Олекси Довбуша (Калуш) спільно із учнями школи Бойового Гопака ім. Івана Богуна (Львів) взяли участь в показовому виступі до 100-річчя Степана Бандери у мото-рок-фестивалі «В ТОБІ ПУЛЬСУЄ КРОВ ГЕРОЇВ» (туристичний комплекс «Аква плюс», с. Кам′яна, Чернівецька обл.).

– 18 липня 2015 р. – відбудеться ювілейне 25-те сходження на Говерлу, присвячене прийняттю Декларації про державний суверенітет України.

Говерла, Липень 2010 р.

ІМЕНИНИ: Анна, Опанас, Кирило, Сергій


НАРОДИВСЯ

– Народився Зиновій Буцьо (18 липня 1939 р., с. Бонарівка, Польща) – державний службовець, громадсько-культурний діяч. У 1945 р. жителі Бонарівки були переселені на Прикарпаття. Закінчив середню школу в м. Снятин та факультет електрифікації Львівського сільськогосподарського інституту. Генеральний директор об’єднання «Львівенерго» (1989-1993), працював у Кабінеті Міністрів України. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений енергетик України.

Зиновій Буцьо

 

ЮВІЛЕЙ

– 18 липня 1870 р. – народився Петро Петрушевич – шеф медичної служби Коломийського військового округу часів ЗУНР.

 

ЦІКАВО

 У Венеції сьогодні розпочнеться фестиваль “Феста дель Реденторе”. Це свято відзначається щороку на честь Спасителя, який звільнив місто від чуми. Особлива роль відводиться на святі гондольєрам. Зі святково оформлених гондол створюється своєрідний міст, завдовжки понад 300 метрів, який веде до церкви Реденторе, де проходить святкова служба. Святкування триватиме три дні.

 

                                             Підготували Наталія Храбатин та Галина Максим’юк

 

 

Читайте також:

Цей день в історії Прикарпаття: 1 липня2 липня3 липня4 липня5 липня6 липня7 липня8 липня9 липня10 липня11 липня12 липня13 липня14 липня15 липня16 липня, 17 липня

Цей день в історії Прикарпаття: СіченьЛютийБерезеньКвітеньТравеньЧервень

18.07.2015

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!