Політичні аномаліїї

  • Івано-Франківська міська рада шостого демократичного скликання поступово входить у звичний для себе ритм роботи. Позаду залишились основні кадрові питання. Настав час і для політичних перипетій, де головними дійовими особами виступають окремі депутати та фракції ради. Все більше і більше демонструє своє справжнє єство найбільша з них – фракція ВО “Свобода”.

    Минулого тижня депутати обговорювали регламент міськради, результатом якого стало, зокрема, обмеження діяльності виконавчого комітету, оскільки його регламент затверджуватиме рада з метою зробити діяльність органу більш “прозорою”. Депутати тепер слідкуватимуть за кожним рішенням, які прийматимуться на виконкомі.

    Не обійшлося тут без “свободівської” більшості, яка таким чином хоче контролювати діяльність міськвиконкому та мера. Таку позицію мегафракції в раді можна вважати зрозумілою, враховуючи її чисельну перевагу. Напевно дещо більшого очікували від даної політсили, аніж просто контроль. Де ж тоді відповідальність перед виборцями, громадою? В такому разі жодної відповідальності “свободівці” не несуть, бо контроль діяльності з їх боку зводитиметься хіба, що критики рішень виконкому і мера, спроби або ж цілковитого їх скасування. При цьому годі буде думати про якусь конструктивну роботу, коли можна буде робити собі добрячий піар на, буцімто, невдачах підконтрольного органу.

    Таким от чином, партія, що має більшість в представницькому органі і апріорі не може відхрещуватись від влади, фактично здійснюватиме функції опозиції, до компетенції якої якраз входить контроль і не нестиме жодної відповідальності за рішення ради. Відповідальна ж опозиція, в ідеалі, не вестиме себе подібним чином. Фактично “Свобода” одним пострілом вбиває двох зайців: не бере на себе політичної відповідальності за долю міста та громади, маючи важелі впливу на мера і створює собі непоганий плацдарм для обґрунтованих чи не зовсім претензій до його рішень та самопіару на цій основі. За такого розкладу міську раду очікують потрясіння, де знайти місце стабільній та конструктивній співпраці буде важко. Заручником усього цього стане простий люд, особливо прихильники радикальної більшості. На голому популізмі довго втриматися “свободівцям” навряд вдасться. Сподіватися, що представники даної політичної сили повирішують усі найболючіші проблеми міста марно, тай не потрібно їм це робити, якщо можна в усьому звинуватити міського голову.

  • Якщо ж “націоналісти” справді хочуть показати, хто в домі господар, то їм варто було б домогтись призначення свого представника на конкретні посади у МВК і нести відповідальність за той чи інший напрям розвитку міста. Таким чином вони мали б можливість продемонструвати своє вміння вирішувати проблеми громади. Можливо такий шанс них ще з’явиться. А поки, що помітне бажання відхреститися від міської влади, незадоволення нею мешканців, але разом з тим, використати у власних цілях здобутий на виборах ресурс, матеріалізований у 34 мандати.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!