Нові горизонти вітчизняного хокею

В останніх числах липня у Києві відбулася історична для вітчизняного спорту подія – об’єднання хокейних клубів до єдиної Професійної хокейної ліги України. Відтак вже у вересні справжні шанувальники хокею зможуть спостерігати за баталіями національної першості, яка обіцяє вийти на більш якісний і професійний рівень.

«Ідея створення ліги не нова, – розповів президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін. – Вже не один рік український хокей потребував створення такої структури. Наразі членами Ліги є дев’ять клубів з Донецька, Києва, Сум, Харківа, Львова та Івано-Франківська. Найближчим часом, я сподіваюсь, буде залучено й інші клуби. Створення ПХЛ передбачає нові підходи до фінансування хокею, забезпечення матеріально-технічної бази цього виду спорту, формування спортивного резерву, а також запобігання відтоку перспективних вітчизняних гравців та тренерів закордон». Впевненість у хорошому майбутньому новоствореної Ліги висловлює і її новопризначений генеральний директор Юрій Загородній: «Професіональна хокейна ліга повинна стати не тільки базисом для розвитку українського хокею, а й мати соціально-політичну функцію. Крім дев’яти клубів, які утворили Лігу, до неї можуть долучитися інші команди, і всього їх буде до 12. Але, якщо їх буде 9-10 – це теж буде кроком уперед».

Контури сезону

Новий чемпіонат стартуватиме 16 вересня, а закінчиться на початку квітня наступного року. Календар змагань буде зроблено під національну збірну – будуть враховані її виступи на Єврочелленджах та чемпіонатах світу. Днями було затверджено регламент чемпіонату, в якому було враховано більшість побажань команд-учасниць. Зокрема чи не усі колективи висловилися за збільшення кількості ігор у регулярній першості та серії плей-офф. Натомість, залишається не вирішеним ліміт на легіонерів. Лунають різні пропозиції від клубів – п’ять, сім іноземців або зовсім зняти обмеження в першому сезоні. Разом із тим визначено межі бюджетів клубів Професійної хокейної ліги. За словами генерального директора Ліги Юрія Загороднього мінімум складатиме 300 тисяч у.о., натомість максимальною цифрою розміри клубних можливостей обмежуватися не будуть.

Хочуть в телевізор

Керівництво ПХЛ вже зараз робить все для того, щоб ігри першості показували на телебаченні, адже, як зазначив Юрій Загородній, коефіцієнт корисної дії без цього буде малий. Водночас новостворена Ліга буде відкрита до ЗМІ – будемо регулярно спілкуватися. Зокрема, після кожного матчу будуть проводитись прес-конференції, а кожен клуб має відкрити свій власний сайт. Схоже, не мало б виникнути проблем і з домашніми аренами клубів. Зокрема у Києві команди планують грати на реконструйованому спорткомплексі «Авангард», а також в Палаці Спорту та ТРЦ «Термінал», у Донецьку – в «Лідері» та ПС «Дружба», у Харкові – в ТРЦ «Дафі», команда зі Львова гратиме у сусідньому Новояворівську, а ХК «Цунамі» на однойменному майданчику в Івано-Франківську. Відтак, після майже півторарічної перерви, місцеві шанувальники хокею знову матимуть змогу побачити один з найпопулярніших ігрових видів спорту.

Андрій МЕНІВ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!