«Ukrainians – the best people in the world»

 

Відвідання літньої Греції, з огляду на бюджетні та економічні проблеми країни, стає все доступнішим для українців. Сприяє цьому й здешевлення євро щодо американського долара. Але Греція в ЗМІ та Греція туристична видаються геть різними місцями. Туристичні принади цієї чудової країни добре представлені в Інтернеті, тому поділюсь колотуристичними враженнями.

Гостинними у Греції залишились лише працівники та власники бізнесів. Чиновників, здається, наче привезли з України. Восьма ранку, аеропорт Іракліона: з різницею в 10-15 хвилин прибувають кілька літаків і понад 500 людей прямують до паспортного контролю, де з 10 «вікон» працюють аж 2. При цьому в новому терміналі львівського аеропорту паспортний контроль для пасажирів одного літака проводили одночасно 8 прикордонників. Результат – 2 години проти 5 хвилин на користь України. 

За два тижні лише один грек категорично відмовився навіть спробувати зі мною порозумітися будь-якою мовою (включаючи мову жестів), крім грецької, – і це був поліцейський. Він подобрішав лише після того, як побачив у мене православний амулет Святого Георгія.

Хоча безробіття серед молоді в Греції перевищує 50%, найпопулярнішими на вулицях критських міст є оголошення про потребу в персоналі. Цього феномену я так і не зрозумів, тому що всі працюючі греки не видавались мені ані лінивими, ні надто вибагливими до умов праці.

І греки, і британці (їх багато працює в сезон на Криті) чітко ідентифікують українців як окремий від росіян етнос. Найприємнішим проявом цього стала 50% знижка на прокат автомобіля вже після того, як з’ясувалось, що в мене українське водійське посвідчення. Аргумент менеджера – «Ukrainians – the best people in the world» (українці – найкращі люди в світі).

Бензин майже по 2 євро за літр кардинально змінює автомобільні вподобання мешканців і ефективно ліквідовує пробки на дорогах.

І насамкінець: щирі, щасливі та прості люди – головне багатство нації.

Бажаю всім приємних подорожей!

 

Юрій ДРУК,

фінансист, банкір

 


 

   

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!