Обніми і відчуй

  • Танго – це те, що відбувається між двома. Це пережита пристрасть. Коли дивишся на пару, яка танцює аргентинське танго, переважно не зауважуєш нічого видовищного, бо це не спорт, не шоу, а спосіб життя. До Франківська нарешті прийшло справжнє танго, яке так відповідає настроєві цього міста, його спокійній пристрасті, його пристрасному спокоєві. Першу у Франківську школу аргентинського танго відкрив нещодавно тангеро Сергій Подболотний.  

    Аргентинське танго – це танець соціальний. У ньому нема змагань, нема конкурсів. Кожен, хто почав танцювати, знає більше, ніж ті, хто ще чомусь не танцюють. Тож у кожному танці межа між вчителем і учнем дуже відносна. Всі вчаться, усі вчать.
    У аргентинському танго немає неправильних рухів. Танго – це імпровізація на рівні кроку. А ходити ж уміє кожен.
    Це танго особливе. Воно зовсім не подібне на те, що ми звикли бачити на різних танечних конкурсах. Аргентинське танго танцюється у закритих обіймах, чого не могли довгий час сприйняти у Європі, де усі бальні танці вимагають дистанції. Тому ще у 18 столітті перелякані європейці встановили свої фальшиві нормативи, які відповідають стратегії змагання і оцінки.
    Правдиве танго вільне. Обійми і відчуй – то справжнє. До дев’яностих років минулого століття цей танець був дещо підпільним. Його танцювали у закритих залах, у борделях і барах. Потім його визнали національним надбанням Аргентини. Танго вкотре перетнуло океан, опанувавши світом. Танцювати з тим, хто подобається, робити те, що хочеш, переживати при цьому радість і насолоду. Танго стає філософією, яка тримається на взаємодії і взаєморозумінні. Партнери вчаться вести і слухати. Партнерки вчаться довіряти. Танець стає стилем життя.
    Місцем, де танго вповні стає тангом, є мілонги. Так називаються вечірки, де нон-стоп танцюється танго. На мілонгах існують свої звичаї. Туди може приходити будь-хто. До танцю запрошується на три мелодії. Перший танець є знайомством, пробою один одного, другий – повним контактом, усіма можливими стосунками, а третій – прощанням. На тривалих мілонгах все це можна пережити з кількома десятками партнерів – від початку і до кінця. Під вирішальну мелодію – комперсіту – з’ясовується, з ким би хотів залишитися далі. А мілонги тривають до останнього мілонгеро, до останнього, хто хоче і може танцювати. Серед тисяч танців, сотень тисяч кроків, сотень імпровізацій, десятків партнерів стаються речі незабутні. Скажімо, п’ять фантастичних танців за цілий рік. 
    Аргентинське танго – це ще й окрема всесвітня мережа. Адже танго-клуби існують по всьому світові. Сергій каже, що можна у будь-який момент підірватися на подорож, орієнтуючись на людей танго. Приїхавши у незнайоме місто, досить віднайти місце, де танцюють аргентинське танго, і ти серед своїх. Дуже часто за такими принципами влаштовуються цілі тривалі танго-тури Європою і світом. Багато хто власне так проводить свої обідні перерви, вихідні і відпустки. Відстані у такому разі перестають бути суттєвими. 
    Обніми і відчуй, імпровізація на рівні кроку… Тангеро Сергій розповідає дивовижні речі: як можна танцювати скрізь, як можна робити танго йдучи вулицею, як можна танцювати на березі моря чи даху трамваю… Як танцюють під будь-яку музику, як танцюють без музики. Як танцюють повноцінне танго з тим, хто його ніколи не танцював. Танго не має обмежень, бо воно безмежне настільки, наскільки необмеженим є один світ двох.
    За недовгий час існування франківської школи (крім того, Сергій ще двічі на тиждень їздить до своїх учнів у Львів) тут уже відбулася перша мілонга, на яку приїжджали гості з Одеси, Тернополя, Львова. А коли стане по-справжньому тепло, франківське аргентинське танго вийде на свіже повітря, на вулиці міста.

    Тарас ПРОХАСЬКО

     

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    8 thoughts on “Обніми і відчуй

    1. Стаття написана дуже чуттєво і ганро. Мені дуже сподобалось.

    2. Прочитала.. захотілось танцювати… В цьому весь Прохасько..

    3. Звісно важко передати словами те що відчуває пара, те що зветься танцем.

      Але ця стаття дуже просто і коротко змогла описати ті можливості, та переживання які можна зустірти в танго, якщо хочаб раз опинитися в обіймах :))))

       

      Макс.

    4. аааа! Прохасько написав про танго!

      всьо, тепер всратися ніяк незя!

    5. Не стримуй себе! Роби як завжди робиш!

    6. хойці, дитино, навчу тебе розвивати абстрактне мислення ггг

    7. Напишіть про шафрановий джин, або про форму  фляшки для амаретто- буде цікавіше і Вам і нам!

    8. “де танго вповні стає тангом”

      в вас шо редакторів нема??

    Comments are closed.