У пошуках нового змісту

 

Кожна велика справа розпочинається найперше з ідеї. Як і джерело, з якого витікає могутня ріка, ідея, сіючи раціональне зерно, запалює маси, знаходить собі все нових і нових прихильників. Розростаючись у самодостатній рух, вона закономірно набуває потенції творення, зміни навколишньої дійсності.

У пошуках концепції власного розвитку рідний мені Франківськ із кожним роком все більше перетворюється на центр перманентного обговорення та продукування ідей.

Звісно, ми все ще далеко від того ж таки Львова, Києва… Однак те, що зусиллями цілої плеяди талановитих особистостей цьому процесу було надано якісно іншого змісту, є обставиною беззаперечною.

Ще більш примітним є той факт, що ініціатива у цій справі врешті перейшла від, здавалось би, зациклених на власній самодостатності чиновників до самих франківчан.

Подолавши бар’єр замкнутості кухнею, ми різко змістили епіцентр палких дискусій з-під куполів високих кабінетів й уже вичерпаних, приречених на підконтрольність громадських рад до звичайнісіньких кав’ярень.

Саме тут, насолоджуючись філіжанкою кави чи ароматом щойно вичавленого фрешу, в процесі жвавого обговорення й генеруються нові сенси, народжуються найрізноманітніші ідеї.

Значна частина з них, на жаль, приречена навіки залишитись у цих стінах. Окремі ж, наштовхуючись на різнобічні перепони, потерпають від сутнісного браку реалізації.

Ця проблема, примітно, характерна не лише для нашого міста, вона поширюється загалом на всю країну.

Як вирватися із цих тенет і що робити, аби знову не наступити на старі граблі?!

На чому зосередити першочергову увагу та в якому напрямку рухатися?

Власне, на ці та десятки інших запитань уже в жовтні спробуємо разом дати відповіді з допомогою TEDx Ivano-Frankivsk.

Всесвітній досвід успішної реалізації унікальних проектів, які несуть у собі ідеї зміни та розвитку суспільства засобом публічного обговорення в рамках конференцій TED, у цьому аспекті сприятиме не тільки пошуку нових смислів, а й значно підвищить предметний рівень уже наявної дискусії.

Свідоме дистанціювання від будь-яких політичних впливів, зосередження виняткової уваги на змісті й яскрава зовнішня форма подачі інформації перетворюють ТED на справді широку громадську трибуну.

Technology, Entertainment, Design – ці слова стали запорукою успіху в усьому світі.

Здобувши право на проведення TEDx в Івано-Франківську, ми отримали можливість не лише долучися до всесвітнього громадського руху, але й самостійно віднайти в його рамках рецепти власного успіху.

Що з цього вийде, побачимо вже в жовтні.

Ігор ДЕБЕНКО, політолог, співкоординатор TEDx Ivano-Frankivsk

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!