Як проходив ІХ Фестиваль імені Квітки Цісик на Коломийщині

  • Вдев’яте цьогоріч на Циганському горбі у селі Ліски на Коломийщині відбувся Фестиваль імені Квітки Цісик. Власне в Лісках жили дідусь і бабуся легендарної співачки та восьмеро їхніх дітей, серед яких і її батько, відомий віртуоз-скрипаль Володимир Цісик.

    Натхненником і організатором дійства є письменник Ярослав Ясінський, який у приміщенні старої сільської школи, яка теж знаходиться на Циганському горбі, облаштовує музей родини Цісиків та історії села.

    14194503_1302189769821244_660237287_n

    Розпочалося свято об 11 год., на брамі гостей хлібом-сіллю зустрічали учні Лісківської школи.

    На фестиваль завітали представники влади – голова Коломийської районної адміністрації Любомир Глушков, голова Коломийської районної ради Роман Дячук, головний спеціаліст відділу культури і мистецтв Івано-Франківської ОДА Оксана Юрчишин, сільський голова Михайло Пижук та ін.

    «Квітка буде жити до того часу, допоки будуть шанувальники її творчості, допоки вона буде жити в наших серцях, в нашому розумі, в нашому розумінні, допоки будуть жити такі фестивалі, такі люди, які поціновують її творчість, які приходять і вшановують її», – зазначив у вітальному слові Любомир Глушков.

    Також із вітальним словом виступили голова спілки краєзнавців Прикарпаття Михайло Косило, голова коломийської «Просвіти» Василь Глаголюк та голова івано-франківського осередку Національної спілки письменників України Євген Баран, який відзначив особливий магнетизм та незаформалізованість фестивалю в Лісках.

    На свято приїхала і родина Квітки Цісик із Нью-Йорка: двоюрідна сестра відомої співачки Любов Цісик-Павлик із племінниками.

    Серед почесних гостей фестивалю були і відомі вчені –  літературознавець, критик, перекладач, педагог, доктор філологічних наук, професор, академік АН вищої школи України Микола Зимомря  та  Василь Мойсишин – поет, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри вищої математики ІФНТУНГ.

    14248020_1302189713154583_639781080_o

    Насиченою була й літературна частина дійства: зі сцени читали свої твори  поет Василь Кузан із Ужгорода, письменниці Іванна Стеф’юк із Чернівців та Уляна Глібчук із Києва, а також прикарпатські митці – Василь Андрушко, Василь Бабій, Олександр Букатюк, Іван Війтенко, Василь Карп’юк, Христина Козловська, Василь Мойсишин, Степан Процюк, Тетяна П’янкова, Василь Рябий та ін.

    Традиційно на фестивалі Квітки Цісик виступали місцеві аматорські та професійні народні колективи пісні і танцю та юні прикарпатські співаки, у чиєму виконанні звучали пісні Квітки для гостей свята – приїжджих і місцевих, яких зібралося чимало, не зважаючи на спекотну погоду та сільський робочий день.

    «Унікальна місцина на Землі, бо тут кожна стокротка має свого цвіркуна. І чималим дивом горба світ вважає сад, власне, садовий ліс, в якому ходять зелені кобили, живуть равлики, їжаки, сойки і солов’ї», – так говорить про свій Циганський горб поет Ярослав Ясінський і запрошує на Х Літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик, який відбудеться наступного року.

     

    Більше про фестиваль читайте у статті “Барон Циганського горба і Квітка Цісик”

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!