Як у Бурштині піднімали тарифи на тепло та гарячу воду (ВІДЕО)

  • 26 квітня на сесії Бурштинської міської ради розглянули питання про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого постачання гарячої води та послуги з централізованого опалення.

    Голова комісії з питань будівництва, архітектури та ЖКГ Тарас Попик розповів, що під час розрахунків старалися максимально зменшити тарифи для населення. Таким чином всі пішли на поступки.

    Тож пропонується встановити тарифи з 1 червня в таких розмірах:

    Востаннє тарифи піднімали у липні 2016 року. 

    Питання про підвищення тарифів викликало жваві обговорення. Загалом депутати дискутували майже годину.

    Депутат Любомир Горват зауважив, що тариф на транспортування буде в розмірі 141, 60, а необхідна сума 121, 30.  Це означає, що в тарифі закладена інвестиційна складова. Тож на цю суму чекають від підприємства інвестиційної програми.

    Леонора Івасюк поцікавилася, яка мінімальна зарплата включена у діючий тариф. Їй відповіли, що 1378 грн, хоча вона зараз становить 3723 грн. Також там включені транспортні витрати, які давно не коригувалися. Наприклад, для 1 л. пального закладена ціна 12 грн, а зараз воно коштує приблизно 28 грн. також зросла вартість труб та інших мат реалів.

    «І хто винен, що тричі зростала мінімальна зарплата, а в тарифі це не відображалося. То як ви хочете, щоб «Житловик» був не збитковий?  Як з цього вийти? Рік тому міський голова не хотів йти на непопулярне рішення і піднімати тарифи, коли зросла мінімальна зарплата, а зараз хоче все перекласти на плечі депутатів», – обурилась вона.

    Депутат Ігор Дулик зазначив, що всі тарифи справді низькі і з ними треба щось робити. Однак попросив подумати ще над ними і внести це питання на розгляд виконавчого комітету. Мовляв, згідно з постановою Мінрегіонбуду саме він має їх затверджувати, а не сесія.

    Ігор Прокопів пригадав, що минулого року Бурштинська ТЕС повідомляла,  що в «Житловика» зростають борги і потрібно щось робити. Тоді була вироблена концепція, що вони беруть в свої руки вироблення, транспортування і реалізацію теплоенергії.  Однак потім з цього ланцюжка виключили транспортування, яке передали «Житловику». Тобто виходить, що Бурштинська ТЕС підігріває технічну воду і збирає гроші, а місто бере на себе поржавілі труби і проблеми людей. До того ж питання понаднормативних втрат не вирішено, адже на комісіях у всіх різні бачення. Також міська рада не знає, що робити з боргами і мережами. Зростання тарифів ці всі питання не вирішує.

    «Кажуть ціль, щоб вижив «Житловик.» Але він має не вижити, а жити і надавати нормальні послуги. Я думаю що тут є багато депутатів для яких репутація важливіша за меркантильні інтереси. Тариф треба піднімати. Питання коли і як», – наголосив він.

  • А депутат Ігор Карвацький зауважив, що мова йде про технічно підігріту воду. Мовляв, в каїні навіть немає методики розрахунку тарифів на таку воду, тому використали методику на підігрів холодної питної води. Тому хтось може подати в суд і виграти його.

    Тетяна Сенчина наголосила, що  багато запитань не тільки до «Житловика», а й до виробника теплової енергії – ДТЕК.  «Що ми маємо від ДТЕК? Я вважаю, що потрібно в першу чергу говорити з ДТЕК. Екологія самі бачите яка, люди обурені, місто перетворюється на шахту. Тому немає чіткого зафіксованого на папері регулювання. Звертаюся до жителів міста: дивіться на своїх обранців. Я знаю, що чинився тиск, бо це великий бізнес. 40% – це дуже багато», – зазначила вона.

    У свою чергу Катерина Соронович висловила побоювання, що мешканці можуть підняти бунт. Адже коли ще в минулому скликанні сесія підняла тарифи на 2 грн., то в міську раду приходило дуже багато обурених людей.

    Керівник «Житловика» Віктор Марчук пояснив, що зношеність тепломережі місцями досягає 75%. Перші гроші за транспортування підприємство отримає аж у грудні, тому в літній період коштів на обслуговування мереж буде недостатньо. Основна сума відтранспортування буде йти на зарплати і обслуговування мереж. Також планують відремонтувати шість найбільш аварійних ділянок.

    Міський голова Роксолана Джура відзначила, що міська рада прийняла непопулярне, але потрібне рішення. Тому вона готова до критики і бере на себе відповідальність. «Я бачу, що певні політичні сили не хочуть брати на себе відповідальність за долю міста. Дякую кожному депутату, який приймав участь  у формуванні й розрахунку тарифів. Давайте будемо розділяти політику і проблематику», – підкреслила Роксолана Джура.

    За підняття тарифів проголосували 15 депутатів, а 7 – утримались.

    Читайте також  Збитковий, але потрібний: “Житловик відзвітував за 2017 рік.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!