«Якщо кількість бажаючих буде перевищувати кількість місць, то треба буде грати в лотерею», – у ЗОШ № 15 обговорили прийом у школи

  • 26 квітня в ЗОСШ №15 відбувся День відкритих дверей для батьків дітей, що в 2018 році восени підуть в перший клас. Захід відбувся, щоб розповісти батькам про зарахування до школи, познайомити батьків з умовами в школі.

    Директор школи Василь Бойчук розповів, що у школу надійшло більше заяв, аніж школа може прийняти учнів – вже є 143 заяви від батьків, а місць є всього 120 – по тридцять учнів в кожному із чотирьох класів.

    Ще донедавна в міській раді до найближчої сесії був підготовлений проект рішення, за яким мали закріпити територію обслуговування школи, але вже зараз від цієї ідеї відмовилися – принаймні таку заяву зробив керівник освітян міста Ігор Смаль.

    На рівні міністерства був розкритикований досі чинний порядок прийому, де перевага при прийомі в школу надавалася в порядку старшинства дітей за віком – таке вирішили скасувати, щоб нікого не дискримінувати за віком. Але виходить, що тепер дискримінація буде відбуватися за місцем проживання.

    Все ускладнюється тим, що часто місце реєстрації чи адреса власності житла батьків не співпадає з фактичним місцем проживання дитини. Раніше вчителі вели облік, потім ця функція була перекладена на владу, але та не подає в школу ніяких відомостей про дітей, відтак невідомо скільки їх і де вони проживають. А з кожним роком такого буде більше, адже є багато новобудов, які доєднуються до мікрорайонів.

    На батьківський вибір школи часто впливає не тільки неформальний рейтинг чи слава педколективу, але й те, де батьки працюють, куди їм зручно вранці вести дітей до школи. Батьки зауважили, що строга прив’язка шкіл до вулиць в місті є сумнівною практикою, що скоріше нагадує УРСР з його інститутом прописки і є порушенням права вільно обирати навчальний заклад. Якби мікрорайон чи групу вулиць обслуговувало бодай кілька шкіл, де би був хоч якийсь вибір – вже було би краще. Як виявилося на зібранні, зі слів директора стало відомо, що деякі вулиці міста погубилися і взагалі не увійшли до проекту рішень про розподіл території і закріплення шкіл, принаймні так є з рядом вулиць, яких недорахувалася ЗОСШ №15.

    Директор підкреслив, що ст.18 профільного закону вимагає, щоб порядок прийому був затверджений центральним органом влади, тобто Міністерством освіти. Натомість ніяких чинних документів з цього питання в Мінюсті немає. Міська рада також не ризикнула нічого прийняти. На освітянському порталі “Освіта.ua” є пряма мова міністра, де сказано: якщо кількість бажаючих буде перевищувати кількість місць, то треба буде грати в лотерею. Але це не документ, а тільки точка зору міністра…

    Школа, на думку керівника закладу, поки що не має ніякого твердого документу про прийом першачків, а наказ про зарахування слід скласти вже до кінця травня.

    На зібранні говорили і про необхідні знання, вміння та навички першокласників. А ще про відповідальність батьків за здоров’я і обов’язок спілкуватися з дітьми і займатися їх розвитком. На певні аспекти початкової школи наголосила також логопед – про можливість влітку усунути недоліки мовлення і дитина легше сприймала грамоту й не мала комплексів в середовищі ровесників.

    Наприкінці зустрічі батькам показали навчальний корпус і шкільні класи.

    Вже найближчим часом батьки мають визначитися: до заяви та копії свідоцтва про народження дитини слід додати медичну довідку встановленої форми.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!